رئیس جمهور: دولت سیزدهم میدان عمل و اجراست


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس شورای اداری استان کردستان گفت: تاریخ کردستان گواه موفقیت زنان و مردان عمل گرا است.

وی افزود: افراد زیادی را دیده ایم که روی سکو رفتند اما کاری انجام ندادند، مردم خواهان اقدام هستند، امروز مردم انتظار دارند همه کارمندان در زندگی شان اتفاقی بیفتد و باید هر کاری که می توانند انجام دهند.

وی خطاب به مدیران افزود: آنچه امروز مردم می خواهند تغییر است، مردم انتظار تغییر در زندگی خود و بحث اشتغال را دارند، مردم از تورم ناراحت هستند بنابراین نمایندگان برای رفع تورم لایحه فوریت ها رای دهند.

آیت الله رئیسی گفت: باید تلاش کنیم کاری که دلالت بر تورم دارد انجام ندهیم زیرا این خواست مردم است و ما مسئولان باید در آن مسیر به وظیفه خود عمل کنیم.

رئیس جمهور افزود: رشد اقتصادی ما در گرو جذب سرمایه گذاری است بنابراین همه باید در این زمینه تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم همیشه تلاش کرده اند و امتحان پس داده اند، گفت: افزایش بهره وری فقط دستور وزیر نیست و هر اقدامی که منجر به بهره وری می شود باید توسط کارکنان و مدیران انجام شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: ممکن است برخی سیاسی بودن را ملاک عضویت در گروه ها و احزاب بدانند و دانشجوی سیاست فردی است که در میدان عمل حضور داشته باشد و در زمینه حل مشکل راهکار ارائه دهد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: راهبرد نظام را رهبری تعیین می کند و همه ما مجری این راهبردها هستیم، بنابراین باید با نگاه تحول آفرین در مسیر توسعه همه جانبه تلاش شود.

وی در ادامه از وحدت شیعه و سنی و امنیت پایدار در استان به عنوان بزرگترین سرمایه یاد کرد و گفت: باید از همه ظرفیت ها برای حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان استفاده شود و منتظر دستگاه خاصی نباشیم.

رئیس جمهور کشورمان تصریح کرد: ایجاد خط تولید جدید یک نیاز ضروری برای حل معضل بیکاری جوانان تحصیلکرده کردستان است.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغال چند استان از جمله کردستان و لرستان دغدغه جدی داریم و این موضوع را به استانداران تاکید می کنیم تا در حوزه اشتغال تلاش جدی داشته باشند.

رئیس جمهور افزود: انتظار من از هر مدیری این است که با نگاه تحول آفرین و حرکت جهادی، اقدام محور باشند. سیاسی و کنش محور بودن بخشی از گروه کنش-عمل است. این دولت میدان عمل و اجراست. این یک شعار نیست.

وی تصریح کرد: امیدوارم مدیران افرادی را که نمی خواهند کار جهادی انجام دهند و اهل عمل نیستند را به حاشیه برانند.

آیت الله رئیسی گفت: امروز توقع مردم کردستان که خالصانه از انقلاب دفاع کردند، حل مشکلات و حرکت جهادی و تلاش مضاعف است.

وی تاکید کرد: مردم کردستان به عنوان جهادی با ضدانقلاب مخالفت کردند و امروز چنین روحیه ای را از مسئولان انتظار دارند چرا که اکنون در جنگ اقتصادی هستیم.

آیت الله رئیسی اعلام کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که کشاورزی برای کشاورزان توجیه پذیر و اقتصادی باشد.

وی در ادامه بیان کرد: مردم باید به عنوان ولی نعمت مورد تکریم و تکریم قرار گیرند چرا که نگاه ما به مدیریت در فرهنگ دینی با نگاه مدیریتی در فرهنگ های دیگر متفاوت است.

رئیس جمهور افزود: انتظار رهبران دولت مردمی و انقلابی این است که همه کسانی که به نام نظام و این دولت تحت فرمان رهبری خدمت می کنند برای حل مشکلات و جلب رضایت مردم تلاش کنند.

وی افزود: باید به درون کشور نگاه کنیم و با اعتماد به مهارت های درونی گره ها را باز کنیم چرا که از بیرون گره ها را باز نمی کنند.

آیت الله رئیسی افزود: در کردستان باید بر اساس اولویت ها حرکت کنیم. امروزه پروژه هایی در کردستان وجود دارد که بیش از ۲۵ سال پیش شروع شده و متاسفانه فقط یک بار افتتاح شده است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید