رئیس ستاد اربعین: مرز خسروی برای تردد زائران باز می‌شود


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سید مجید میر احمدی در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) ۹۴ که با حضور نمایندگان نهادها در وزارت کشور برگزار شد، افزود: اربعین امروز برگزار می شود. سال موضوع گرمازدگی بسیار حائز اهمیت است و از این حیث بر اساس تقسیم وظایف، حفظ سلامت زائران اربعین حسینی در پایانه های مرزی و سازمان هلال احمر عراق بر عهده وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: باید در پایانه های مرزی و حتی در مسیر تا ارتفاعات مکان هایی برای استراحت و درمان بیماران گرمازدگی فراهم کنیم.

رئیس ستاد اربعین افزود: کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین حسینی با محوریت صدا و سیما به علاقه مندان برای حضور در مراسم اربعین حسینی نحوه مقابله با گرمازدگی را آموزش دهد.

میرا احمدی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار نفر در سامانه سماح پش ثبت نام کرده اند؛ وی گفت: به طور متوسط ​​روزانه ۲۵ هزار نفر در این سامانه ثبت نام می کنند.

بازگشایی مرزهای تمرچین، باشماق و خسروی از دیگر محورهایی بود که میرا احمدی به آن اشاره کرد و گفت: استاندار کرمانشاه فردا در خصوص بازگشایی این مرز با طرف عراقی دیدار و مذاکره می کند.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از پنج هزار پزشک به زائران عزیز حسینی پیشنهاد خدمات رسانی داده اند.

رئیس ستاد اربعین حسینی از شهروندان عزیز کشور خواست برای برنامه ریزی خود به استفاده از وسایل نقلیه شخصی اعتماد کنند، هرچند طرح افزایش مشارکت حمل و نقل عمومی کشور در حمل و نقل زائران نیز در دستور کار قرار دارد.

میراحمدی درباره ورود اتباع خارجی نیز گفت: بر اساس چند سال گذشته از مرز شلمچه و مهران برای پذیرش اتباع خارجی استفاده می شود و در نظر داریم از مرز تمرچین و خسروی نیز استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص موضوع بیمه اتباع خارجی به دنبال پوشش بیمه ای برای هر شرکتی که از اتباع ایرانی حمایت می کند هستیم. از خارجی ها هم همینطور حمایت کنید.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید