kermanyy

Monday, 25 October 2021

رائو تا 28 اکتبر فرصت دارد در پرونده الگار تسلیم شود

رائو تا 28 اکتبر فرصت دارد در پرونده الگار تسلیم شود


دادگاه عالی بمبئی روز پنجشنبه گفت که شاعر فعال واراوارا رائو ، متهم پرونده الگار پریشاد-مائوئیست ، نیازی به تسلیم به مقامات زندان تالوجا تا 28 اکتبر ندارد.

دادگاه همچنین گفت که در 26 اکتبر به درخواست خود مبنی بر درخواست تمدید وثیقه که به آن داده شده است ، رسیدگی خواهد کرد.

رائو ، 82 ساله ، در 22 فوریه سال جاری به دلیل دلایل پزشکی از HC وثیقه شش ماهه دریافت کرد. وی قرار بود تسلیم شود و در تاریخ 5 سپتامبر به بازداشتگاه قضایی بازگردد.

با این حال ، رائو ماه گذشته از طریق وکیل خود R Sathyanarayanan و وکیل ارشد آناند گروور ، که درخواست تمدید وثیقه را داشتند ، درخواست داد.

وی همچنین درخواست مجوز اقامت در شهر خود ، حیدرآباد ، را با قید وثیقه کرد.

NIA که در حال تحقیق درباره پرونده الگار پریشاد مائوئیست است ، با درخواست رائو برای تمدید وثیقه پزشکی مخالفت کرد و به حیدرآباد رفت و گفت که گزارشات پزشکی وی نشان نمی دهد چه کسی از بیماری جدی رنج می برد.

آژانس تحقیقات ملی (NIA) در سوگندنامه ای که ماه گذشته به HC ارائه کرد ، گفته بود که گزارشات پزشکی ارائه شده توسط Rao هیچ بیماری مهمی را آشکار نمی کند ، و او را مجبور به درمان در حیدرآباد می کند ، و این دلیلی برای تمدید مجدد نیست. به از قرار وثیقه

علاوه بر این ، NIA در سوگندنامه خود اعلام کرد که زندان تالوجا ، واقع در همسایه ناوی بمبئی ، از امکانات بهداشتی کافی برخوردار است و می توان “بهترین امکانات درمانی” زندان را در اختیار رائو قرار داد…

به عنوان بخشی از شرایط سختی که توسط HC برای وثیقه موقت او وضع شده است ، رائو با همسرش در یک محل اقامت اجاره ای در بمبئی اقامت داشته است.

در زمان آزادی وی با قید وثیقه ، Rao مریض به دلیل بیماری های مختلف در بیمارستان Nanavati ، یک مرکز درمانی خصوصی ، مستقر در شهر تحت درمان بود ، جایی که پس از مداخله HC توسط مقامات تعزیرات حکومتی بستری شده بود.

روز پنجشنبه ، هیئت قضات نیتین جمدار و اس و کوتوال مدت زمان تسلیم شدن رائو را تا 28 اکتبر تمدید کردند و گفتند که درخواست او را در 26 اکتبر استماع می کند.

رائو در درخواست خود برای درخواست تمدید وثیقه پزشکی و اصلاح شرایط وثیقه ، گفته بود که به گفته پزشکان بیمارستان نانواتی ، وی مشکوک به یک مشکل عصبی است که به سردرد معروف است. بررسی بیشتر

رائو در ادامه این طومار اظهار داشت که او همچنان از بیماری های متعدد رنج می برد ، از جمله عفونت مجاری ادراری با هیپوناترمی مکرر ، مشکوک به بیماری پارکینسون ، انفارکتوس لکونار در شش لوب اصلی مغز و برخی مشکلات چشمی.

وی در دادخواست خود اظهار داشت که در صورت بازگشت به زندان تالوجا که مجهز به معالجه مشکلات پزشکی وی نبوده ، وضعیت سلامتی او رو به وخامت می گذارد و ممکن است بمیرد.

بنابراین ، وی درخواست کرد تا وثیقه پزشکی وی به مدت شش ماه دیگر تمدید شود.

رائو همچنین در دادخواست خود گفت که زندگی در بمبئی و دسترسی به مراکز درمانی شهر را غیرقابل قبول می داند و از CS خواست تا در حیدرآباد در قید وثیقه بماند.

این پرونده مربوط به سخنرانی های التهابی است که در محفل “الگار پریشاد” ، که در شانیواروادا در پونا در 31 دسامبر 2017 برگزار شد ، انجام شد ، که به گفته پلیس روز بعد در نزدیکی یادبود جنگ کورگائون باعث خشونت شد. بهیما در حومه شهر واقع شده است. به

پلیس پونا مدعی شده بود که کنلاو توسط مائوئیست ها پشتیبانی می شود.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *