رام‌الله: حمله به پیکر شهیده ابوعاقله تروریسم دولتی سازمان یافته است


به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین حمله وحشیانه پلیس رژیم اشغالگر به مراسم تشییع پیکر شهید شیرین ابوعاقله را محکوم کرد.

به گزارش روسیا الیوم، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان این حمله را تروریسم دولتی سازمان‌یافته توصیف کرد و گفت که دشمن نه تنها شهید ابوعاقله خبرنگار الجزیره را با خونسردی تمام اعدام کرد، بلکه پیکر او را تا زمان خاکسپاری هم تعقیب کرد.

در این بیانیه آمده است که اسرائیل تنها کشور به اصطلاح دموکراتیکی است که از تابوت بلند شده روی دستان هم هراس دارد.

وزارت خارجه تشکیلات خوگردان ممانعت نظامیان صهیونیست از خروج پیکر ابوعاقله از بیمارستان و سرکوب راهپیمایی مراسم تشییع پیکر این شهیده را محکوم کرد و گفت: نظامیان اشغالگر همچنین مانع حضور زیادی از شهروندان در مراسم تشییع شد و حتی از اهتزاز پرچم فلسطین و سرداده شدن شعار در مراسم جلوگیری می کرد.

وزارت امور خارجه تشکیلات خودگردان اسرائیل را رژیمی سرکش، اشغالگر، آپارتاید و سرکوبگر، ناقض حقوق بشر و مرتکب جنایات روزانه علیه مردم فلسطین توصیف کرد و گفت: آنچه امروز شاهد بودیم و تمام جهان در قدس اشغالی شاهد آن بود، باید جهان را از رفتار این رژیم اشغالگر منزجر کند.

در این بیانیه آمده است: اسرائیل رژیمی است که بی هیچی تردیدی نفرت خود را نشان می‌دهد و امروز شدت نژادپرستی ذاتی خود را علیه مردم فلسطین اعم از زنده و مرده آشکار کرد.

در پایان بیانیه تاکید شده است: مردم قدس امروز در تجلیل از شهیده راه حق و حقیقت بر تروریسم سازمان یافته رژیم اشغالگر پیروز شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی، بعدازظهر روز جمعه، به مراسم تشییع پیکر «شیرین ابو عاقله» خبرنگار شبکه «الجزیره» حمله کردند.

مراسم تشییع پیکر خبرنگار شبکه الجزیره از بیمارستان «الفرنسی» در قدس اشغالی آغاز شد؛ اما نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به ساختمان بیمارستان به شرکت‌کنندگان در این مراسم تعرض کردند و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به بیمارستان، ده‌ها نفر مجروح شده‌اند.

انتهای پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید