kermanyy

Friday, 22 October 2021

رانندگان تاکسی برای ارائه معافیت بهتر بدهی از NYC درخواست می کنند

رانندگان تاکسی برای ارائه معافیت بهتر بدهی از NYC درخواست می کنند


کمیسیون تاکسی و لیموزین روز جمعه از برنامه جدید تسکین بدهی خود برای رانندگان دفاع کرد و گفت که قبلاً میلیون ها بدهی را حذف کرده است. اما در جلسه شورای شهر ، رانندگان گفتند شرایط ارائه شده توسط وام دهندگان همچنان باعث می شود که آنها با کمتر از حداقل دستمزد کار کنند.

برنامه امداد رسانی پایگاه پشتیبانی شهر برای کمک به رانندگان برای بازسازی وام های خود با شرایط مطلوب تر تنظیم شده است. این شهر برای کاهش تعداد رانندگان بدهکار 20000 دلار به وام دهندگان و سپس 9000 دلار دیگر به رانندگانی که پرداخت ماهانه آنها بیش از 1500 دلار است ، می دهد.

طی یک دهه گذشته ، صنعت تاکسیرانی در شرکتهای اجاره ای برنامه های کاربردی مانند Uber و Lyft جاذبه پیدا کرده است. این رانندگان جدید “تگرگ الکترونیکی” به خیابان ها سرازیر شدند و ارزش لاستیک تاکسی زرد از رکورد بالای 1.2 میلیون دلار در سال 2014 به حدود 100000 دلار امروز کاهش یافت.

هشت راننده تاکسی در سال 2018 جان خود را از دست دادند ، بسیاری از آنها بار بدهی های سنگین را دلیل آن عنوان کردند.

در مجموع 13،587 سکه وجود دارد که به کابین زرد اجازه می دهد کلاه های خیابانی را بردارد. شهر تخمین می زند که حدود نیمی از آنها دارای ناوگان با چندین سکه هستند و برنامه وام به صاحبان تنها پنج یا کمتر سکه اجازه درخواست نمی دهد. در حالی که آنها نمی توانند کل بدهی رانندگان را تخمین بزنند ، شهر تخمین می زند که وام های موجود در آنجا تا 1 میلیون دلار است.

TLC همچنین معتقد است که 65 میلیون دلار اختصاص داده شده برای این برنامه برای هر راننده ای که به کمک نیاز دارد کافی است.

اما رانندگان تاکسی زرد چند هفته است که در خارج از شهرداری شکایت کرده و از شهر می خواهند پیشنهاد بهتری ارائه دهد. این برنامه که انتظار می رود به 2250 راننده وام دهد ، ماه گذشته آغاز شد و این هفته تأیید نهایی شورای شهر را دریافت کرد.

Bhairavi Desai ، رئیس فدراسیون کارگران تاکسی نیویورک ، در نمایشگاهی در خارج از ساختمان شهرداری ، سپتامبر 2021 سخنرانی می کند.

فلش

رئیس کمیته حمل و نقل ، یدانیس رودریگز ، گفت که TLC قبل از پیشبرد این طرح “شورا را شکست داده است”. اگرچه او توصیه نکرد که آن را متوقف کند.

TLC روز جمعه گفت که در حال بررسی 1000 متقاضی این برنامه است و به 90 راننده کمک می کند تا وام خود را کاهش دهند و کل بدهی 14 میلیون دلار حذف شود.

“Aloysee Heredia Jarmoszuk” ، کمیسیون کمیسیون تاکسیرانی و لیموزین ، روز جمعه گفت: “رفع این بدهی برای بهبود سلامت و طول عمر این تجارت تاکسی زرد بسیار مهم است.”

اما مبارزه ای قوی توسط گروهی که نماینده هزاران راننده تاکسی هستند ، فدراسیون کارگران تاکسی نیویورک ، از شهر می خواهد که پیشنهاد بهتری به رانندگان ارائه دهد. این آژانس می گوید حتی وام تجدید نظر شده می تواند رانندگان را تا سقف 2000 دلار وام مسکن بهمراه داشته باشد و آنها را کمتر از حداقل دستمزد بگیرند. آنها از شهر می خواهند پرداخت های ماهانه خود را به 800 دلار در ماه محدود کند.

رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک (NYTWA) نیویورک روز جمعه گفت: “این پلی برای تجزیه است”. “شهر با بودجه سالانه 96 میلیارد دلار ، 6 میلیارد دلار کمک COVID دریافت کرد … شهر پول گرفت ، ما در مورد دادن انگیزه بیشتر به رانندگان روی میز صحبت می کنیم.”

گروه او می خواهد شهر ضامن وام های مربوط به سکه باشد ، که به گفته وی به وام دهندگان کمک می کند حتی نرخ های کمتری را ارائه دهند.

و دیدگاه او در دولت فدرال جمع آوری موج و حامیان بوده است.

یک هیئت کنفرانس نیویورک ، متشکل از سناتور شومر و نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز تاکید کرده است که از NYTWA حمایت می کند. آنها در نامه ای به شهردار دو بلاسیو ، برنامه “شکست خورده” وی را برای کاهش بدهی رانندگان نوشتند. و در حالی که این مشکل در مدیریت شروع نشد ، “شهر وظیفه اخلاقی دارد که این بی عدالتی را جبران کند. ”

این شهر روز جمعه اعلام کرد در صورت حمایت از وام های پایه ، مسئولیتی در قبال مالیات دهندگان نخواهد داشت.

شرکت خصوصی Marblegate ، که صدها وام زیر آب خریداری کرده است ، تأیید نکرد که آیا در برنامه جدید خود با این شهر همکاری می کند یا خیر ، اما سخنگوی این شرکت از مارس سال گذشته آنها 140 میلیون دلار بدهی 800 سکه را بخشیدند.

در حالی که سفرها با بدترین میزان همه گیری در سال 2020 در حال کاهش بود ، TLC خاطرنشان می کند که همه چیز برای کابین های زرد در حال افزایش است. رانندگان 30 تا 40 بار در هر شیفت مراجعه می کنند ، در حالی که 18 ماه قبل در حدود 11 بار در هر شیفت بود.

وی گفت: “ما از موقعیت بسیار بهتری برای صاحبان رور برخوردار هستیم تا نه تنها حقوق قابل قبولی دریافت کنند ، بلکه در راه صرفه جویی در هزینه ها و بارهای ناعادلانه قرار نگیرند.”

اما رانندگان متعدد بدون اشک شهادت دادند که اینطور نیست.

Chime Gyatso در سال 2009 یک سکه خرید. او گفت که همه چیز خوب بود تا سال 2014 ، زمانی که برنامه های جذاب مانند Uber و Lyft وارد بازار تاکسی شدند و این شهر سالها نتوانست خودروهای جدید تا سال 2018 را محدود کند. او از TLC خواست تا رانندگان بهتری را پیشنهاد دهد. رانندگان آن را دوست دارند

او گفت: “TLC ما را به رودخانه هادسون انداخت.” “ببینید ، شما باید ما را از رودخانه هادسون نجات دهید. نه راننده قبلاً خودکشی کرده اند ، اکنون فکر می کنم این شانس من است. “

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *