kermanyy

Saturday, 23 October 2021

راهنمای خرید لبنیات | قسمت دوم

راهنمای خرید لبنیات |  قسمت دوم


راهنمای خرید لبنیات

این مقاله یا بخش به منابع یا مراجعی نیاز دارد که در نشریات معتبر و شخص ثالث ظاهر می شوند. ما هزینه می کنیم تا محصولات لبنی تا انتها همراه ما باشد.

جدول ارزش غذایی:

طبق قوانین کشور ما ، افزودن جدول ارزش غذایی در برچسب بسته بندی اختیاری است. با این حال ، تولید کنندگان با وارد کردن این جدول اطلاعات بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. نکته ای که باید به آن توجه کنید استفاده از این جدول است. متأسفانه ، معلوم می شود که تولید کنندگان عوامل نامربوطی را در این جدول قرار داده اند که ممکن است برای شما مفید نباشد. به عنوان مثال ، درصد ماده خشک یک عامل تغذیه ای نیست ، اما استانداردهای مواد غذایی میزان ماده خشک یا رطوبت را به عنوان یک عامل کیفیت برای جلوگیری از هرگونه تقلب بیان می کنند و تولیدکنندگان نمی توانند محصولاتی با کمتر از ماده خشک استاندارد تولید کنند. و درج در این جدول بی فایده است. همچنین برخی تولیدکنندگان میزان نمک را به جای سدیم ذکر می کنند که باید اصلاح شود. بعضی اوقات جدول به زبان انگلیسی موجود است که ممکن است برای همه در دسترس نباشد. با این حال ، درج نمودار ارزش غذایی راهنمای شما در انتخاب محصول مناسب با ارزش غذایی خواهد بود.

بسته بندی:

بسته بندی نقش مهمی در جذب مشتری و بازاریاب دارد. بسته بندی باید محصول غذایی را در برابر عوامل خارجی محافظت کرده و از انتشار رطوبت ، گاز و عوامل خارجی جلوگیری کند. اطلاعات روی بسته بندی مهم و گاهی مهم است. تاریخ تولید و انقضا ، شرایط نگهداری و گاهی توصیه مصرف کنندگان در مورد بسته بندی از عوامل مهمی است که مصرف کنندگان باید به آن توجه کنند. گاهی اوقات سازنده یک جدول ارزش غذایی قرار می دهد که راهنمای مصرف کننده در رژیم است. شکل بسته بندی و سهولت استفاده از آن عوامل مهمی در خرید محصول هستند. هنگام خرید محصول ، مطمئن شوید که اندازه و حجم بسته بندی یا وزن محصول متناسب با نیاز شما باشد ، زیرا محصولات لبنی دارای تاریخ انقضا محدود هستند و ممکن است قبل از استفاده منقضی شوند.

راهنمای خرید لبنیات |  اصفهان متخصص تغذیه است

کیفیت:

کیفیت درجه ای است که می توان الزامات را با توجه به ویژگی های خاص محصول برآورده کرد. الزامات و شرایط مشتری الزامات را مشخص می کند. بنابراین ، تولید غذا باید دارای ویژگی و ویژگی هایی باشد. کلیه محصولات تولید شده باید دارای استانداردهای ملی ایران باشد. این موسسه تحت نظارت موسسه استاندارد و وزارت بهداشت است. محصولات لبنی موجود در بازار را می توان پاستوریزه یا استریل کرد. این محصولات معمولاً حاوی باکتری های بیماری زای مضر نیستند. با این حال ، عملکرد مناسب تجهیزات کارخانه ، بسته بندی ، ذخیره ، حمل و تحویل به مشتری بر کیفیت شیمیایی و میکروبی آن تأثیر می گذارد.

محصولاتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند ویتامین ها و مواد مغذی خود را از دست می دهند و چربی آنها خراب می شود. بسته بندی محصول باید سالم و عاری از هر گونه پارگی یا آسیب باشد. دمای یخچال در مراکز عرضه باید طبق توصیه سازنده باشد. می توانید صحت آن را از صفحه نمایش یخچال که دما را نشان می دهد ، بررسی کنید. برخی از کارخانه ها از عبارت HACCP بر روی بسته بندی استفاده می کنند. این عبارت به معنای اطمینان از سلامت و ایمنی غذا از مواد اولیه یا مزرعه و دام تا میز است. در ایران ، برخی از کارخانه ها در برخی از این مراحل این گواهینامه را دریافت کرده اند ، بنابراین سلامت محصول تنها در مراحل خاصی مانند مواد اولیه یا خط تولید تضمین می شود.

بنابراین ، ارزشمند است که اطلاعات مورد نیاز را با توضیحات بیشتر در اختیار مشتریان قرار دهیم و از گمراه شدن کاربر جلوگیری کنیم.


دکتر رضا اطمینانانی

اصفهان متخصص تغذیه است


دکتر رضا اتمینی با ارائه تکنیک های اساسی در تغذیه و میزان و روش غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا می کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

حساسیت غذایی

غذاهای مفید و مضر برای حساسیت غذایی

مصرف هندوانه و چاقی

مصرف زیاد گوشت قرمز ممنوع است

راهکارهای کنترل اشتهاShare your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *