رشد «صنعت» یکی از اولویت های اصلی مدیران استان قزوین است


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدمهدی علایی در مراسم تجلیل از صنعتگران نمونه استان اظهار داشت: مدیران اقتصادی استان به ظرفیت های صنعتی استان واقف هستند و با توجه به وجود شهرهای بزرگ صنعتی و تولیدکنندگان برتر و اهمیت تولید، رشد صنعت یکی از اولویت های اصلی است که مورد توجه مدیران استان است.

وی افزود: مسئولان اقتصادی استان در حل مشکلات و معضلات حوزه صنعت جدیت دارند و در صورت عدم وجود مشکل در اقتدار استان، با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی پیگیری های لازم انجام می شود. مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع تنگناها.

علایی خاطرنشان کرد: از فعالان حوزه صنعت استان انتظار داریم موضوعات را به مدیران منعکس کنند و یکی از فضاهای قانونی و تعاملی برای رسیدگی به این موضوعات و بررسی موضوعات مختلف، شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی است.

استاندار افزود: امید است ارتباط فعالان بخش خصوصی با شورای گفتگو حفظ و تقویت شود.

وی بیان کرد: مدیران اجرایی استان به نوعی شرکای اجتماعی فعالان اقتصادی هستند و هیچکس حق ندارد مسیری را که مدیران ما برای توسعه بنگاه های اقتصادی کلان و خرد در استان تلاش می کنند زیر سوال ببرند.

نماینده ارشد دولت در استان گفت: باید در فضای همدلی و با حمایت اقشار مختلف برای رونق صنعت و اقتصاد تلاش کنیم، اما با کسانی که بخواهند رونق استان را خدشه دار کنند، مواجه و درگیری خواهیم داشت. قابلیت های نزدیک بینی

وی ادامه داد: در شرایط سخت باید جایگاه خود را در کنار یکدیگر تقویت کنیم و معتقدیم با توجه به اقدامات دولت و تلاش فعالان اقتصادی و تصمیمات اتخاذ شده قطعا شرایط پیش رو مساعد خواهد بود.

علایی افزود: انرژی یکی از دغدغه های اصلی کشور است و اگر وقفه هایی در کاربری مسکونی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، این به دلیل ایجاد ظرفیت تولید برق توسط دولت است.

علایی اعلام کرد: در حوزه انرژی با راه اندازی اولین شهر انرژی کشور در استان قزوین، قابلیت هایی ایجاد می شود که می تواند با هم افزایی و تلفیق سایر توانمندی ها به توسعه استان کمک کند.

استاندار قزوین در پایان گفت: بحث آب در استان موضوع مهمی است و در جلسات متعدد تاکید کرده ایم و برای بهبود وضعیت آب استان با اجرای طرح بازار آب برای اولین بار زمانی در کشور فضای تعامل، معامله و فروش آب ایجاد می شود.»

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید