روایت دیدار فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با فاطمی امین/ وزیر صمت: ترخیص خودروهای نیمه فرسوده از پارکینگ ها به صفر رسید.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، ابوالفضل عمویی سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در تشریح جلسه امروز (یکشنبه ۱۷ آبان ماه) این فراکسیون گفت: امشب فراکسیون اکثریت فراکسیون اسلامی مجلس با حضور تشکیل جلسه می دهد. وزیر صنعت، معدن و تجارت و به همین منظور استیضاح فاطمی امین را بررسی کرده و ۱۰ موافق و مخالف نظرات خود را در خصوص مسائل استیضاح اعلام کرده اند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: در ادامه جلسه وزیر صامت به سخنان نمایندگان پاسخ داد، عمده موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان و محورهای استیضاح مربوط به این بود. موضوع بازار خودرو و مدیریت این صنعت در جلسه امروز مورد توجه ویژه قرار گرفت.

عمویی ادامه داد: آقای فاطمی امین همچنین تاکید کرد که مجلس و دولت مدافع وضعیت و شرایط فعلی صنعت خودرو نیستند و به این امر راضی نیستند، اما باید توجه داشت که مشکلات کنونی ناشی از انباشت سال های اخیر است، اما با توجه به عملکرد سال گذشته وزارت حراست روند خوبی برای اصلاحات آغاز و اقدامات موثری انجام شد که یکی از آنها رهاسازی ۱۷۰ هزار خودروی نیمه فرسوده در پارکینگ بسیاری از خودروسازان بزرگ بود که این رقم به صفر رسید و بخشی از نیاز بازار با رفع عیوب داخلی مواجه شده است.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با اشاره به یکی دیگر از محورهای صحبت های نمایندگان موافق استیضاح در رابطه با افزایش قیمت مصالح ساختمانی، گفت: افزایش قیمت برخی اقلام مانند میلگرد و سیمان آن. همچنین از دیگر موضوعاتی بود که نمایندگان در این جلسه مطرح کردند. وزیر صلح نیز در این زمینه پاسخ هایی داد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید