روایت معاون اول قوه قضائیه از وجود برخی بدعت ها در عزاداری ها


به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در جلسه عزاداران حسینی در زنجان ضمن تسلیت ایام سوگواری به عموم شیعیان و ابلاغ سلام آیت الله رئیسی مردم زنجان زنجان است و من صمیمانه ترین سلام خود را به مردم زنجان می رسانم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین (ع) گفت: زنجان را به حق پایتخت شور و شعور حسینی می نامند.

وی با اشاره به اینکه این حسین کیست که در زنگی ما نقش مهمی دارد و تاثیرگذار است، گفت: محرم ماه بسیار باشکوهی است و شما عزاداران حسینی ماه ها منتظر این ماه بودید و لباس مشکی برای آن آماده کرده اید. فرزندان شما و همه شما منتظر هستید. وارد ماه محرم شدیم.

مصدق با بیان اینکه این ماه میهمان ویژه ای دارد و میزبان شما شما هستید که عزادار حسینی هستید، تصریح کرد: این حسین نه به خاطر این است که پدرش امیرالمومنین (ع) است و نه به خاطر اینکه مادرش فاطمه زهرای اطهر است و نه به خاطر آن حضرت است. نوه پیامبر گرامی که منتظرش هستیم، اما ویژگی جدایی امام حسین (ع) از سایر ائمه و پدران را باید در سفر کربلا جستجو کرد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه همه اسماء و صفات الهی در حسین (ع) به روز شد، گفت: هیچ پیامبری به مقام امام حسین (ع) نرسیده است.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم امام حسین(ع) را آنطور که باید بشناسیم در زندگی روزمره به بیراهه می رویم و به اهداف خدمت به امام حسین و دین خدا نمی رسیم.

مصدق با بیان اینکه امام حسین (ع) و هدفش را باید به درستی شناخت و اگر امام را درست بشناسیم در برنامه های زندگی ما تغییراتی ایجاد می شود، گفت: باید از مجالس عزاداری بهره ببریم اما نه سطحی و در صورت شناخت امام. اهداف سطحی هستند و ضرری ندارند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه شناخت باید به گونه ای باشد که با امام قدم به قدم جلو برویم چرا که ایشان می توانند زندگی ما را تغییر دهند، تصریح کرد: اگر امام را درست بشناسیم مسیر را تغییر می دهد. از زندگی ما .

وی با بیان اینکه اگر درک ما از ابا عبدالله سطحی باشد در زندگی به بیراهه می رویم، اظهار کرد: کوفیان ۱۲ هزار نامه به امام نوشتند و گفتند ما پشتیبان آنها هستیم اما بعد از چند روز مسلم را تنها گذاشتند، جمعیت. همین جمعیت بود چرا؟چون راه امام را نمی دانستند و شناختشان از امام سطحی بود.

مصدق با بیان اینکه آنچه ما را به هدف می رساند، شناخت امام است، افزود: معرفت واقعی به امام حسین (ع) چیزی است که انسان را در زندگی هدایت و کمک می کند.

معاون اول قوه قضائیه وقتی گفت آنچه امام حسین علیه السلام از سایر ائمه و آنیا سفر کربلا را جدا کرد و گفت: امام حسین (علیه السلام) در این سفر چه کرد، رحمتش بر او و داغدیدگانش باد.

ایشان با بیان اینکه امام جعفر صادق (ع) می فرمایند ما همه کشتی نجات هستیم، اما کشتی امام حسین (ع) متفاوت است، خطاب به حسینی داغدیده گفت: باید بدانیم که هدف امام حسین از آفرینش عاشورا احیاء است. دین خدا

مصدق با بیان اینکه جلسات امام حسین (علیه السلام) باید به گونه ای برگزار شود که دین خدا زنده شود و من به مجالس عزاداری مردم زنجان افتخار می کنم، ادامه داد: خدای ناکرده بدعتی در کار نباشد. مجالس عزاداری، چون گاهی مجالس به نام ابا عبدالله برگزار می شود. گفته می شود اتاق فکر انگلیس و دشمن برای آنها برنامه ریزی می کنند.

معاون اول قوه قضاییه خطاب به جوانان با بیان اینکه خدا را شکر در راه اهل بیت قدم می گذارید، گفت: گاهی نوحه می خوانند، وقتی سینه می زنند می گویند ما رقاصان عباس هستیم، شما. اشتباه کردی، شما رقاصان عباس هستید، عباس نمی خواهد رقصنده باشد، عباس می خواهد از حرم دفاع کند.

او گفت که دولت اسلامیوقتی به حرم حضرت زینب(س) حمله کردند و خواستند حرم را خراب کنند، عباس مدافع حرم می خواهد و تو برو آنجا، گفت: من رقصنده عباس هستم، یعنی چه؟

مصدق با انتقاد از گل آرایی خودرو به نام حضرت قاسم (ع) گفت: جوانان عزیز مراقب باشید فریب آنها را نخورید، منطقی است که در روز عاشورا عروسی برگزار شود.

معاون اول دادگستری به عزاداری مردم زنجان اشاره کرد و با بیان اینکه هیئت های زیادی ریشه در این شهر دارند، تصریح کرد: خدا را شکر که خداوند این نعمت را به شما داد تا در این مسیر قدم بردارید.

پایان پیام/۲۳۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید