روحانیت شیعه همواره در میدان ایثار و شهادت پیشتاز بوده است


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی دفتر امام‌جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه اصفهان در جمع اعضای کنگره شهدای طلبه و روحانی استان با تشکر از دست‌اندرکاران این کنگره، اظهار داشت: برگزاری کنگره شهدای طلبه و روحانی، اقدام خوبی است و هرگز نباید ترک نشود بلکه لازم است هرساله هرچه بهتر برگزار شود.

وی ادامه داد: پیشگامی در ایثار و شهادت افتخاری است که مخصوص روحانیت شیعه بوده و هست زیرا امروز در جنگ‌هایی که در دنیا بوده و هست هیچ یک از پیشوایان مذهبی سایر ادیان برای حفظ مردم و دفاع از آن‌ها و دین نقشی ندارند.

طباطبایی‌نژاد روحانیت شیعه به پیشگامی روحانیت شیعه در دفاع از دین، ناموس و کیان اسلامی اشاره کرد و افزود: روحانیت شیعه پا به رکاب تلاش می‌کند به مردم خدمتی کنند یا مشکلی از آن‌ها را برطرف کنند و حتی در جان دادن نیز پیش‌قدم می‌شوند.

امام‌جمعه اصفهان تصریح کرد: افتخار روحانیت شیعه است در همه حرکت‌های انقلابی، حضوری مؤثر داشته و به عنوان مثال در تظاهرات قبل از انقلاب همه روحانیون به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفتند و جلودار بودند و در پیروزی انقلاب نقش مؤثری ایفا کردند.

وی  تصریح کرد: روحانیت شیعه در حوادث، بلایا و اتفاقات گوناگون نیز به مردم خدمت کرد و در کنار مردم بوده و هست.

حجت‌الاسلام رحمت‌الله صادقی مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان نیز پیش از سخنان امام‌جمعه اصفهان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های کنگره شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان، گفت: قریب ۵۹۰ نفر از طلاب و روحانیون استان اصفهان به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند.

وی ادامه داد: البته این تعداد بیشتر است ولی به دلیل اینکه منازل این شهدا در استان‌های دیگر بوده است در سایر استان‌ها دفن شده‌اند.

صادقی افزود: استان اصفهان دارای ۸۰ طلبه و روحانی جانباز بالای ۵۰ درصد، ۱۵ روحانی و طلبه جانباز بالای ۷۰ درصد، ۳۵ طلبه و روحانی آزاده، ۲ روحانی شهید مدافع حرم و ده‌ها روحانی دارای فرزند شهید است.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به حضور روحانیون در جایگاه‌های فرماندهی در سال‌های دفاع مقدس، گفت: شهدای بسیاری مانند شهید ردانی‌پور، میثمی در این جایگاه حضور داشتند ولی ۸ نفر آن‌ها امروز در قید حیات هستند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره شهدای طلبه و روحانی در قم در روز چهار خرداد، اظهار کرد: ۴ اجلاسیه در قزوین ویژه طلاب و روحانیون آزاده، در مشهد ویژه طلاب و روحانیون جانباز بالای ۷۰ درصد، در کرمان ویژه شهدای طلبه و روحانی مدافع حرم و در خوزستان ویژه شهدای طلبه و روحانی فرمانده و همچنین روحانیونی که در سال‌های دفاع مقدس در جایگاه فرماندهی حضور داشتند، برگزار می‌شود.

صادقی اضافه کرد: همچنین در پنج استان ازجمله استان اصفهان  همایش شهدای طلبه و روحانی برگزار می‌شود که این مراسم در اصفهان روز ۲۹ اردیبهشت در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۶۳۰۸۶/ج/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید