روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و اندیشه عاشورایی بود


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدعلی نوبخت در دیدار با فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ساری ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام. (ع) با اشاره به اینکه روحیه شهدا برگرفته از فرهنگ و اندیشه عاشورا است، فرمودند: عاشورا به معنای نافرمانی چرا و چرا از ولی فقیه است. موضوعی که در تاریخ شهدای انقلاب اسلامی متبلور شد.

وی اعلام گام دوم انقلاب را چراغ راهنما و روشنگر راه آرمانی نظام اسلامی خواند و تصریح کرد: مسئله اصلی انقلاب ما شکل گیری پیشنهاد تمدن نوین اسلامی و تحقق این امر نیازمند روحیه جهادی و بسیجی و شهادت طلبی به عنوان منش و مسلک برادران پاسدار انقلاب اسلامی است.

فرماندار شهرستان ساری با تاکید بر اینکه سپاه حق خواهی، حق خواهی، حق جویی و حق طلبی است، تصریح کرد: رسالت ما در شهرستان ساری این است که شأن شهری را شکل دهیم که قصد نماینده بودن را داشته باشد. فقیه در استان مازندران و برای آن به دنبال بازگشت هستیم از کلیدواژه های اصیل انقلاب یعنی مستضعفان، عدالت و آزادی دفاع می کنیم.

نوبخت با تاکید بر اینکه جامعه مشروع در پرتو عدالت خواهی حرکت خواهد کرد، افزود: دولت ها هر بار با اعتقاد و تعهد راسخ به این محور و تفکر و اعتقاد بسیجی در تلاش و کوشش و با شجاعت و شجاعت از ادبیات و فرهنگ آسورایی بهره برده اند. جسارت پیشرفت و توسعه گام هایی برداشته است که در برخی از دولت ها شاهد و مشاهده آن بوده ایم.

استاندار مرکز استان مازندران با بیان اینکه در نظام اسلامی استبداد و خفقان فکری وجود ندارد، تصریح کرد: ما در شهرستان ساری به دنبال دشمنی سیاسی نیستیم، بلکه به دنبال استقرار عزت خود هستیم. شهر در پرتو گفتگو، ما به دنبال توسعه هستیم.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/الف
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید