kermanyy

Sunday, 24 October 2021

رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین استعفای خود را از سیاست اعلام کرد

رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین استعفای خود را از سیاست اعلام کرد


مانیلا ، فیلیپین – رودریگو دوترته ، رئیس جمهور فیلیپین روز شنبه اعلام کرد که از سیاست کناره گیری می کند و برنامه های خود را برای نامزدی در انتخابات سال آینده تا پایان دوره ریاست جمهوری خود کنار می گذارد و از نبرد حقوقی با مخالفانی که چنین اقدامی را زیر سوال می برند اجتناب می کند.

دوترته که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد گفت بسیاری از فیلیپینی ها با ادعای معاون رئیس جمهور خود در بررسی ها و مجامع عمومی مخالفت کرده اند.

دوترته گفت: “نظر واقعی فیلیپینی ها این است که من واجد شرایط نیستم و این نقض قانون اساسی است.” “مطابق خواست مردم … من به دنبال خواسته شما هستم و امروز بازنشستگی خود را از سیاست اعلام خواهم کرد.”

رهبر 76 ساله ، که به دلیل سرکوب وحشیانه مبارزه با مواد مخدر ، نجوم وحشیانه و شیوه سیاسی بی طرفانه شهرت داشت ، پیشتر اعلامیه حزب حاکم را برای یافتن معاون رهبری در انتخابات 9 مه پذیرفت. این تصمیم بسیاری از مخالفان وی را نگران کرده است ، آنها گفته اند که از بین رفتن دموکراسی آسیایی از دست دادن حقوق بشر است.

دوترته اعلام کرد که پس از همکاری با سن بونگ گو ، حامی سابق خود ، از انتخابات کناره گیری کرد تا نامزد نایب رئیس جمهور خود را با وی ثبت کند. حزب حاکم در مرکز کمیسیون انتخابات.

دوترته ، سمت چپ ، سناتور بونگ گو را بالا می برد که نامزدی خود را برای نامزدی در انتخابات سال آینده در متروپولیتن مانیل ، فیلیپین در 2 اکتبر 2021 اعلام کرده است.
AP

رهبران فیلیپین طبق قانون اساسی به یک دوره شش ساله محدود شده اند و مخالفان گفته بودند که در صورت پیگیری درخواست وی ، قانونی بودن کار معاون نایب رئیس جمهور دوترته را که در دادگاه عالی اعلام شد ، زیر سال خواهند برد.

در حالی که دو معاون رئیس جمهور پس از پایان دوره های خود در تاریخ اخیر برای پست های منتخب پایین تری نامزد شده اند ، دوترته اولین کسی بود که به عنوان معاون رئیس جمهور تصمیم گرفت. در صورت پیروی از پیشنهاد و پیروزی ، اگر رهبر منتخب بمیرد یا به هر دلیلی ناتوان باشد ، می تواند به ریاست جمهوری بازگردد.

خروج دوترته همچنین می تواند راه را برای اداره یک رئیس جمهور که می تواند دختر سیاسی وی باشد هموار کند

سارا دوترته در حال حاضر به عنوان شهردار شهر داوائو در جنوب خدمت می کند و بسیاری از طرفداران تلاش کرده اند تا از موفقیت پدرش حمایت کنند. این سازمان افکار عمومی مستقل را در مورد اینکه چه کسی باید کشور بعدی را رهبری کند بررسی کرده است.

اما پس از آنکه پدرش برای اولین بار اعلام کرد که به دنبال معاون رئیس جمهور است ، سارا دوترته اعلام کرد که برای ریاست جمهوری کاندید نمی شود و گفت که او و پدرش توافق کرده اند که دوترته در سال آینده تنها برای نامزدی ملی نامزد نشود.

هیچ پاسخ فوری از سوی رئیس جمهور که به مدت یک هفته در مرخصی پزشکی به سر می برد ، دریافت نشد.

دوترته در سال 2016 به قدرت رسید و بلافاصله مواد مخدر غیرقانونی را که بیش از 6000 مظنون کشته و تحت ترس دولتهای غربی و گروههای حقوق بشری قرار داشتند ، متوقف کرد. دادگاه جنایی بین المللی تحقیقات در مورد قتل ها را آغاز کرده است اما قول داده است که با تحقیقات همکاری نمی کند و به بازرسان ICC اجازه ورود به کشور را نمی دهد.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *