روسیه خواستار توقف بی قید و شرط حملات اسرائیل به سوریه شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد گفت: غرب از انتشار بیانیه شورای امنیت در محکومیت حملات هوایی موقت اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق که توسط روسیه تهیه شده بود، جلوگیری کرد.

پولیانسکی در جلسه شورای امنیت گفت: ما متاسفیم که پیش نویس بیانیه شورای امنیت که توسط ما برای مطبوعات تهیه شده بود به دلیل موضع گیری سیاسی و مغرضانه هیئت های غربی مسدود شد.

به گزارش وب سایت ریانووستی، او صبح پنجشنبه توضیح داد: «ما بارها متقاعد شده ایم که رویکردهای سیاستی آنها در اصول آنها منعکس شده است.

ریانووستی که نسخه ای از این بیانیه را دریافت کرده است، اعلام کرد که این بیانیه حملات هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق در ۱۰ ژوئن را محکوم می کند.

این دیپلمات روس در ادامه با بیان اینکه کشورهای غربی به حمایت از تروریست ها در سوریه ادامه می دهند، گفت: تلاش می کنند از تروریست ها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

وی افزود: وضعیت میدانی در سوریه همچنان متشنج است و تهدیدهای اصلی امنیتی در سوریه و منطقه مربوط به ادامه حضور تعداد زیادی از تروریست‌هایی است که در مناطق خارج از کنترل دمشق از جمله ادلب و التنف پناه گرفته‌اند. “

وی به ریانووستی گفت: روسیه ریشه های این وضعیت انفجاری را ادامه معاشقه غرب با عناصر تروریستی در تلاش برای استفاده از آنها برای اهداف ژئوپلیتیک خود می داند.

در این رابطه، ما متقاعد شده‌ایم که راه حل بحران سوریه در پایان دادن به حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در نقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین توقف بی‌قید و شرط حملات هوایی مکرر اسرائیل است. ” افزوده شد. او گفت. .

پیش از این، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواسته بود تا قطعنامه ناقض حاکمیت سوریه را به بهانه اینکه میلیون ها سوری به کمک بین المللی نیاز دارند، تمدید کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید