kermanyy

Sunday, 24 October 2021

روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟

روغن پالم چیست؟  آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از خطرات روغن پالم اطلاع دارید؟

روغن پالم ، روغن زیتون یا روغن کانولا ممکن است جزء اصلی آشپزخانه شما نباشد. اما محققان در حال بررسی مزایا و معایب روغن استوایی پرکاربرد هستند.

روغن پالم در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای فرآوری شده قرار دارد. اما س questionال این است که با توجه به تبلیغات منفی در مورد این روغن ، مقایسه آن با سایر روغن های آشپزی چگونه است و آیا آنقدر که متخصصان فکر می کنند برای شما مضر است؟

روغن پالم و مضرات آن

نگاهی گذرا به این روغن مرموز بیندازید

روغن پالم یکی از پرکاربردترین روغن های گیاهی است و در نیمی از غذاها و محصولات معمول مصرفی ، از تنقلات گرفته تا لوازم آرایشی ، یافت می شود.

تولید جهانی نفت از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 افزایش یافت. ویژگی های مطلوب برای صنایع غذایی (نقطه دود نسبتاً زیاد و حالت نیمه جامد در دمای اتاق) و استراتژی های حمایتی برای اطمینان از سیاست های دولت در زمینه گسترش ، تولید و استفاده از روغن پالم.

در حالی که این عوامل مرتبط با روغن پالم دارای مزایای آشکاری برای صنایع غذایی فرآوری شده هستند ، روغن ها درصد بسیار بالاتری از چربی های اشباع شده را نسبت به سایر روغن های گیاهی دارند. اگرچه اثرات سوء آن بر سلامت مورد بحث قرار گرفته است ، اما متاآنالیز افزایش مصرف روغن پالم در 23 کشور جهان ارتباط قابل توجهی با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری ایسکمیک قلب نشان داده است.

یک مطالعه رایج دیگر نشان می دهد که مصرف روغن پالم ممکن است سطح “کلسترول لیپوپروتئین آتروژنیک با چگالی کم” را در خون افزایش دهد. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) شواهدی مبنی بر مصرف چربی اشباع شده را افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی توصیف کردند.

روغن پالم چیست؟

روغن پالم چیست؟

روغن پالم از میوه نخل گرفته می شود ، نوعی درخت که عمدتا در آب و هوای گرمتر مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. شایان ذکر است که این درخت در مناطق دیم رشد می کند و جالب است بدانید که محصول این نوع روغن برای بسیاری از تأثیرات نامطلوب محیطی بسیار مهم است.

از آنجا که ایالات متحده افزودن چربی های ترانس به رژیم غذایی را ممنوع کرده است ، بسیاری از تولید کنندگان روغن پالم را انتخاب کرده اند که جایگزین ارزان تری است.

طبق گزارش USDA ، روغن پالم دارای خواص تغذیه ای مشابه سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق غذاخوری حاوی حدود 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که شامل 7 گرم چربی اشباع (همان مقدار کره) ، 5 گرم چربی غیر اشباع سالم برای قلب و 1.5 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کند.

این اعداد به جز نوع چربی مشابه روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون حاوی فقط 2 گرم چربی اشباع (که در بیماری های قلبی نقش دارد) است که 10 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند روغن نارگیل و روغن هسته خرما دارای چربی اشباع کمتری است.

از روغن پالم استفاده کنید

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم تقریباً در همه محصولات غذایی یافت می شود. حدود 50 درصد از محصولات بسته بندی شده در سوپرمارکت ها از پیتزا ، دونات و شکلات گرفته تا دئودورانت ها ، شامپوها ، خمیردندان ها و رژ لب ها را شامل می شود. همچنین در علوفه و به عنوان سوخت زیستی در بسیاری از نقاط جهان استفاده می شود.

روغن پالم اغلب به غذاهای فرآوری شده در فروشگاه اضافه می شود. بسیاری از غذاهای آماده مانند کره بادام زمینی و کرم قهوه حاوی روغن پالم هستند. ” همچنین می توان آن را در بسیاری از مارک ها مانند کلوچه و چیپس مانند بستنی ، خمیر پیتزا ، نان ، غذاهای منجمد ، سوپ های بسته بندی شده ، سس ها ، دسرها و تنقلات یافت. علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی مانند رژ لب ، شوینده ها و صابون ها یافت می شود.

روغن پالم به دلیل داشتن دود زیاد برای پخت و پز استفاده می شود ، به این معنی که برای پخت غذا در دمای بالاتر مناسب تر است.

به طور کلی ، هرچه روغن تصفیه شده بیشتر باشد ، دود آن بیشتر می شود ، زیرا تصفیه ناخالصی ها و اسیدهای چرب آزاد را که می تواند باعث دود روغن شود ، از بین می برد.

از نظر طعم ، روغن پالم طعم خامه ای بیشتری در دهان دارد و چربی بیشتری به غذا می دهد. روغن پالم نیز همه کاره است. “می توان آن را پردازش و ترکیب کرد تا طیف گسترده ای از محصولات با ویژگی های مختلف تولید شود.”

چرا نظرات منفی در مورد این روغن وجود دارد؟

روغن پالم عامل اصلی در نابودی متنوع ترین جنگل های جهان است و زیستگاه گونه های در حال انقراض مانند اورانگوتان ها ، فیل های پیگمی و کرگدن سوماتران را از بین می برد.

این تلفات جنگلی ، علاوه بر تغییر خاک ذغال سنگ نارس غنی از کربن ، میلیون ها تن گازهای گلخانه ای را در اتمسفر آزاد می کند و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. بنابراین به دلیل این موارد مخالفت با درختکاری و استفاده از این روغن افزایش یافته است.

روغن مضر نخل

آیا روغن پالم برای شما مضر است؟

به نظر می رسد روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. برخی مطالعات نشان داده اند که روغن نخل می تواند به کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی و عملکرد مغز کمک کند.

روغن پالم سرشار از ویتامین E است ، نوعی توکوترینول که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که توکسینول ها پیشرفت زوال عقل را کند کرده و خطر سکته مغزی را کاهش می دهند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: تغذیه و رژیم درمانی برای تناسب اندام و کاهش چربی بدن

روغن پالم هنوز سالم ترین روغنی نیست که می توانید برای پخت و پز استفاده کنید و فواید دیگری برای سلامتی ندارد. این روغن حاوی نیمی از چربی های خوب (اشباع نشده) و نیمی از غذاهای بد (اشباع) است ، اما در طیف وسیعی از غذاها یافت می شود که تشخیص اینکه آیا برای شما خوب است یا مضر است برای محققان دشوار است. “

به یاد داشته باشید ، برخی از مطالعات عوارض جانبی منفی را نیز نشان می دهند. “مطالعاتی وجود دارد که مطالعاتی را که فواید روغن پالم را برای بیماری های قلبی نشان می دهد رد می کند.”

پختن با روغن پالم ممنوع است

آیا با آن غذا می پزید؟

“توصیه می شود که روغن زیتون و روغن آووکادو انتخاب های خوبی برای پخت و پز باشند.”

روغن پالم در غذاهای فرآوری شده که از فروشگاه های مواد غذایی خریداری می کنید ، اشکالی ندارد ، اما سعی کنید از مارک هایی استفاده کنید که آن را ترکیب می کنند.

اگرچه روغن پالم به اندازه چربی های ترانس ناسالم نیست ، اما بهتر است هنگام تهیه یا خوردن غذا در خانه از روغن زیتون یا دیگر روغن های آشپزی سالم استفاده کنید.

گزارشات مربوط به اثرات مصرف روغن پالم در رژیم های غذایی متفاوت است. برخی مطالعات مصرف روغن پالم را با افزایش خطر بیماری های ایسکمیک قلب ، افزایش لیپوپروتئین با چگالی پایین ، افزایش خطر کلسترول ، بیماری های قلبی عروقی و سایر عوارض جانبی مرتبط می دانند.

سایر مطالعات همچنین هیچگونه عوارض جانبی یا پیامدهای سلامتی ناشی از مصرف روغن پالم را نشان نمی دهند.

منابع:
www.who.int
www.health.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *