روند مطلوب اهدای خون در کشور


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مصطفی جمالی امروز به همراه دکتر. بلوچی معاون اجتماعی سازمان انتقال خون کشور در دیدار با مدیرکل و ستاد انتقال خون استان گیلان با اشاره به رویکرد سازمان انتقال خون در سراسر کشور برای تامین خون گفت: در حال حاضر شرایط اهدا و خون پایداری خوبی دارد، اما نباید به آن بسنده کنیم و باید بسیاری از اجزا را امتحان کنیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور با اشاره به اهمیت اهدای خون برای بانوان و جوانان گفت: همچنان شاهد تبلور فداکاری نسلی هستیم که الگوی خوبی برای همه ما خواهد بود، نیروهای مسلح که در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم، مرز و سکه که علاوه بر مبارزه با دشمن، خون نیز اهدا کردند و امروز نیز همان رسالت ایثارگری را انجام می دهند. الگوی خوبی به ویژه برای نسل جوان .

وی به نجابت و خدمت رسانی کارکنان انتقال خون طی سالیان به ویژه در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: در روزهای سخت کرونا، انتقال خون یکی از ادارات بهداشتی بود که بدون وقفه خدمات رسانی می کرد و برخی از همکاران به دلیل اینکه از این کار، خود یا خانواده‌شان به کرونا مبتلا شده‌اند یا شهید شده‌اند.

جمالی وضعیت اهدای خون در کشور را مساعد دانست و گفت: اگرچه در مسیر مطلوبی قرار داریم، اما نباید راضی باشیم، باید از وجود ارزشمند بانوان و نسل جوان و رسالت سازمان های مردم نهاد بهره مند شویم. در این زمینه بزرگتر خواهد بود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور حضور همه اقشار جامعه در هیات مدیره را مهم برشمرد و گفت: در موسسه از هنرمندان، ورزشکاران، خادمین رضوی، بازاریان، فعالان رسانه و مجموعه داران بهره مند هستیم و امیدواریم که مفید خواهد بود.”

وی با ابراز خرسندی از فعالیت سه سازمان مردم نهاد در گیلان گفت: حضور سه تشکل همسو و همسو با سازمان در استان مهم و قابل الگوسازی است و باید این فعالیت ها در اختیار سایر استان ها قرار گیرد. در قالب گزارش مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید