رونق اقتصادی با توکل کامل به خدا و اقتصاد مقاومتی حاصل می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از چاروسا، حجت الاسلام اسماعیل سلواتی در خطبه های نماز جمعه قلعه رئیسی همگان را به رعایت تقوای الهی فرا خواند و اظهار داشت: از جمله عوامل ورود به جهنم انباشت مال است. خداوند متعال در آیات ۳۴ و ۳۵ سوره توبه می فرماید: طلا و نقره انباشته می کنند و در راه خدا انفاق نمی کنند، پس آنها را به عذاب دردناک بشارت ده.

و کسانى که طلا و نقره اندوختند و در راه خدا انفاق نکردند، آنها را به عذابى دردناک بشارت ده!
روزی که در آتش جهنم بر او بایستد، پیشانی و جنوب و ظواهرشان مجبور می شوند.
در روزی که طلا و نقره در آتش جهنم ذوب می شود و پیشانی و پهلو و پشت شما به آن می سوزد (فرشتگان عذاب به آنها می گویند:) این همان چیزی است که برای خود انباشته اید (و کردید). آن را به دیگران ندهید). نیازمندان)، پس ثابت کنید که چه چیزی پس انداز می کنید!

امام جمعه قلعه رئیسی گفت: نماز جمعه این هفته به یاد شهید علی خون پرن اقامه می شود، شهیدی که با همه مهربان بود، با مردم ارتباط خوبی داشت، خوش اخلاق، صمیمی و خندان بود، اهل نماز و روزه بود. . لبیک گفت: برای دفاع از اسلام، وقف قرآن، عترت، مکتب شهدا، امنیت و حفظ ارزش های اسلامی پیش رفت. در کردستان به شهادت رسید. دنیای بازی به جامعه دستور می دهد.

وی افزود: محور اصلی پیام رهبر معظم انقلاب برای مراسم حج این بود که پایه های اساسی حج معنویت و وحدت است و می تواند امت اسلامی را به عضویت و شکوفایی برساند. سبک زندگی غربی که خالی از روح معنوی و برخاسته از نزدیک بینی مادی گرایی است.
وی با بیان اینکه با گسترش و تشدید انگیزه های واهی تفرقه مانند زبان، رنگ، نژاد و جغرافیا، وحدت را به چالش می کشد، تاکید کرد: بایدن، اتحاد و انسجام دولت های غربی با نوعی ائتلاف سازی و اعلام منطقه ای متحد شده است. حمایت از حمایت از دولت های وابسته به غرب و تنفس مصنوعی برای دولت رو به زوال صهیونیستی که گرفتار حملات سایبری و شهادت طلبی و مقاومت در برابر حملات پهپادها و از درون است در حال فروپاشی است.

سالواتی گفت: ایران به دنبال ایران هراسی و تهدید برای کوتاهی در مذاکرات برای رفع تحریم ها و کسب دستاوردهای انتخاباتی آمریکا و ایجاد شبکه دفاعی یا پدافند هوایی خاورمیانه در منطقه در پی شکست طرح ناگین معامله قرن است. برای جایگزینی طرح برای تقویت دولت جعلی صهیونیستی، امنیت رژیم صهیونیستی با این سفر بایدن محقق نمی شود.

امام جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه اعتماد آمریکا همراه با رونق اقتصادی است و در این جنگ ادراک و ترکیب دشمن یکی از شبهات فراوان این است که اگر با آمریکا کنار بیاییم اقتصاد ما رونق می گیرد. ? وی ادامه داد: این دوگانگی مذاکره و معیشت برای تضعیف روحیه مقاومت است. هدف نهایی جنگ رسانه ای دشمن دوگانه سازی معیشت و مذاکره بود که امنیت روانی جامعه را هدف قرار داده و به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و نظام است.

وی گفت: بسیاری از کشورهایی که با آمریکا رابطه داشتند و به سیاست‌های آمریکا اعتماد مطلق داشتند، نه تنها نتوانستند به توسعه دست یابند، بلکه دولت و اقتصاد خود را نیز خراب کردند. در لیبی، بن علی در تونس که به دلیل اعتماد به آمریکا سرنگون شد.

سالواتی تصریح کرد: ترکیه در منطقه ما با آمریکا همراه است، در تصمیماتی که می گیرد از تایید آمریکا برخوردار است، اما امروز اقتصاد ترکیه نه تنها بهبود نیافته است، بلکه وضعیت آنکارا یادآور اقتصاد ونزوئلا است، نرخ تورم در ترکیه ۷۸ درصد اعتماد به آمریکا و ایجاد رابطه با آمریکا نه تنها تأثیر مثبتی بر اقتصاد و زندگی مردم نخواهد داشت، بلکه باعث فروپاشی اقتصاد نیز می شود.

امام جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه متأسفانه تک محصولی ماندن اقتصاد ایران در دولت یازدهم و دوازدهم و سوء مدیریت اقتصادی باعث شد مدافعان تفکر لیبرالی دلیل اصلی را عدم ارتباط با آمریکا معرفی کنند، افزود: به جای پرداختن دقیق به علت تورم در اقتصاد. کنند یادآور شد: در حالی که آغاز بحران تورمی در کشورمان مصادف با تولد برجام و شرطی شدن اقتصاد بود، رونق اقتصادی با توکل و توکل به خداوند متعال و توجه به باطن حاصل می شود نه با رمز خدا. و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی.

سلواتی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از نزدیک شدن ایران به سرزمین های اشغالی به همه تاکتیک ها متوسل می شود، اما نفوذ ایران در چارچوب توسعه قدرت استراتژیک فراسرزمینی در حال افزایش است. دریای سرخ در حال گشت زنی است، همین عکس ها کافی بود تا صهیونیست ها احساس ترس، وحشت و وحشت کنند. وزیر جنگ این رژیم اعلام کرد که حضور نیروهای نظامی ایران در دریای سرخ موضوعی اساسی در دهه اخیر و تهدیدی برای تجارت، انرژی و اقتصاد است. جهانی محسوب می شود و سعی کرد آن را تهدیدی برای جامعه جهانی معرفی کند، دریای سرخ یک منطقه استراتژیک برای صهیونیست ها است. آنها شما را مانع دفاعی خود می دانند. آنها حتی دریای سرخ را نقطه شروع راهبرد جدید صهیونیست ها می دانند.

وی یادآور شد: مرگ و زندگی اسرائیل در گرو این دریاست و صهیونیست ها در محاصره خشکی هستند و تنها راه سفر با دنیا و دسترسی به قاره ها همین دریا است. به تنگه باب المندب بستگی دارد. حضور مقتدرانه ایران و انصارالله در باب المندب مشکلات عدیده ای را برای کشتی های رژیم صهیونیستی ایجاد می کند.حضور ایران در دریای سرخ و در تنگه باب المندب برای مقامات تل آویو کابوس است.

سلواتی در پایان گفت: به سران رژیم صهیونیستی اعلام می کنیم در جایی که شما فکر نمی کنید حضور داریم، در گوش شما هستیم و تحرکات شما را رصد می کنیم.

انتهای پیام/۸۲۰۲۱
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید