رونق اقتصاد ملی با استقرار نظام مالیاتی و پایانه های فروشگاهی


فتح الله توسلی گفت:ما خواهیم کرد با اشاره به لزوم اجرای نظام مالیاتی و پایانه های فروشگاهی، اجرای این قانون یکی از مهمترین موارد است.اکثریت وی از اقدام اصلاح ساختار اقتصادی کشور یاد کرد.

وی ادامه داد: کشور به دلیل شرایط خاص اقتصادی، نقش مالیات را در بودجه جاری افزایش داده و رقم بالایی برای سهم مالیات در اقتصاد ملی در نظر گرفته شده است.

طوسلی با بیان اینکه مالیات باید عادلانه وصول شود، افزود: اخذ مالیات از کارمندان، مزدبگیران و کارگران امکان پذیر نیست، این در حالی است که برخی از افرادی که فعالیت اقتصادی و مبادلات مالی قابل توجهی دارند به دلیل عدم دقت، از شمول قانون مالیات معاف هستند. در آموزش

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای اکثر مالیات ها باید بازار ایجاد شود که متأسفانه بازار کمی مقاوم است، تاکید کرد: ضمن اینکه مالیات بخش های مختلف بازار باید فعال شود. لازم است حال و هوای اصناف نیز وجود داشته باشد. . زیرا اقتصاد بازار برای مدتی توضیح مشکلی وجود داشت و چک های شما برگشت خورد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در شورای اسلامی افزود: به طور کلی حداقل مزایای اجرای قانون نظام مودیان و پایانه های مغازه این است که مشخص می کند هر شهروند چقدر درآمد دارد و سهم دولت کجاست. در این دستور غذا

طوسلی با تاکید بر اینکه اجرای پایانه های تجاری موجب رونق اقتصاد ملی می شود، گفت: بزرگترین فایده اجرای این قانون شناسایی و کاهش فرارهای مالیاتی است که متاسفانه کم نیست.

وی شفاف بودن اطلاعات کشوری را از دیگر مزیت های اجرای نظام مالیاتی و پایانه های فروشگاهی برشمرد و تصریح کرد: این پایانه ها مشخص می کنند که معامله از کدام محل و به چه منظوری ثبت شده است. البته معتقدم در حال حاضر مشکلاتی در اجرای قانون پیش خواهد آمد که باید به آن توجه شود، زیرا در شهرهای کوچک نوعی ارتباط غیررسمی بین شرکت ها و اصناف وجود دارد که باعث مبادلات مالی بین آنها می شود.

وی ادامه داد: عموم مردم و شرکت ها عموماً به مشکلات مالی یکدیگر توجه می کنند و روابط مالی غیررسمی بین آنها وجود دارد و به یکدیگر وام می دهند، باید مراقب ساماندهی تراکنش های مالی و مشارکت مالیاتی این گونه معاملات بود، سپس اصل کار بسیار خوب است، اما ظرافت های آن را باید در نظر گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بودجه امسال ۷۰ درصد درآمد دولت در مالیات دیده می شود و این میزان در برخی استان ها به ۹۰ درصد می رسد یعنی درآمد استان از محل مالیات است که باید وصول شود. منصفانه.

پایان پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید