رویارویی مسلحانه فلسطینی ها با خدمات خوب سازمان های خودگردان به صهیونیست ها


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین بامداد سه شنبه به شهر نابلس یورش بردند و مصعب آشتیه مبارز فلسطینی و یک اسیر آزاد شده از زندان های رژیم موقت صهیونیستی را دستگیر کردند.

رزمندگان و نیروهای مقاومت فلسطینی در واکنش به خدمات خوب این سازمان خودگردان به صهیونیست های کودک کش، تلاش کردند با شلیک و پرتاب مواد محترقه، نیروهای امنیتی را عقب برانند و مانع دستگیری اشتی شوند.

به گزارش رسانه های فلسطینی، جنگنده های فلسطینی در جریان درگیری مسلحانه با نیروهای خود مختار، خیابان های اصلی شهر نابلس را بستند و به سمت مقر این نیروها که محل نگهداری اشتیه بود، تیراندازی کردند.

گروه فلسطینی «آرین الاسود» در نابلس با صدور بیانیه ای اعلام کرد: از دستگیری مصعب آشتیه توسط دستگاه های امنیتی سازمان خودمختار متأسفیم، سلاح های ما به سمت اشغالگران نشانه رفته است، بنابراین آنها را از هدف خود دور نگه دارید. [به سمت خودتان] برنگردید ما به مسئولین امر هشدار می‌دهیم که به مصعب آسیبی نرسانند و او را به اشغال نسپارند، زیرا عواقب آن وخیم است».

ماهرالاخرس از رهبران جنبش مقاومت «جهاد اسلامی» نیز با تاکید بر رقص خوب این سازمان خودگردان برای رژیم تروریستی اسرائیل گفت: جنایت ربودن مصعب اشتیه شرم آور و نگران کننده است و ما مردم این را رد می کنند مردم فلسطین و مقاومت نمی توانند اقدامات دستگاه امنیتی دولت را که در خدمت اشغالگران است بپذیرند.

خبرگزاری شهاب گزارش داد که در پی تیراندازی نیروهای امنیتی تشکیلات به مبارزان فلسطینی، چندین نفر مجروح شدند.

جنبش مقاومت حماس نیز با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت دستگیری آشتیه، خواستار آزادی هر چه سریعتر و عدم تحویل وی به رژیم صهیونیستی شد.

در این بیانیه آمده است: دستگیری مصعب آشتیه لکه جدیدی بر پیشانی سازمان های خودگردان و کارنامه سیاه هماهنگی امنیتی آنهاست. [با اسرائیل] این است. ما خواستار آزادی فوری آشتیه و تمامی مبارزان مقاومت و زندانیان سیاسی هستیم. در حالی که دشمن به کشتار، دستگیری، یهودی سازی و شهرک سازی ادامه می دهد، سازمان های خودگردان با ادامه هماهنگی امنیتی، سرکوب مردم ما و آزار و اذیت و دستگیری رزمندگان مقاومت، با آنها (متجاوزان صهیونیست) همذات پنداری می کنند.

چندی پیش جوانان و رزمندگان فلسطینی برای جلوگیری از تهاجم صهیونیست ها به شهر نابلس با هدف رسیدن به مجموعه «مقبره یوسف» که با همراهی نیروهای امنیتی این سازمان خودگردان همراه بودند، وارد درگیری مسلحانه با صهیونیست ها شدند. . (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید