رژیم صهیونیستی از امضای توافقنامه با بحرین در حوزه کشاورزی خبر داد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، رژیم صهیونیستی از امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی با بحرین در توافقی که آن را «تاریخی» نامید، خبر داد.

سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد «عود فوریر» وزیر کشاورزی این رژیم و «وائل بن ناصر المبارک» همتای بحرینی وی یادداشت تفاهمی در زمینه همکاری در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی در این کشور امضا کردند. کنفرانسی که در ایلات برگزار شد.

رژیم صهیونیستی و بحرین که در اواخر سال ۲۰۲۰ توافقنامه سازش را امضا کردند، ماه گذشته از مذاکرات رسمی برای انعقاد توافقنامه تجارت آزاد بین دو طرف خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در این نشست اورنا باربیفای وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی از آغاز روند امضای توافقنامه تجارت آزاد بین دو طرف به وزیر اقتصاد بحرین استقبال کرد.

این در حالی است که پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده بود که رژیم صهیونیستی دو سال پیش در پی توافقات میثاق ابراهیمی با کشورهای عربی، چندین قرارداد به ارزش میلیاردها دلار با کشورهای عربی منعقد کرده است.

این روزنامه آمریکایی به نقل از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت های تسلیحاتی صهیونیستی قراردادهایی به ارزش بیش از ۳ میلیارد دلار با امارات، بحرین و مراکش امضا کردند.

در همین راستا، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که فروش تسلیحات نظامی به کشورهای حوزه خلیج فارس ۷ درصد از کل صادرات این رژیم در سال گذشته را تشکیل می دهد.

به گفته مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، از زمان امضای پیمان ابراهیم تا کنون بیش از ۱۵۰ جلسه با همتایان خود در این سه کشور برگزار کرده اند.