kermanyy

Sunday, 24 October 2021

رژیم غذایی برای چربی کبد درمان خانگی کبد چرب

رژیم غذایی برای چربی کبد درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری های قرن 21 است. شیوه زندگی عادی و رژیم غذایی ما باعث چربی بیش از حد در کبد می شود. بنابراین ، علاوه بر کبد چرب الکلی ، در بسیاری از جمعیت جهان شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی هستیم. بیماری کبد چرب یک بیماری خاموش و خطرناک است. با این حال ، همانطور که عوارض جانبی خطرناکی دارد ، به راحتی قابل درمان است. برخی از افراد برای درمان کبد چرب به پزشک مراجعه می کنند. اما می توانید از رژیم غذایی ساده و م effectiveثر برای درمان کبد چرب نیز استفاده کنید. امروز ما قصد داریم در مورد رژیم غذایی کبد چرب با شما صحبت کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که عادات بد و شیوه زندگی بد می تواند منجر به کبد چرب شود ، ما نیز می توانیم با جایگزینی این عادت ها کبد چرب را درمان کنیم. همه ما آن چیزی هستیم که می خواهیم. اگر چربی بیش از حد دارید ، به این معنی است که چربی زیادی مصرف می کنید. در عین حال ، افرادی که اندامی سالم و متناسب دارند ، بدن آنها نشان دهنده شیوه زندگی و عادات غذایی آنها است. جالب است بدانید که به گفته متخصصان تغذیه ، تنها با کاهش وزن بین 5 تا 10 درصد ، تقریبا می توانید کبد چرب را درمان کنید. بنابراین البته می توان گفت که رژیم کاهش وزن می تواند در درمان کبد چرب نیز مفید باشد. بنابراین ، رژیم غذایی برای کبد چرب ممکن است بسیار شبیه رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد. با این حال ، برخی از نکات را باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا به درمان سریعتر بیماری کبد چرب کمک کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

امگا 3 را فراموش نکنید

امگا 3 در واقع چربی کبد ماهی است. این ماده تأثیر زیادی بر کار بدن دارد. با این حال ، در دسته چربی مفید است. افراد مبتلا به کبد چرب معتقدند که باید از خوردن هرگونه چربی خودداری کنند. با این حال ، خوردن چربی های مفید مانند امگا 3 می تواند به درمان کبد چرب کمک کند. به گفته متخصصان تغذیه ، افراد مبتلا به بیماری کبد چرب باید روزانه حداقل 1 گرم محصولات امگا 3 مصرف کنند. خوشبختانه محصولات امگا 3 در داروخانه ها موجود است. با این حال ، می توانید از گردو ، شاهدانه ، دانه کتان و روغن زیتون به عنوان منابع امگا 3 استفاده کنید.

چربی اشباع و چربی ترانس را کاهش دهید

انواع مختلفی از چربی وجود دارد. برخی کاملاً اشباع شده اند و برخی دیگر خالی نیستند. چربی اشباع شده چربی بدی محسوب می شود. این چربی ها کلسترول LDL را افزایش می دهند. این کلسترول در شریان قلب جمع شده و باعث حمله قلبی می شود. روغن های سرخ کردنی ، روغن های سخت و مشروبی که در غذا استفاده می کنید همه اجزای چربی اشباع و چربی ترانس هستند. همچنین به مقدار کم در گوشت قرمز ، محصولات لبنی و برخی آجیل های روغنی یافت می شود. می توانید روغن ترانس را جایگزین ترانس اولان کنید. همچنین بهتر است از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از روغن زیتون و کنجد برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کنید. این روغن ها دارای چربی های مضر بسیار کمی هستند و حتی می توانند تا حد زیادی در درمان چربی کبد کمک کنند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

قند و فروکتوز را حذف کنید

برای درمان کبد چرب ، باید میزان کربوهیدرات ها ، قندها و به ویژه فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدراتها نیز در کبد به قند تبدیل می شوند. اما خوردن مستقیم شکر تأثیر مخربی بر کبد شما دارد. انواع مختلفی از شکر در طبیعت وجود دارد. فروکتوز یکی از آنهاست. شما می توانید مقدار زیادی از این قند را در یک روستای ذرت ، ترکیبی از نوشیدنی های گازدار ، شیرینی ، نان ، غلات ، غذاهای یخ زده ، چاشنی ها ، سس ها و آب بسته بندی شده پیدا کنید. فروکتوز آسیب های زیادی به کبد وارد می کند. بنابراین در رژیم غذایی برای کبد چرب ، شما باید فروکتوز را حذف کنید.

بنابراین ، دوستان و همراهان هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی کبد چرب چیست؟ آیا فکر می کنید رژیم غذایی می تواند این بیماری را درمان کند؟ یا باید از داروهای شیمیایی استفاده کنیم؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید. همه ما بی صبرانه منتظر دیدن نظرات شما دوستان هستیم.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *