kermanyy

Saturday, 23 October 2021

رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری

رژیم لاغری 7 روزه – رژیم لاغری


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

قانون لاغری 7 روزه

امروزه با خودکارسازی مشاغل ، آگاهی عمومی روز به روز در حال کاهش است و این مشکل منجر به مشکل چاقی شده است. این مشکل ضعف عمده ای در عملکرد و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید این مرد دارای شرایطی است که می خواهد سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک قرار مهم دعوت می شود و او زمان کافی برای آماده سازی لباس مناسب را ندارد و دلش برای لباسی که دوست دارد بپوشد تنگ می شود. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حلی برای کاهش وزن سریع و مرتب جلوه دادن لباس های مورد علاقه اش وجود دارد؟

در این مقاله شما را با رژیم 7 روزه ای که می توانید برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم انجام دهید ، آشنا می کنیم.

اهمیت انتخاب غذای مناسب

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال غذای طبیعی باشید و هرگز از قرص های رژیمی و مکمل های مختلف که سعی در فریب افراد با ایده های تبلیغاتی مانند Slimming Miracle و مانند آن دارند ، استفاده نکنید. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم می توانید بدن خود را به وزن دلخواه برسانید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا وعده های غذایی نامنظم به کاهش وزن شما کمک می کند و به سلامتی شما آسیب نمی رساند. همچنین ، همیشه به خاطر داشته باشید که اهدافی را که بدن شما نمی تواند به آنها برسید ، تعیین نکنید ، زیرا بدن شما می تواند تا حدی ورزش و رژیم سنگین را تحمل کند.

رژیم GM چیست؟

رژیم 7 روزه که به GM GM نیز معروف است ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند بین 6 تا 7 پوند در هفته وزن کم کند. با انجام این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه ، فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های لاغری ، مزایا و معایب خاص خود را دارد و باید از همه زوایا مورد توجه قرار گیرد تا در این مقاله به سلامتی فرد آسیب نرساند.

اطلاعات قطعی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا تصور عمومی بر این بود که این قانون برای کارکنان جنرال موتورز طراحی و ارائه شده است که تا حد زیادی رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است و شما باید هر روز غذاهای خاصی مصرف کنید که بیشتر آنها به شما اجازه می دهد سبزیجات بخورید و در روزهای آخر فقط مجاز به خوردن گوشت هستید. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن در این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از میزان دریافتی است. متخصصان تغذیه معتقدند که این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون استفاده از هرگونه مواد شیمیایی است. هیچ محدودیت شغلی یا سنی برای این رژیم وجود ندارد و هرکسی می تواند به راحتی با این رژیم وزن کم کند.

برای شروع رژیم GM ، مهمترین چیز این است که ذهن را آماده کرده و هدف را برای خود مشخص کنید. زیرا اگر هدفی را با ذهنی آماده در ذهن خود تعریف کرده و دنبال کنید ، اگر پا را فراتر بگذارید ، باور دارید که به آن خواهید رسید و بنابراین سهم خود را برای رسیدن به آن هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهایی که در این رژیم تجویز شده است استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. نتیجه برعکس است و به جای کاهش وزن ، افزایش وزن را تجربه خواهید کرد و تمام تلاش شما بی نتیجه خواهد بود. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این مدت کوتاه و بدون گرسنگی به طور م weightثری وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی به منظور در نظر گرفتن کالری موجود در رژیم غذایی طراحی شده است ، که می توانید آن را در تمام ساعات روز کامل کنید. تنها تأکید بر پایبندی دقیق به دستورات این رژیم است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • تنها در 7 روز تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • افزایش توانایی بدن برای سوزاندن چربی

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن تا 7 کیلوگرم

اول از همه ، ذکر این نکته ضروری است که قبل از این رژیم باید با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که گفته شد ، این رژیم 7 روز طول می کشد و شما باید فقط از غذاهای ذکر شده در دستورالعمل برای کاهش 7 کیلوگرم استفاده کنید:

1 روز اول رژیم: میوه های تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم است. شما اولین قدم را برای رسیدن به هدف و ایجاد تغییر اساسی در زندگی خود بر می دارید. بنابراین طبیعی است که امروز کمی سخت باشید. در این مرحله باید از میوه های مختلف استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خرما انتخاب های خوبی هستند. لازم به ذکر است که استفاده از موز بین میوه ها مجاز نیست. همچنین حق استفاده از سبزیجات خام یا پخته را ندارید. مصرف بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. بنابراین روز اول ، وقتی احساس گرسنگی کردید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

شما مجاز به خوردن سبزیجات جز در روز اول نیستید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. شما همچنین مجاز به طبخ سبزیجات هستید ، اما برای پخت سبزیجات نباید از روغن استفاده کنید. در این روز بهتر است از لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، کاهو و غیره استفاده کنید. سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و چون کربوهیدرات بالایی دارد ، می توانید آن را برای صبحانه بپزید و بخورید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام فعالیت های مختلف را داشته باشد. امروز تغییراتی در عملکرد دستگاه گوارش خود مشاهده خواهید کرد و تعداد دفعات مراجعه به دستشویی به احتمال زیاد افزایش می یابد. مصرف بین 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید.

3 روز سوم رژیم لاغری: با مصرف میوه ها و سبزیجات پوست سالم را تجربه کنید

در حقیقت ، سومین روز در برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته بود. به این ترتیب شما مجاز به خوردن سبزیجات و میوه ها در طول روز خواهید بود. موز و سیب زمینی مخالف این مرحله هستند. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به ترتیب دلخواه استفاده کنید ، به عنوان مثال ، در رژیم غذایی سبزیجات صبحگاهی و در رژیم میوه ای بعد از ظهر ، یا برعکس یا به صورت ترکیبی. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم لاغری: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از روزهای جذاب این رژیم است. شما مجاز به خوردن 8 تا 12 موز در روز هستید و می توانید حداکثر 3 لیوان شیر بخورید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری خواهید کرد. البته باید شیر و موز را جدا کنید تا در طول روز احساس گرسنگی نکنید.

5 روز پنجم رژیم لاغری: خوردن گوجه فرنگی

پنجمین روز ، روز مصرف گوجه فرنگی است. امروز برای شما نیز جالب خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6 تا 7 گوجه فرنگی در روز بخورید. همانطور که می دانید ، خوردن گوجه فرنگی میزان اسید اوره را در بدن افزایش می دهد ، بنابراین میزان آب خود را برای هیدراته کردن آن افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 روز ششم رژیم لاغری: یک فنجان برنج بخورید!

در این روز ، شما همچنین مجاز به استفاده از یک فنجان برنج هستید. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات خود را سیر نگه دارید. نوشیدن 8 تا 12 لیوان آب را فراموش نکنید. در این مرحله ، شما احساس سبکی در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم لاغری: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز آن بود. در آن می توانید با یک فنجان برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که دوست دارید برای خود مهمانی ترتیب دهید.

در پایان این مرحله و در واقع برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با حذف غذاهای پرکالری و مصرف زیاد میوه ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامت و طراوت خود را به ارمغان آورده اید. اگر به پوست خود در آینه نگاه کنید ، متوجه شادابی و شفافیت آن می شوید. علاوه بر این ، دستگاه گوارش خود را تقویت کرده اید.

مزایای قانون GM

  1. مهمترین و اصلی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن کمک می کند. این فرآیند با مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقدار زیادی سموم و مواد زائد از بدن دفع می شود. در حقیقت ، به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی ضروری و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نبود. همچنین ، هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد ، اما پروتئین اشتها را کاهش می دهد و رژیم غذایی سرشار از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از غذاهای حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد در چند روز گرسنه و دست و پا گیر می شود.
  2. این قانون معتبر نیست. زیرا تا به امروز هیچ تحقیقی از این امر حمایت نکرده است.
  3. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در حقیقت ، با کاهش میزان کالری دریافتی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که می تواند منجر به کاهش ناگهانی وزن شود. بنابراین شما باید رژیم غذایی را در نظر بگیرید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین غذاهایی چربی می سوزاند و علاوه بر کاهش وزن ، سلامت شما نیز حفظ می شود.

آیا قانون GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

اکثر افراد تحت شرایط خاصی راهی برای کاهش سریع وزن پیدا می کنند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی برای یک هفته غیرممکن است زیرا برای از بین بردن چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز است. این رژیم شما را به خوردن میوه و سبزیجات بیشتر ترغیب می کند و حتی اگر مصرف نوشیدنی های شیرین و شیرین را محدود کنید ، این کاهش وزن بسیار موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که از چنین رژیمی خودداری کنید و به دلیل عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز بدن ، از آسیب های مختلف رنج نبرید. مگر اینکه بنا به دلایلی مجبور به کاهش موقت وزن شوید. بنابراین با یک متخصص تغذیه مشورت کنید و یک رژیم غذایی سالم و متعادل را انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *