رکورد خرید منچستریونایتد; از فرماندهی به نام “روی کین” گرفته تا پسر گریه ای مثل “پوگبا”


به گزارش خبرگزاری فارس، منچستریونایتد چه در دوران فرگوسن و چه در دوران بعد فرگوسن در خرید یک بازیکن بزرگ تردید نکرد. حتی اگر قیمت این بازیکن بالا بود، در جذب او تردیدی نداشت و قهرمانی برای او بسیار مهم بود. این موضوع از همان ابتدا در بدن شیاطین سرخ دیده می شد، زمانی که در اکتبر ۱۹۸۰ منچستریونایتد یک میلیون پوند برای خرید “گری بیرتلز” پرداخت تا این بازیکن در آن زمان گران تمام شود. اکثریت بازیکن داستان شوید.

۳۶ سال بعد، همان منچستریونایتد پوگبا را به ارزش ۸۹ میلیون پوند خرید اکثریت این انتقال دوباره به نام او تاریخ فوتبال را رقم زد تا نشان دهد از خرید بازیکنان بزرگ و گران قیمت هراسی ندارد.

البته در دوران فرگوسن با خریدهایی سعی می شد این تیم موفق شود اما از سال ۲۰۱۳ به بعد خریدهای ناموفق زیادی در منچستریونایتد به ثبت رسید که یکی از آنها پل پوگبا بود. ستاره فرانسوی پس از پایان قراردادش در تابستان امسال به صورت رایگان به یوونتوس بازگشت. تورین دوباره تکرار کن

در این گزارش می خواهیم ۱۱ خرید گران قیمت و رکوردشکنی تاریخ شیاطین سرخ را بررسی کنیم. برخی از بازیکنان فرمانده بزرگ تیم شدند و برخی دیگر تیم را به حاشیه بردند و مشکل بزرگ تیم نامیده شدند.

۱۱ – روی کین – ۱۹۹۳ – ۳.۷۵ میلیون پوند

در تابستان ۱۹۹۳، ستاره ایرلندی به این تیم پیوست شعله سیاه وسایل نقلیه رباتیک اما منچستریونایتد و فرگوسن پیش افتادند تا یکی از بزرگترین و بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال را از ناتینگهام بگیرند. جنگل خرید

روی کین با رکورد ۳.۷۵ میلیون پوندی به منچستریونایتد پیوست اکثریت او تاریخ بریتانیای آن زمان را به نام خود منتقل کرد.

البته خرید روی کین یکی از بهترین تصمیمات تاریخ فرگوسن بود. بازیکنی که کاپیتان بزرگ شیاطین سرخ شد و نقش مهمی در موفقیت یونایتد در ۱۲ سال زندگی اش داشت.

۱۰ – اندی کول – ۱۹۹۵ – ۷ میلیون پوند


اندی کول در سمت راست و دوایت یورک در سمت چپ

آقای. گل فصل ۱۹۹۳-۱۹۹۴ و ستاره ای که به عنوان یک مهاجم بزرگ در خط حمله نیوکاسل شناخته شد، در زمستان ۱۹۹۵ به منچستریونایتد پیوست.

این بازیکن در ۲۷۵ بازی ۱۲۱ گل برای این تیم به ثمر رساند تا به یکی از برترین گلزنان تاریخ این باشگاه تبدیل شود. فردی که یک هفته قبل از این تیم در منچستریونایتد نبوده است ایپسویچ شهر او ۵ گل زد تا تاریخ ساز شود.

اندی کول نقش کلیدی در خط حمله منچستریونایتد و بازیکن کلیدی فرگوسن در پیروزی سه جانبه آنها داشت. کسب کردن تاریخ فصل ۱۹۹۸-۱۹۹۹ بود.

۹ – بله آسم – ۱۹۹۸ – ۱۰.۷۵ میلیون پوند

این مدافع قوی تنها ۳ سال در انگلیس بازی کرد اما به عنوان یکی از بهترین مدافعان جزیره معرفی شد. او در تابستان ۱۹۹۸این یکیاو از آیندهوون به منچستریونایتد آمد و نقش مهمی در ۳ داشت کسب کردن او در تاریخ این باشگاه بازی کرد و در سال ۲۰۰۱ راهی ایتالیا و لاتزیو شد.

۸ – دوایت یورک – ۱۹۹۸ – ۱۲.۶ میلیون پوند

ستاره ای که در تابستان ۱۹۹۸ و پس از خرید باعث شهرت ترینیداد و توباگو شد بله آسم از تیم قدرتمند آن زمان، استون ویلا، به منچستریونایتد آمد و زوجی به یاد ماندنی با اندی کول ساخت.

او به زودی نشان داد که شایسته چنین پرداختی است. قدرت هجومی شیاطین سرخ با حضور او چندین برابر شد و منچستریونایتد با حضور او موفق شد. یورککول، شرینگهام و سولسشر به افتخارات زیادی دست یافتند.

یورک او ۱۵۲ بار برای منچستریونایتد بازی کرد و ۶۵ گل به ثمر رساند که آمار فوق العاده ای است.

۷ – رودخانه ون نیستلروی – ۲۰۰۱ – ۱۹ میلیون پوند

بعد از آن یورک با ترک شیاطین سرخ، یکی از بهترین مهاجمان تاریخ هلند به اولدترافورد آمد تا خط حمله منچستریونایتد را تقویت کند.

با وجود اینکه ستاره هلندی تنها یک عنوان قهرمانی لیگ را با فرگوسن کسب کرده است، اما یک بار موفق به کسب کفش طلای جزیره شده است. او در ۵ سال بازی برای منچستریونایتد، ۱۵۰ گل در ۲۱۹ بازی به ثمر رساند و توانست یکی از بهترین مهاجمان لیگ برتر لقب بگیرد.

۶ – خوان سباستین وارون – ۲۰۰۱ – ۲۸.۱ میلیون پوند

یکی از بزرگترین استعدادهای فوتبال آرژانتین به عنوان یکی از بدترین خریدهای فرگوسن معرفی شد. او باید طراح بازی منچستریونایتد اما هرگز نتوانست مهارت های خود را در انگلیس ثابت کند.

وارون این در سری آ و لاتزیو عالی بود اسکوچون برد در تابستان ۲۰۰۱ با ارزش ۲۸.۱ میلیون پوند به منچستریونایتد پیوست و رکورددار است.اکثریت او همچنین به انتقال باشگاهی اشاره کرد اما پس از ۲ سال بازی و عملکرد ضعیف از چلسی به استمفورد منتقل شد. پل نیز فاجعه بار عمل کرد.

۵ – رودخانه فردیناند – ۲۰۰۲ – ۳۰ میلیون پوند

در تابستان ۲۰۰۲، سر الکس فرگوسن جواهر لیدز یونایتد را به ارزش ۳۰ میلیون پوند خرید تا یکی از بهترین مدافعان میانی تاریخ انگلیس را به جهان نشان دهد.

فردیناند به یکی از اسطوره های منچستریونایتد تبدیل شد و در ۱۲ فصل ۴۵۵ بازی انجام داد. او ۶ بار قهرمان لیگ برتر انگلیس شد و در فینال مسکو قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

۴- تقلید کنید برباتوف – ۲۰۰۸ – ۳۰.۷۵ میلیون پوند

ستاره بلغاری رکورد فردیناند را شکست و به گرن بازگشت اکثریت تاریخ انتقال باشگاه تغییر کرد. بازیکنی باهوش، تکنیکی و فرصت طلب که ۵۰ گل برای منچستریونایتد به ثمر رساند و به او لقب گرفت. گل لیگ برتر در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱.

برباتوف دو بار با شیاطین سرخ قهرمان لیگ برتر شد و یک بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

۳- خواننده مادر – ۲۰۱۴ – ۳۷.۱ میلیون پوند

وقتی عملکرد ضعیف منچستریونایتد در این فصل دیوید moisés با فشار هواداران، این تیم مجبور شد ستاره چلسی را به مبلغ ۳۷.۱ میلیون پوند بخرد. یک بازیکن طراح بازی که ۲۸۵ بار برای این تیم به میدان رفت و در مقاطعی به شیاطین سرخ کمک کرد.

بالاتر از همه، حرفه ای بودن مادر در منچستریونایتد ظاهر شد. بازیکنی که در بسیاری از مواقع زمانی که روی نیمکت بود تیم را ناامید نکرد و بهترین عملکرد خود را در زمان حضورش در زمین نشان داد.

در طول ون خال و مورینیو مادر او عملکرد نسبتاً خوبی داشت و توانست به منچستریونایتد برای قهرمانی در جام حذفی، لیگ و لیگ اروپا کمک کند.

۲- فرشته دی ماریا – ۲۰۱۴ – ۵۹.۶ میلیون پوند

اولین خرید بزرگ ون خال بعد از تعویض moisés و نشان می دهد این جذب بازیکن آرژانتینی بود که در جام جهانی نمایش فوق العاده ای به نمایش گذاشت.

داد ماریا او یکی از عناصر اصلی قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا بود و با قیمت بالایی به اولدترافورد آمد. او در چند بازی اول عملکرد درخشانی داشت، اما با گذشت فصل، عملکرد این بازیکن ضعیف تر شد و خیلی زود منچستر را به مقصد پاریس ترک کرد.

داد ماریا با وجود اینکه او یک ستاره بزرگ بود، عملکرد خوبی در منچستریونایتد نداشت. او یکی از بدترین خریدهای تاریخ این باشگاه لقب گرفت.

۱- پل پوگبا – ۲۰۱۶ – ۸۹ میلیون پوند

منچستریونایتد در بازگشت ستاره جوان خود تورین۸۹ میلیون پوند با قیمتی بی سابقه پرداخت کرد اکثریت این بازیکن به نام خود تاریخ ساز شد. رکوردی که البته با انتقال نیمار شکست خورده بود، اما منچستر همیشه به یاد دارد که چقدر برای جذب این ستاره فرانسوی هزینه کرد.

منچستریونایتد بازیکنی که همیشه روحیه خوبی در تیم داشت، درخشش داشت، اما هر بار در حال افت بود، باعث ایجاد حاشیه برای تیم و بدترین نتایج برای این باشگاه شد.

پوگبا ۶ سال در این تیم بود اما هرگز در ذهن هواداران خرید بزرگی نشد. او تابستان امسال با کوله باری از ناامیدی آمد تورین بازگشت تا هویت گمشده خود را بازسازی کند و دوباره محبوب شود.

پایان پیام/