ریاض ۸ فرد و ۱۱ نهاد یمنی را در فهرست تروریستی خود قرار داده است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه اعلام کرد که چندین فرد و گروه را در فهرست تروریستی خود قرار داده است.

شبکه خبری العربیه گزارش داد که سازمان امنیتی عربستان سعودی روز سه شنبه هشت فرد و ۱۱ سازمان را در لیست تروریستی قرار داد. ریاض مدعی است که این افراد و سازمان ها از انصارالله در یمن حمایت می کنند.

این سازمان با ادعای وابستگی انصارالله به ایران و حمایت از جنبش و همچنین جنایات به اصطلاح تروریستی، مدعی شد که این تصمیم بر اساس بیانیه صادر شده از سوی وزارت کشور عربستان است که انصارالله را به عنوان گروه تروریستی یاد شده معرفی کرده است.

به گفته این آژانس سعودی، ریاض قصد دارد از این اقدامات برای توقف نفوذ انصارالله و هدف قرار دادن مهم ترین افراد و سازمان هایی که از این گروه حمایت مالی می کنند، استفاده کند. بدون ذکر جنایات خود در یمن، عربستان مدعی است که اقدامات انصارالله منافع یمن را به خطر می اندازد.

طبق مقررات مبارزه با جنایات تروریستی و تامین مالی آنها در عربستان سعودی، هر فردی که متهم به حمایت از تروریسم در این کشور شود، تمامی دارایی ها و دارایی های آنها مسدود می شود.

این ادعا به این دلیل مطرح می شود که عربستان سعودی همراه با ایالات متحده یکی از حامیان اصلی تروریسم در خاورمیانه و سراسر جهان است.

ریاض افراد زیر را در لیست تروریستی خود قرار داده است: «صالح بن محمد بن حمد بن شجاع»، «نبیل بن عبدالله بن علی الوزیر»، «اسماعیل بن ابراهیم الوزیر»، «قصی بن ابراهیم الوزیر»، «علی بن ناصر قرش» «زید بن علی بن یحیی الشرفی»، «عبدالله بن ابکر عبدالباری» و «صدام بن احمد بن محمد الفقیه». همه این افراد شهروندان یمنی هستند.

سازمان هایی که عربستان سعودی در لیست تروریستی خود قرار داده است عبارتند از: شرکت بازرگانی و نفت سام اویل، موسسه بازرگانی الزهرا از شرکت های الیمن الایمان و الذهب الاسود، شرکت واردکننده فرآورده های نفتی سوخت، جاده سلم. شرکت بازرگانی، شرکت خدمات، شرکت نفت آبکار، شرکت صنایع نفت الفقیه، شرکت بین المللی دخانیات صبا، شرکت اویل پرایم، شرکت بازرگانی ابوت یمن و شرکت سحری. مقر این شرکت ها و موسسات در یمن است.

در همین راستا، کشورهای عضو «مرکز تأمین مالی علیه تروریسم» که عربستان سعودی نیز یکی از اعضای آن است، هفته گذشته نام ۱۳ فرد و سه گروه را در فهرست «تروریستی» قرار دادند. نام سه نفر از افراد مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این لیست دیده می شود. دو نفر از آنها شهروند ایرانی و بقیه لبنانی هستند (اطلاعات بیشتر).

انتهای پیام/.
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید