ساخت مجموعه پرتاب فضایی بیترک در بایکونور به تعویق افتاد


به گزارش خبرگزاری فارس در دوشنبه، از آنجایی که قرار بود ساخت مجموعه پرتاب فضایی بایترک در نیمه اول سال ۲۰۲۲ آغاز شود، قزاقستان ساخت پایگاه فضایی بایکونور را به تعویق انداخت.

به گفته بغداد موسین، وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری و صنعت هوافضای قزاقستان، اگرچه زمان اجرای پروژه در حال تغییر است، اما چشم انداز آن تغییر نکرده است.

وی گفت: در حوزه این پروژه اقداماتی انجام می شود که البته نه کارهای عمرانی بلکه مستند است چرا که کارهای مرتبط با طراحی زمان زیادی می برد.

به گفته وزیر قزاقستان، به همین دلیل، شروع ساخت این پروژه از ۶ ماه تا یک سال به تعویق خواهد افتاد.

علاوه بر این، قزاقستان و روسیه مدرن سازی استارت گاگارین را به تعویق انداخته اند. این پروژه همچنین به دلیل کاهش شدت پرتاب فضاپیماهای سرنشین دار در پایگاه هوایی به تعویق افتاد.

موسین گفت: «در ماه اوت، ملاقاتی با رئیس راسکاسماس در مورد بایکونور برنامه ریزی کردیم. جذب سرمایه گذاران اکنون متوقف شده است زیرا مکان ذخیره سازی برای تعداد فعلی راه اندازی زیرساخت های فعلی کافی است.

شماره وب سایت ۱ یا استارت گاگارین، سکوی پرتابی در ایستگاه فضایی بایکونور است، جایی که فضاپیمای وستوک برای اولین بار در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ توسط فضانورد یوری گاگارین به فضا پرتاب شد.

انتهای پیام/ح
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید