ساخت مسجد باید برای سکونت گاه های جدید در نظر گرفته شود


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا جننشاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان صبح امروز در جلسه ستاد اقامه نماز استان اصفهان با اشاره به ضرورت اقامه نماز اظهار داشت: همه باید اقامه نماز کنند. تمام تلاش خود را برای اقامه نماز انجام دهند. وظیفه برخی سازمان ها ترویج نماز در جامعه است.

وی با اشاره به امکانات مختلف هر دستگاه ادامه داد: هر دستگاهی باید با توجه به ظرفیت خود برای اقامه نماز کار کند و منتظر اطلاع رسانی نباشد. گاهی مشکلاتی که برای انجام ندادن کار بیان می کنیم بهانه است و اگر اراده باشد مشکل حل می شود.

جان نشاری یکی از مقدمات نماز را اذان عنوان کرد. وی تصریح کرد: در برخی نقاط شهر صدایی در هنگام اذان شنیده نمی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان اصفهان تصریح کرد: باید سیستمی در شهر ایجاد شود تا در ایام مذهبی صدای اذان در شهر طنین انداز شود، اما هنوز چنین سیستمی برقرار نشده است، بنابراین اگر وجود داشته باشد. یک مشکل در این زمینه است، ما باید برای رفع آن کمک کنیم.

وی با اشاره به لزوم رسیدگی به نمازخانه ها در مسیر برای تامین حداقل امکانات برای اقامه نماز، افزود: گاهی اوقات از ایجاد نمازخانه در اماکن عمومی مانند مجتمع ها و معابر به راحتی عبور می کنیم، اما باید این موضوع را رعایت کنیم. بنابراین باید بررسی کرد که آیا امکان اقامه نماز در اماکن عمومی شهر وجود دارد یا خیر.

وی با تاکید بر اینکه در مکان های عمومی مانند پارک ها، ورزشگاه ها، مترو و… باید نمازخانه وجود داشته باشد، گفت: در تمامی مکان هایی که وجود نمازخانه ضروری است، باید شرایط و مقدمات اقامه نماز فراهم شود. تایید شده است.

جان نشانی ادامه داد: علاوه بر این در شهرستان ها فرمانداران از دستگاه های مربوطه بخواهند بررسی کنند که دستگاه های مختلف تمهیدات لازم را برای اقامه نماز از جمله مکان یابی کرده اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان پیشنهاد کرد: در سفرهای استاندار به شهرستان، یک نفر از هیت نماز در جلسه هیئت حضور داشته باشد. به گونه ای که قبل از سفر فرماندار وضعیت اقامه نماز در شهرستان را بررسی و مشکلات آن را می داند و در سفر به شهرستان مشکلات موجود را در جلسه مطرح می کند تا هماهنگی های لازم انجام شود. .

وی با اشاره به نبود مساجد در برخی از شهرهای اصفهان مانند شهر شهید کیشوری بیان کرد: باید تلاش کنیم تا این مشکل برطرف شود و مصوباتی وارد شود که در مناطقی که مجوز انبوه سازی صادر می کنند، موضوع را مد نظر قرار دهند. از مسجد

کسب رتبه اول کشوری توسط ستاد اقامه نماز استان اصفهان

حجت الاسلام ابراهیم رنجبر رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان نیز در ابتدای این اجلاس اظهار داشت: مهمترین پاسداری از نماز برای ما این است که ما را از گناهان و گناهان حفظ می کند.

وی ادامه داد: در کل استان در مدت کوتاهی که مدارس افتتاح شد حدود ۷۰۰ جلسه مربوط به جلسات دانش آموزی برگزار کردیم و این نشان می دهد که اولویت اول ما مدارس است. کتاب درسی ویژه تربیت مربیان کودک و نوجوان برای اولین بار در کشور در استان اصفهان تهیه شد که ویژه کودکان پیش دبستانی و ابتدایی می باشد.

رنجبر تصریح کرد: با حمایت اعضای ستاد اقامه نماز استان موفق شدیم مقام اول را در بین اقامه نماز سراسر کشور کسب کنیم و این نشان می دهد که استان اصفهان از قابلیت های خوبی برخوردار است و اقامه نماز این استان است. فعال است، اما هنوز کارهای زیادی وجود دارد، باید نماز را در بین جوانان و نوجوانان ترویج کنیم تا وضعیت نماز در بین این قشر بهتر از الان باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان در پایان تاکید کرد: اولویت اول ما اجرای منویات مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز است. اولویت دوم کودکان و نوجوانان است که باید با آموزش و پرورش و دانشگاه به ویژه دانشگاه فرهنگیان تعامل داشته باشیم و تربیت مربیان کودک و نوجوان و تولید محتوا در رسانه و فضای مجازی نیز از دیگر موارد ماست. برنامه ها . .

انتهای پیام/۶۳۱۲۸/الف/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید