سافاری از آغاز صادرات سیب ایرانی به پاکستان خبر داد


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «کمیسیون مشترک اقتصادی عمان و پاکستان» یکشنبه پنجم تیرماه به ریاست مهدی صفری برگزار شد. معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران نهادهای ذیربط.

مهدی صفری در این نشست ضمن ابراز خرسندی از نتایج بسیاری از مصوبات کمیسیون مشترک عمان، بر تداوم برگزاری کمیسیون های مشترک اقتصادی تاکید کرد و آن را عامل رشد و توسعه تجارت خارجی دانست و افزود: رئیس جمهور می دهد. تاکید ویژه بر برگزاری کمیسیون های اقتصادی و نظارت بر دستاوردهای سفرهای خارج از کشور. همچنین جدیت در انجام کمیسیون های اقتصادی و پیگیری مصوبات آنها موجب شد تا صادرات غیرنفتی در سه ماهه اخیر رشد ۲۲ درصدی داشته باشد و این روند همچنان رو به رشد است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه راه اندازی پرواز مستقیم عمان به رامسر، ایجاد خط حمل و نقل مسافر و کانتینری به عمان و حل و فصل مسائل انرژی را از دستاوردهای مهم کمیسیون مشترک با عمان برشمرد. و از حضور هیات عمانی در هفته آینده در ایران خبر داد.

در ادامه این نشست در خصوص تحقق کمیسیون مشترک اقتصادی با پاکستان و موضوعات مهمی که در این کمیسیون مطرح می شود بحث و تبادل نظر شد. موضوع خط لوله و تجارت در نقاط مرزی یکی از موضوعات مهم قابل بررسی است.

صفری همچنین به آغاز صادرات سیب ایرانی به پاکستان اشاره کرد و به شکل مبادله مالی این تجارت با محصولات کشاورزی پاکستان اشاره کرد.

در ادامه حاضران در این نشست به بحث و تبادل نظر پرداختند و محورها و پیشنهادات خود را در خصوص همکاری نهادها، موانع پیش رو و راهکارهای ارتقای همکاری فیمابین ارائه کردند.

در این جلسه همچنین سوالاتی در خصوص اهمیت صادرات خدمات مهندسی، مسائل مرزی، گمرکی و کشاورزی مطرح و در کمیسیون مشترک اقتصادی با عراق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید