سایت یازدهم صداوسیمای هلال احمر خراسان جنوبی راه اندازی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی در بازدید از عملیات انتقال تجهیزات سایت رادیویی الوند در شهرستان نهبندان گفت: سایت های رادیویی هلال احمر برای بهینه سازی و توسعه ارتباطات رادیویی برای تقویت هماهنگی بین تیم های عملیاتی و مراکز کنترل و هماهنگی برای تسریع امدادرسانی ایجاد شده است.

وی با اشاره به بازسازی سایت رادیو نهبندان و راه اندازی سایت شاسکه زیرکوه افزود: اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال در این زمینه هزینه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی توسعه و تقویت شبکه ارتباط رادیویی و مدیریت حوادث را یک ضرورت انکارناپذیر عنوان کرد و گفت: عملیات انتقال تجهیزات و مواد لازم به این سایت ها به وزن ۲۰ تن و با ۱۶ سورتی بالگرد. برای ارتفاعات مذکور انجام شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۰ ایستگاه رادیویی (تکرارکننده) زیرساخت های ارتباطی نیروهای امدادی هلال احمر را فراهم کرده اند و با ساخت و ساز و نوسازی سایت ها در شهرستان های مرزی نهبندان و زیرکوه پوشش رادیویی استان به روز می شود. به سطح قابل قبولی برسد.

رضایی گفت: متخصصان و متخصصان هلال احمر در مرکز مدیریت، کنترل و هماهنگی عملیات، تمامی حوادث و سوانح را در سطح استان و کشور رصد می کنند و اطلاعات را به هلال احمر و نهادها منتقل می کنند.

وی به تماس تلفنی ۱۱۲ اشاره کرد و افزود: تماس با تلفن همراه بدون نیاز به سیم کارت در هر جایی که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد قابل دسترسی است.

انتهای پیام/۳۶۳۵
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید