سرهنگ: سربازی که خاطرات جنگش را نمی نویسد، جنگ را ناقص گذاشته است


به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از کتاب «شرح سوزش سر دل» از جمله دکتر. محمدرضا ظفرکندی پزشک تیم اورژانس جنگ به نویسندگی راحله صبوری پنجشنبه شب ۳۰ در تالار سوره تالار هنر با حضور راوی، جمعی از پزشکان مرتضی سرهنگی برگزار شد. کارگردان دفتر ادبیات و هنر مقاومت، علی اکبر شیروانی، مدیر عامل انتشارات سوره مهر، اهالی ادبیات و جمعی از طلاب مدرسه مفید در سال ۶۰ برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپی از دکتر ظفر قندی در معرض دید عموم قرار گرفت. در این ویدئو، علاوه بر اینکه راوی کتاب از خودش و اتفاقاتی که در سال های جنگ بر او گذشت، چند تن از پزشکان مشهور کشورمان نیز درباره دکتر دکتر صحبت کردند. ظفر قندی و خدماتش.

جنگ هنوز تمام نشده است

در ادامه علی اکبر شیروانی مدیر عامل انتشارات سوره مهر در خوش آمد گویی به میهمانان با اشاره به اینکه کتاب ها و فیلم هایی درباره جنگ جهانی اول و دوم همچنان در حال تولید است، ادامه داد: این نشان می دهد که جنگ هنوز به پایان نرسیده است. تداوم حضور جان باختگان جنگ، کوشا بودن در ثبت خاطرات آنهاست.

وی در پایان از جامعه پزشکی خواست برای به تصویر کشیدن خاطرات او و همکارانش در دوران دفاع مقدس فرصتی را از دست ندهند.

در ادامه پیروز حناچی شهردار سابق تهران از انتشارات سوره مهر برای ثبت و نگارش ادبیات دفاع مقدس تشکر کرد.

حناچی در ادامه افزود: در کنار همه رشادت هایی که در دفاع مقدس انجام شد، حرکات تخصصی جنگ آنچنان که باید مورد توجه قرار نگرفت. از جمله این حرکت های تخصصی می توان به اقدامات جامعه پزشکی در ۸ سال جنگ اشاره کرد که در این زمینه خوب است.

حناچی پس از ارائه پاورپوینت به حضار به تحلیل و تحلیل ساختار و شکل بیمارستان های صحرایی در ۸ سال سانتا دفسا از دیدگاه معماری پرداخت.

در ادامه مراسم دکتر صدر، یکی از دکتر. ظفرکندی از خدمات ارزنده و گسترده وی در سالهای جنگ و قبل از جنگ یاد کرد.

بنابراین محمد رئیس زاده رئیس سازمان نظام پزشکی کشور پشت تریبون رفت و انتشار کتاب «شرح درد شور» در ادبیات دفاع مقدس را تبریک گفت و خاطرنشان کرد: کتاب را خواندم. این یک کتاب ارزشمند و آموزنده برای من بود و پنجره های پنهانی را به روی دکتر گشود. ظفرخندی.

ثبت خاطرات جنگ یک ضرورت است

در ادامه مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت با تاکید بر لزوم نوشتن خاطرات جنگ گفت: سربازی که خاطرات جنگ خود را نمی نویسد جنگ را ناقص رها کرده است، چرا باید این خاطرات ثبت و به گوش مردم برسد.

وی با ابراز خرسندی از انتشار این کتاب گفت: به جامعه پزشکی و دکتر دکتر هم تبریک می گویم. ظفر قندی برای انتشار «شرح درد شور». خاطرات و نکات این کتاب قیمت جنگ را برای مردم تعیین می کند.

مدیر دفتر هنر و ادبیات مقاومت یادآور شد: اگر از جنگ ننویسیم بهای جنگ را نمی فهمیم و نمی فهمیم چقدر خون در این سرزمین خرج شده است. بنابراین، درک آن روزها و رشادت های دخیل در درج و انتشار این خاطرات ضروری است.

پس از سخنان مرتضی سرهنگی، دکتر. محقق یکی از دکتر. ظفرکندی روی صحنه رفت و با اشاره به رسالت جامعه پزشکی گفت: امروز بزرگترین رسالت جامعه سلامت انجام اقدامات فرهنگی و ترویجی و معرفی فرهنگ صحیح سلامت و معرفی آن به ملت شریف ایران است. . خدا را شکر دستاوردهای ارزنده ای در این زمینه داریم که «شرح شور» یکی از آنهاست که امروز مورد تجلیل قرار گرفت.

در بخشی دیگر از این مراسم دکتر محمدرضا ظفرکندی به همراه مادرش روی صحنه رفت. مادر دکتر. ظفرکندی یکی از معلمان و حافظان قرآن است که در موفقیت و حمایت فرزندش در این سال ها نقش بسزایی داشته است. در ادامه مدیر عامل انتشارات سوره مهر با اهدای یک شاخه گل و چند کتاب از مقام والای این مادر تشکر کرد.

«وصف درد دلتنگی»، میراثی برای آیندگان

از این رو ظفرکندی در سخنانی از حضور گرم جامعه پزشکی و مسئولان فرهنگی در کتابش تشکر کرد و گفت: خاطرات خود را ثبت کرده ام تا میراثی برای آیندگان باشد و در گذر تاریخ از یادها نرود. ندیدم بدونم چی شد

ظفرقندی ادامه داد: باید فداکاری ها و رشادت ها بیان شود تا همه بدانند تمدن ایران بر چه اساسی شکل گرفته است.

وی سپس خاطراتی از دوران دفاع مقدس، مجروحان و بیمارستان های صحرایی مورد استفاده در دوران جنگ را برای مهمانان بیان کرد.

راوی کتاب «شرح درد استیاق» درباره چرایی انتخاب این نام برای کتابش افزود: نام این کتاب را با کمک شعر «سینه چخ شرح شرح از فراق تا قیت شرح درد اشتیق» مولانا انتخاب کردم. ما در جایی کار می کردیم که با درد و زخم و اشتیاق مواجه بودیم. اگرچه بسیاری از رزمندگان به شدت مجروح شده بودند و قادر به مبارزه نبودند، اما همچنان مشتاق بازگشت به میدان جنگ بودند.

در نهایت با حضور جمعی از پزشکان و کارکنان، کتاب شرح درد دل راه اندازی شد. در پایان با توجه به اینکه دکتر. ظفرکندی سال ها پیش در مدرسه مفید تدریس می کرد، دانش آموزان سابق این مدرسه با معلم خود عکس یادگاری گرفتند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید