سرپرست پرستار کشیش در بیمارستان تعلیق نشده است/ جلسه بررسی مطالبات پرستاران فردا برگزار می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ۲۰ تیرماه سال جاری پرستاران بیمارستان پاستورنو مشهد در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود تجمع کردند.

چند روز پس از این اعتراض، خبر تعلیق سرپرست بخش، واکنش های زیادی در فضای مجازی به همراه داشت: این خبر حاکی از «صدور حکم تعلیق پرستار مشهد از سوی سرپرست» بود.

جلسه اعتراضی پرستاران بیمارستان پاستور نو و انتقاد سرپرست از پرداخت نشدن مطالبات آنها باعث بی سرپرستی بیماران و نارضایتی بیماران شد که منجر به ارسال نامه رئیس بیمارستان به سرپرست بیمارستان شد. این مجتمع

بهروز افتخارزاده رئیس این بیمارستان طی نامه‌ای در ۸ تیرماه منصور رنجبر را از سمت سوپروایزر تعلیق و در اختیار پرستاری قرار داد.

سوپروایزر پرستاری تعلیق نشد

امیررضا صالح مقدم، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با بیان اینکه بیمارستان پاستورنو یک بیمارستان خصوصی است و هیچ ارتباط سازمانی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد، اظهار داشت: بیمارستان پاستورنو یک بیمارستان خصوصی است و هیچ ارتباط سازمانی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد. پرستار بالینی شوید

وی تصریح کرد: احساس من این است که دلیل تنزل رتبه شغلی مطالبه خانم منصوره رنجبر برای حقوق همکار پرستارش.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی یک سازمان قانونی است و یکی از وظایف ذاتی و مدیریتی ما نظارت بر این گونه مسائل است، افزود: سازمان نظام پرستاری کشور نیز پیگیر این موضوع است. به صورت تخصصی و حرفه ای صادر شود.

صالح مقدم ادامه داد: با بیمارستان و مدیر پرستاری بیمارستان پاستورنو صحبت کردم تا خانم منصوره رنجبر یکی دو روز دیگر به پست خود برمی گردد.

وی تاکید کرد: اگرچه این پرستار اخراج نشده است، اما دانشگاه علوم پزشکی به دنبال بازگشت وی به سمت قبلی است.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه چنین مسائلی نباید موجب نارضایتی و سلب آرامش بیماران شود، تاکید کرد: به محض مشخص شدن این حادثه، بررسی های اولیه انجام شد تا خدمات رسانی به بیماران در این زمینه انجام شود. بیمارستان قطع نمی شد و خوشبختانه خدمات به خوبی پیش می رفت.

صالح مقدم خاطرنشان کرد: این بیمارستان یک بخش خصوصی است و ورودی پزشک معالج در این زمینه جزو انتساب های تعریف شده ما نیست و تداخل محسوب می شود، اما با توجه به اهمیت موضوع و حق این پرستار، پیگیری ها انجام خواهد شد. انجام خواهد شد و ادامه خواهد داشت.

وی در پایان از برگزاری دیدار با مدیریت بیمارستان و پرستاران خبر داد و افزود: فردا سه شنبه ۱۳ مرداد ماه در بیمارستان پاستور نو جلسه حضوری خواهیم داشت.

وی نظارت بر مطالبات پرستاران را از اهداف برگزاری این نشست برشمرد و گفت: بهتر است با تجمع و آسیب رساندن به بیمار و حذف تیم از بخش، از محیط کار مطالبه نشود.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید