سفر به عتبات در آستانه عرفه گران شد/ حداقل قیمت بلیت هواپیما ۱۱ میلیون تومان است!


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، سفرهای زیارتی به عتبات از سال گذشته که ویزای سفر هوایی عراق حذف شد در ماه های مختلف افزایش یافته و دلیل اصلی آن گرانی بلیت بوده است.شرکت های هواپیمایی عتبات.

بن الحرامین در آخرالزمان

با بازگشایی مرز زمینی با عراق به نظر می رسید هزینه سفر کاهش می یابد و زائران می توانند با هزینه کمتری به کربلا مشرف شوند، اما هزینه ها نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش یافته است. بطوریکه هزینه سفر هوایی به عتبات که در ابتدای این سفرها ۸.۵ میلیون تومان بود به بالای ۹ میلیون تومان رسید.

حداقل هزینه سفر هوایی عتبات به ۱۱ میلیون تومان رسید!

اکنون در آستانه عرفه که بسیاری از عاشقان حسینی مشتاق زیارت کربلا هستند، هزینه سفر هوایی به عراق با کاروان های زیر نظر سازمان حج و زیارت به مدت یک هفته از ۱۱ میلیون تومان و حتی برخی بسته های زیارتی آغاز می شود. می رسد به ۱۲۵۰۰۰۰۰ تومان رسید.

چرا هزینه سفر به کربلا در عرفه گران شده است؟

همچنین هزینه سفر زمینی به عتبات که از ۴ میلیون و ۴۰۰ تا ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است و هزینه اقامت در عرفه رو به افزایش است. زیرا هتلداران عراقی در مناسبت های خاص هزینه های اقامت را افزایش می دهند و همین امر باعث شده هزینه سفر زمینی به عتبات افزایش یابد.

بلیط یک طرفه نجف حدود ۴ میلیون تومان قیمت داشت

البته نه تنها هتلداران عراقی، بلکه حتی ایرلاین های داخلی در مناسبت های خاص بدون هیچ بهانه ای قیمت بلیط را افزایش می دهند. اکنون که سفرهای زیارتی عتبات به عرفه آغاز شده است، هزینه بلیت یک طرفه نجف اشرف از حدود چهار میلیون تومان شروع می شود. در حالی که هزینه بلیط هواپیما عتبات برای رفت و برگشت با کاروان های زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت اکثرا زیر ۵ میلیون تومان است.

درست است که کارمندان کشور ما تاثیر چندانی در تعیین قیمت هتل های عراق ندارد، اما امید است حداقل اقداماتی برای کاهش هزینه بلیط هواپیما به عتبات انجام شود تا نوستالژی سفر به عتبات در بین مردم باقی نماند. دل عاشقان حسینی و سفر به عتبات نیز سفر محسوب می شود. لوکس به حساب نمی آید

به گزارش فارس، سفر به عتبات به صورت هوایی و زمینی امکان پذیر است زمینی باید در قالب کاروان زیر نظر سازمان حج و زیارت باشد و زائران فقط از مرزهای مهران و شلمچه می توانند به عراق سفر کنند. همچنین اعزام زائران عتبات برای عرفه از روز گذشته آغاز شده و تا ۲۷ تیرماه ادامه دارد.

پایان پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید