سفر مارک میلی به لهستان; دستور هشدار برای نیروهای آمریکایی در اروپا


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد کل ارتش آمریکا با توجه به تحولات اخیر در جنگ اوکراین، از سربازان آمریکایی مستقر در اروپا خواست تا هوشیاری و احتیاط را رعایت کنند.

به گزارش نیوزویک، ملی در جریان بازدید نظامیان آمریکایی از پایگاه این کشور در لهستان که با هدف کمک به اوکراین در جنگ با روسیه انجام شد، گفت: واکنش روسیه به ناکامی های اخیر در اوکراین قابل پیش بینی نیست. وی از نیروهای آمریکایی خواسته است در این زمینه مراقب شرایط باشید و آمادگی خود را حفظ کنید.

وی ضمن تاکید بر آمادگی و هوشیاری تاکید کرد که سربازان آمریکایی مستقر در اروپا در معرض خطر فزاینده ای نیستند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در ادامه تصریح کرد: جنگ در حال حاضر برای روسیه چندان خوب پیش نمی رود. بنابراین ضروری است که آمادگی و هوشیاری خود را حفظ کنیم. در هر جنگی نمی توان با اطمینان بالایی پیش بینی کرد که چه اتفاقی خواهد افتاد.

گفته می شود که مارک میلی برای بازدید از سیستم های مختلف دفاعی ایالات متحده از یک پایگاه نظامی در لهستان بازدید کرده است و از خبرنگاران خواسته شد به دلایل امنیتی نام آن پایگاه را در گزارش خود ذکر نکنند.

سفر میلی به مرز اوکراین در حالی انجام شد که تنش لفظی بین رهبران آمریکا و روسیه در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته است.

جو بایدن به همتای روس خود درباره هرگونه استفاده از سلاح های هسته ای یا شیمیایی در اوکراین هشدار داد و گفت: این کار را نکن، این کار را نکن، این کار را نکن. شما چهره جنگ را تغییر خواهید داد، چیزی که از زمان جنگ جهانی دوم دیده نشده است.

با این حال سخنگوی ریاست جمهوری روسیه به سخنان رئیس جمهور آمریکا پاسخ داد و اعلام کرد که استفاده مسکو از سلاح هسته ای مطابق با شرایط مقرر در دکترین امنیت ملی این کشور انجام خواهد شد.

منابع رسانه‌ای در مسکو، پایتخت روسیه گزارش دادند که ولادیمیر پوتین، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه به سخنان جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر هشدار درباره احتمال استفاده مسکو از سلاح‌های هسته‌ای در اوکراین واکنش نشان داد.

انتهای پیام/م
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید