سفر محرمانه هیئت امنیتی رژیم صهیونیستی به قاهره


به گزارش خبرگزاری فارس، یک هیئت بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی دو هفته پیش با هدف حل و فصل اختلافات با مصر به قاهره سفر کرد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر افزود: این هیئت به ریاست ژنرال آوی گیل، دبیر نظامی یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، شامل چند تن از افسران ارشد ارتش و نمایندگان وزارت جنگ است.

به گزارش پایگاه اینترنتی «العربی الجدید»، یکی از موضوعات بحث برانگیز که روابط مصر و رژیم صهیونیستی را تحت تأثیر قرار داده است، گسترش دستگیری فلسطینی ها و حمله نظامیان صهیونیست به سراسر کرانه باختری است. . در حالی که اخیرا پس از برقراری آتش بس در غزه، قاهره اعلام کرد که از تل آویو تعهد گرفته است تا دستگیری ها را متوقف کند.

رادیو صهیونیستی همچنین مدعی شد یکی از اقدامات رژیم صهیونیستی برای کاهش تنش با قاهره، تصمیم تل آویو برای آزادی خلیل عواده اسیر فلسطینی است که ۱۶۰ روز در اعتصاب غذا به سر می برد.

اخیرا در پی حملات سه روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که منجر به شهادت ۴۹ نفر شد، با وساطت مصر آتش بس در غزه برقرار شد و این رژیم متعهد شد عواده و بسام السعدی را آزاد کند. یکی از رهبران زندانی جنبش جهاد اسلامی.

بر اساس ادعای رادیو ارتش رژیم صهیونیستی، یکی از اقدامات دیگر تل آویو برای کاهش تنش با قاهره این است که این رژیم تلاش های خود را برای تفتیش گورهای دسته جمعی ده ها تن از سربازان تیپ صاعقه مصری که در جنگ ۱۹۶۷ کشته شدند، افزایش داده است.

انتهای پیام.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید