سوئد همچنان با مشارکت روسیه در تحقیقات انفجار نورد استریم مخالف است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سوئد بار دیگر روسیه را درگیر تحقیقات مربوط به خرابکاری خطوط لوله گاز کرده است. نورد استریم رد شد و همچنین در این زمینه، “مادالنا اندرسون، نخست وزیر موقت سوئد، ضمن مخالفت با درخواست روسیه برای شفاف سازی تحقیقات مربوط به خرابکاری خطوط لوله گاز. متحرک مشارکت استریم و مسکو در این تحقیقات مدعی شد که این تحقیقات محرمانه در حال انجام است.

این مقام سوئدی روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «تحقیقات مربوط به انفجار در خط لوله نورد استریم محرمانه است و در حال حاضر امکان انتشار عمومی اطلاعات وجود ندارد.

جمعه گذشته، وزارت خارجه سوئد تایید کرد که نخست وزیر این کشور نامه ای از مقامات روسیه دریافت کرده است که در آن مقامات مسکو خواستار مشارکت روسیه در تحقیقات مربوط به خرابکاری خطوط لوله گاز شده اند. متحرک منتقل شدند

“پیتر هالتکوئیستسرپرست وزارت دفاع سوئد نیز زودتر گفته شده است که روسیه اجازه بررسی انفجار خط لوله را نخواهد داشت. متحرک به جریان بپیوندید. علاوه بر این، مورگان یوهانسون، سرپرست وزارت دادگستری و مهاجرت سوئد، گفت که سوئد تحقیقات اولیه مشترکی را بر اساس قوانین سوئد انجام می دهد که محرمانه است و افراد دیگر به تحقیقات اولیه دسترسی نخواهند داشت.

اخیراً حداقل چهار قسمت از خطوط لوله متحرک جریان ۱ (NS) و متحرک جریان ۲ آر (NS2) در آبهای کم عمق تنگه دانمارک در دریای بالتیک و در زنجیره جزیره بورنهولم منفجر شد؛ عملیاتی که با همکاری همزمان چند بازیگر طبق یک نقشه نظامی و پیچیده به نظر می رسد کوچک جامع بوده است

بر اساس برآورد زلزله شناسان سوئدی، قدرت این انفجارها تا ۷۰۰ کیلوگرم است. تی داخل تی مثل لوله گاز بود متحرک نهرهای ۱ و ۲ را که تقریباً در این منطقه از آب در عمق ۶۰ متری قرار دارند، نابود کنید.

با وجود اینکه لوله ها از بتن فولادی بسیار مستحکم ساخته شده اند و می توانند در برابر ضربه ناشی از لنگرهای حامل مقاومت کنند، اما در طی این انفجارها هواپیماهای بدون سرنشین در زیر آب، ۲ نشت در نزدیکی سوئد و ۲ مورد در نزدیکی دانمارک رخ داده است.

شکی نیست که هر جنایت و خرابکاری با انگیزه ای انجام می شود. دولت روسیه حداقل قبل از خرابکاری ها و گمانه زنی ها مبنی بر اطلاعات روسیه در مورد خطوط لوله، نفت و گاز طبیعی به اتحادیه اروپا می فروخت. گازپروم این مضحک است زیرا تنها کاری که آنها باید انجام می دادند این بود که شیرها را ببندند.

برخی منابع دیپلماتیک از مذاکرات محرمانه بین برلین و مسکو خبر دادند هستند این برای حل و جدا کنید مسائل مربوط به خطوط انتقال گاز متحرک جریان ۱ و ۲ رخ داد. بنابراین شاید انگیزه خرابکاران این بود که این مذاکرات را متوقف کنند.

پیش از این سازمان امنیتی سوئد گزارشی را منتشر کرده بود تائیدیه تحقیقات سرویس امنیتی سوئد در محل حادثه متحرک یک e متحرک جریان ۲ شبهه خرابکاری آشکار را ایجاد می کند.

همچنین سرویس اطلاعات خارجی روسیه زودتر انفجار در خطوط لوله گاز متحرک جریان یک و دو یک عمل طراحی شده بین است بین المللی ارزیابی کرده بود”سرگئی ناریشکینرئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه به خبرنگاران گفت که مسکو در حال حاضر شواهدی در اختیار دارد که دخالت غرب در سازماندهی و اجرای این انفجارهای خط لوله گاز روسیه را اثبات می کند.