سوت‌زنی | انتصاب غیرقانونی مدیر جنایی در بانک دولتی لغو شد


به گزارش خبرگزاری فارس، براساس گزارش های اخیر کارمند یکی از بانک های معروف دولتی در سامانه افشاگر خبرگزاری فارس، خبری با عنوان «انتصاب شخص با محکومیت دادگاه در بانک دولتی/ افشای انتصاب لغو نمی شود» در ۱۱ ژوئن منتشر می شود. خبرگزاری فارس واقع شده است.

بر اساس گزارش فوق، فردی به نام A_G که چندین سال مدیرعامل یک بانک دولتی بود به ده سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، ضبط ارتشا، پرداخت جریمه نقدی و انفصال دائم به اتهام ارتشا محکوم شد. او به خدمات کشوری محکوم می شود اما حکم انفصال قطعی از خدمات کشوری در دادگاه تجدیدنظر در سال ۱۳۷۷ به ۱۸ ماه حبس تعزیری کاهش می یابد.

به گفته گزارشگر و مستندات موجود، مدیرعامل در کمال تعجب در حین اجرای حکم به عنوان مشاور سرمایه گذاری و راهبردی شرکت های این بانک منصوب شد.

در خبر مذکور هنگام افشای این تخلف به این نکته اشاره می کنیم که در صورت عدم لغو قرار غیرقانونی متخلف در این بانک، هویت فرد و دستگاه های متخلف فاش می شود.

برای لغو این قرار، در همان روز با روابط عمومی این بانک تماس گرفتیم که وی در خصوص مسئولیت مدیر جنایی اظهار داشت: آقای آ.گ سال ها مدیر شعب شرق این بانک بوده و در سال ۱۳۷۷ از سوی دادگاه صالح محکوم شده و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت خود می باشد.

وی به انتصاب غیرقانونی این بانک اشاره کرد و ادامه داد: این انتصاب توسط نماینده حراست و اجرای بانک مورد بررسی قرار گرفت و با تایید تخلف، بلافاصله حکم توسط مدیریت بانک لغو شد زیرا آقای مهندس AG او هیچ مسئولیتی در این بانک ندارد.

بر اساس آنچه گفته شد، پیگیری سامانه سوخته خبرگزاری فارس و مدیریت این بانک منجر به لغو فوری انتصاب غیرقانونی فردی که به اتهام تحصیل مال نامشروع از طریق ارتشا در سمت مدیریتی خود محکوم شده بود، شد.

خبرگزاری فارس ضمن قدردانی از اقدام سریع و قاطع بانک در برخورد و حذف متخلف، اعلام می‌دارد سامانه عزل رسانه‌ای با کمک هزاران خبرنگار مردمی خود از سراسر کشور بر عملکرد سازمان نظارت می‌کند. کلیه نهادها، سازمان ها و نهادها. مربوطه و در صورت عدم حصول نتیجه از طریق اطلاع رسانی تخلفات و یا پیگیری از طریق دستگاه های نظارتی، ادعاهای عمومی مبنی بر فساد تا مرحله نتیجه گیری و رفع فساد پیش خواهد رفت.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید