سود سالانه ۲۴ شرکت به یک میلیون سهامدار منتقل شد


محسن عبدی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص وصول سود سهامداران شرکت های سرمایه پذیر، افزود: از ابتدای سال جاری تا نیمه خرداد بیش از ۲ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال سود سالانه و تقدم استفاده نشده است. حقوق ۲۴ ناشر (بورس) و فرابورس از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب یک میلیون و ۶۹ هزار و ۷۴۶ سهامدار واریز شد که متعلق به حق تقدم استفاده نشده بین ۴ مورد پرداخت است.

وی در خصوص فاز سوم تقسیم سود سهامداران نظام عدالت گفت: بر اساس آخرین اطلاعات سپرده گذاری مرکزی، حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت همچنان با مشکل شبکه بانکی مناسب مواجه هستند.

مدیر دفتر پرداخت سود سهام صمت ادامه داد: این افراد می توانند با مراجعه به سامانه اقدامات دادگستری یا سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) مشکل شماره شبای بانکی معتبر خود را برطرف کرده و در فهرست سومین سهامدار سهام عدالت قرار گیرند. مرحله تقسیم سود

اسامی شرکت هایی که تاکنون سود سهام سالانه سهامداران خود را پرداخت کرده اند به شرح زیر است: شرکت های سرمایه گذاری پردیس (سهام و حق تقدم استفاده نشده)، بیمه حکمت صبا، بیمه نوین، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (حق تقدم استفاده نشده)، سیمان درود، انرژی. بورس، سرمایه گذاری خوارزمی، داروخانه فارابی (حق اولویت استفاده نشده)، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید، فولاد آلیاژی ایران، کشتیرانی خزر، بانک کارآفرین، سرمایه گذاری بوعلی، گروه توسعه مالی مهر آیندگان، پست بانک، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی سرمایه، سرمایه بانک ملت (استفاده نشده) حق اول، سرمایه گذاری در توسعه ملی، سرمایه گذاری در صنعت بیمه، مکانیک عمومی و بانک ملت

سیستم سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمامی فعالان بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران موسسات این سامانه تنها یک بار برای همیشه اطلاعات خود را ثبت می کنند. احراز هویت شخصی و غیر شخصی شما می توانید خدمات را بر اساس داده های تایید شده دریافت کنید.

بر اساس این گزارش، هویت، شماره حساب، شماره همراه، آدرس ایمیل و اطلاعات محل سکونت دائمی افراد از طریق این سامانه ثبت می شود و از آن زمان هیچ موسسه مالی نیازی به بازیابی اطلاعات آن سهامدار ندارد.

سهامداران می توانند با مراجعه به سایت www.sjam.ir نسبت به ثبت نام و احراز هویت الکترونیکی سجام اقدام کنند.

به گزارش فارس، برخی شنیده ها در سامانه «فارس من» خواستار پاسخگویی مسئولان ذی صلاح با ثبت پویش «پرداخت سود سهامداران از طریق سجام و مانده سود سال های گذشته» و رفت و برگشت «واریز سود» شد. شرکت های مونتاژ از طریق سامانه سجام».

انتهای پیام/ ب
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید