سوزاندن فساد در کشور گران است/ ساختار دیوان محاسبات استان اساسی است


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی سلطانیوش در نشست مجمع مدعیان در زنجان با بیان اینکه آغاز به کار مدیریت فعلی دیوان محاسبات همزمان با ابلاغ گام دوم انقلاب بود، اظهار داشت: هدف از این امر. اعلامیه کمک به خروج از وضعیت فعلی است. این اعتقاد راسخ است رانندگان این حرکات جریان های میانی هستند.

مشاور رئیس دیوان محاسبات با تشکیل جلسات متعدد در دیوان محاسبات با هدف ارائه راهکارهای کاهش مشکلات، شناسایی و تصریح کرد: در این راستا سه محور تبیین شد.

وی تمرکز پرسنل دادگستری را یکی از پیگیری های پیش گفته دانست و گفت: در این راستا تلفن ۹۱۱ برای دریافت گزارش های مردمی و جمع آوری اطلاعات و مسائل مربوط به دادگاه راه اندازی شد.

سلطانیوش به ایجاد اتاق های فکر با هدف دریافت کمک های فکری در موضوعات نظری از دیوان محاسبات اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این راستا، تشکیل نهادهای کمکی مردمی دیوان است.

مشاور رئیس دیوان محاسبات با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات و حراست بیت المال متولی بودجه است، ادامه داد: بیشترین اختصاصات دیوان متولی تخصیص بودجه است.

وی با بیان اینکه مجمع تشکل های کمکی مردمی دیوان با هدف جلوگیری از فساد با هزینه بیت المال تشکیل می شود، افزود: در این راستا نهضت اجتماعی راه اندازی شد، زیرا این حرکت مردمی نبود، نظام تبدیل به یک جنبش شد. چالش .

سلطانیوش با تاکید بر اینکه دست شاکیان و افشاگران در هیچ کجای کشور بسته نیست و حتی منجر به تشکیل پرونده برای افراد می شود، ادامه داد: این اتفاقات برای دیگران الگو می شود زیرا شاکیان به این نتیجه می رسند که این اقدامات مشکل ساز است. ” بنابراین کار را همراهی نمی کنند در حالی که در اکثر کشورها استفاده از ظرفیت های عمومی نقطه قوتی در مسیر توسعه است، اما متاسفانه در کشور ما به دلیل نبود راه حل، استفاده از این ظرفیت ها اغلب با مشکل مواجه می شود.

مشاور رئیس کل دیوان محاسبات با اشاره به اینکه ساختار دیوان محاسبات اساسی است و مدیریت شهری ندارد، تصریح کرد:

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات دیوان محاسبات پس از دیدار با مقام معظم رهبری باعث تسهیل ورود شرکت های دولتی به حسابرسی شد، اما در عمل نظارت دیوان بر برخی نهادهای عمومی محدود است.

سلطانیوش با بیان اینکه مدعیان استانی می توانند با بیان مسائل و مشکلات بومی دادگاه را در انجام وظایف خود در تحقق اهداف خود یاری کنند، افزود: واقعیت این است که آمار و اطلاعاتی که در دست افراد است می تواند دادگاه را در انجام وظایف خود یاری کند.

مشاور رئیس کل دیوان محاسبات با اشاره به اینکه دیوان در عرصه عمومی جامعه رها شده است، افزود: هدف از ایجاد نهادهای کمکی مردمی دیوان، برقراری ارتباط با مردم و رسانه ها است.

وی با انتقاد از اقدامات انجام شده در زمینه آتش سوزی و افشای تخلفات، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده، تصور فساد در جامعه به حدی است که تصور عمومی این است که همه ارکان نظام فاسد هستند زیرا در مقطعی همه اینها را ما این عمل را نوعی خدمت به نظام جمهوری اسلامی می دانستیم، در حالی که نتیجه برعکس شد، یعنی ایجاد ناامیدی در مردم.

سلطانیوش ایجاد پل ارتباطی بین دولت و مردم را از وظایف دستیاران دیوان محاسبات دانست و گفت: ارائه عملکرد و مهمتر از آن سرکار آوردن مردم از دیگر وظایف معاونان دیوان محاسبات است.

مشاور رئیس کل دیوان محاسبات با یادآوری اینکه مدیران بعدی باید از دل حلقه های میانی مردم معرفی شوند، ادامه داد: راهکار تربیت مدیر در این حوزه است. برای برای قبول مسئولیت آماده باشید.

وی با تاکید بر اینکه ورود به برخی مسائل همت مردم و رسانه ها را می طلبد، گفت: ورود به برخی مسائل ابتدا باید با بسترسازی و فراهم آوردن زمینه اجتماعی و سیاسی برای پیگیری مسائل در جهت احقاق حقوق مردم انجام شود. مردم.” حسابرسی کیفی حسابرسی کیفی نیز باید انجام شود.

سلطانیوش رسیدگی به مشکلات اساسی مردم و رفع مشکلات آنها را از اهداف اصلی دیوان محاسبات دانست و گفت: یادمان باشد اکثر مشکلات برای حل نیاز به الگوی بومی دارند.

مشاور رئیس دیوان محاسبات، پرسش محوری و موضوع محوری را از دیگر اهداف دیوان محاسبات در تربیت نیروهای کمکی مردمی دانست و گفت: نهادمحور یا ساختار محور بودن نیز از دیگر موارد است. در تربیت یاوران مردم در نظر گرفته شده، از طریق آموزش مشخص می شود کار گروهیدر نظر گرفته شده اند.

نیاز به استفاده از قابلیت ها برای رسیدن به اهداف

مدیرکل دیوان محاسبات استان زنجان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه از ظرفیت نیروهای مردمی استفاده نشده است، افزود: نیروهای استانی ظرفیت ارائه کار در سازمان را دارند. مدیریت حساب توانایی ارائه کار به سازمان را دارد. از آن برای دستیابی به اهداف استفاده کنید.

محمدمهدی رضوانی با بیان اینکه این مجلس واقعاً است افتتاح آشنایی با توانمندی های موجود نیز خود را نشان خواهد داد، وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف باید از توانمندی های موجود به نحو مطلوب استفاده کرد.

پایان پیام / ۷۳۰۰۴
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید