سیدعباسی: هواداران ما امسال باید صبور باشند/ استانداردسازی سالن بسیار ارزشمند است


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، جهانگیر سید عباسی درباره شرایط تیم شهرداری ارومیه و آغاز تمرینات بازیکنان گفت: این باشگاه تا سال جاری مجوز قانونی برای مدیریت تیم نداشت. و برخی نهادهای نظارتی وارد شده بودند و عملا امکان تیمداری برای باشگاه شهرداری ارومیه وجود نداشت اما به دلیل علاقه اعضای شورا و شهردار و همچنین فشار افکار عمومی و رسانه ها در نهایت مجوز تیمی از طریق ورزات از کشور دریافت شد.

وی افزود: به دلیل تاخیر در اخذ این مجوز، تیم شهرداری ارومیه به عنوان آخرین تیم وارد لیگ شد. به همین دلیل از حدود یک هفته پیش تمرینات خود را آغاز کردیم و علیرغم سیاست باشگاه مبنی بر استفاده هر چه بیشتر از بازیکنان بومی، حدود ۱۶ نفر از والیبالیست های برتر ارومیه و حتی بازیکنان سطح پایین تر با سایر باشگاه ها قرارداد بسته اند.

سید عباسی با تاکید بر اینکه به دلیل زمان کم تا شروع مسابقات نتوانستند بازیکنی را انتخاب کنند، تصریح کرد: علاوه بر بازیکنان جوان بومی با بازیکنانی که بیرون بودند به توافق رسیدیم. در واقع ساختار اصلی تیم را همین بازیکنان جوان بومی تشکیل می دهند در حالی که دو سه بازیکن باتجربه به تیم اضافه می کنیم. امیدواریم با این بازیکنان سهمیه سوپرلیگا را حفظ کنیم و در صورت امکان نیم فصل نیم نگاهی به هشت تیم داشته باشیم. البته اگر امکان جذب همه بازیکنان بومی ارومیه را داشتیم، انتخابی قوی شکل می گرفت. امیدوارم سال آینده بتوانیم ۷۰ درصد از این بازیکنان را جذب کنیم.

وی در تشکر از دست اندرکاران اخذ این مجوز گفت: اگر این اتفاق نمی افتاد ارومیه در لیگ برتر امسال بدون تیم می ماند. به نظر من لیگ ایران بدون حضور تیم ارومیه ای مفهوم عالی لیگ بودن خود را از دست می دهد. خدا را شکر که این اتفاق افتاد. هواداران امسال خسته شده اند. قطعا با سیاست باشگاه و نگاه مدیران شهرستان به والیبال سال آینده تیم خوبی در خور این شهر خواهیم داشت.

این مربی درباره تصمیم فدراسیون والیبال برای برگزاری مسابقات در چهار سالن گفت: این امر قطعا باعث کاهش آسیب دیدگی بازیکنان می شود و این حرکت با استانداردهای جهانی اتفاق خوبی است اما این حرکت کمی دیر شروع شد. من به اجرای این برنامه خوشبین نیستم زیرا تیمی مثل گنبد با این حجم مخاطب برای سرمایه گذاری روی والیبال مشکلات زیادی دارد و فکر نمی کنم مسئولان و تماشاگران این شهرها از این تصمیم راضی باشند. استاندارد بودن اتاق ها بسیار ارزشمند است و امیدوارم در زمینه ویدئو چک تصمیم فوری گرفته شود.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید