شاگرد سابق آلکنو در آستانه جدایی اجباری است/ موردی شبیه پرونده موزرسکی!


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، الکساندر بوتکو که به همراه تیم ملی والیبال روسیه قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن شد، درگیر پرونده دوپینگ است و اکنون وکیل پرونده، دیمیتری موزرسکی، بازیکن هم تیمی سابق او، به دنبال این است که مشکلات این قهرمان را حل کند.

این دوپینگ در نمونه قدیمی بوتکو مشاهده شد. به این ترتیب، بوتکو در حال حاضر از فعالیت های ورزشی محروم است و منتظر تصمیم گیری در مورد پرونده خود است. این بازیکن ۳۶ ساله پس از پایان فصل با کوزباس همچنان بدون باشگاه برای فصل آینده است.

بوتکو در سال ۲۰۱۴ هنگام بازی برای لوکوموتیو تست دوپینگ داد و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) در نمونه او یک ماده ممنوعه پیدا کرد، اگرچه جزئیات هنوز منتشر نشده است. با این حال باید دید چه جریمه هایی برای بوتکو اعمال می شود چرا که هنوز این پرونده در کمیسیون های ویژه فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) بررسی نشده است.

فدراسیون والیبال رویسی اعلام کرده است که به شکلی خاص از ستاره خود حمایت خواهد کرد و همان وکیلی که پرونده دوپینگ موزرسکی را مدیریت کرده بود اکنون وکالت بوتکو را بر عهده خواهد داشت. اخیراً، در اکتبر ۲۰۲۱، باشگاه ژاپنی سانتوری اعلام کرد که موزرسکی پس از بررسی مجدد تست دوپینگ در می ۲۰۱۳ به مدت ۹ ماه محروم شده است. به همین دلیل، موزرسکی نتوانست با تیم ملی روسیه در المپیک توکیو شرکت کند. ، اما در ژانویه کار حرفه ای خود را با تیم این باشگاه آغاز کرد و به سانتوری کمک کرد تا قهرمان لیگ ژاپن شود.

اگر بوتکو محروم شود، احتمالا به دوران حرفه ای او پایان خواهد داد.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید