شرکت‌های دانش‌بنیان مشکل‌محور ترویج شد/ ۱۲ عنوان کتاب مهندسی راه‌اندازی شد


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، جشن بزرگ «راه مهندسی» ظهر امروز با حضور پرشور دانشجویان تازه وارد در دانشگاه صنعتی برگزار شد.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان در این مراسم گفت: خوشبختانه پس از گذشت دو سال و پس از روزهای کرونا، فرصتی فراهم شد تا دوباره شاهد شور و نشاط در دانشگاه صنعتی همدان باشیم.

امیر مومنی با بیان اینکه امروز شاهد بازگشت روحیه، انرژی و نشاط به دانشگاه هستیم و این ویژگی دانشگاه هاست که هر سال روحیه جدیدی در آن دمیده می شود.

وی تاکید کرد: در این دو سال و روز کرونا اگرچه فعالیت های مختلف دانشگاه حتی یک روز هم به پایان نرسیده است، اما انگار روحی در بدن او نبود، چرا که دانشجو روح دانشگاه است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان درباره طرح «مسیر مهندسی» نیز بیان کرد: اگر شاهد تحول در دانشگاه ها و آموزش عالی باشیم به اهمیت «مسیر مهندسی» پی خواهیم برد، آن گونه که جدیدترین روش ها و امکانات روز دنیا باید باشد. به دانش آموزان آموزش داده شود و این طرح مورد توجه قرار گرفت.

وی یادآور شد: آنچه امروز به عنوان اصول تئوری به دانشجویان آموزش داده می شود در سطح بالایی است و مصداق این جریان زمانی است که می بینیم دانشجویان ما برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند و به راحتی جذب می شوند که این ویژگی این است. دانشگاه ها.

مومنی با اشاره به اینکه دومین ویژگی مسیر مهندسی دستیابی کشور به اقتدار علمی و جهانی است چرا که می بینیم سرعت و حجم علم گسترش چشمگیری داشته است، گفت: خوشبختانه امروز ایران جایگاه اوج علمی را دارد. مرجعیت کشورهای اسلامی و دارای بالاترین میزان تولید علمی و چاپ مقاله در منطقه است. که تحقق هدف عالی علم است که وزارت علوم به دنبال آن است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر جایگاه ما در تولید علم مشخص است و در فضای بین المللی در جایگاه پانزدهم قرار داریم و باید به اقتدار علمی برسیم، گفت: دستیابی به این مرجعیت علمی در دنیا با توجه به ذخایر موجود امکان پذیر است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه امروز به دنبال علمی هستیم که جایگاه علمی را گسترش دهد و آن را به خدمت و رفاه جامعه تبدیل کند، خاطرنشان کرد: در دو دهه اخیر سیاست انجمن های علمی این است که به سمت و سویی بروند. یک جهت علمی که سودمند است.

وی با اشاره به اینکه برای دستیابی به دانش مفید باید مراحل را طی کرد و مضرات آن را شناخت، گفت: مرحله اول رسیدن به هدف خوب مطالعه است و ما به عنوان سیاست گذار باید بستر لازم را برای مطالعه فراهم کنیم. تولید علم توسط دانش آموزان به گونه ای که در راه تبدیل به علم مفیدی شود.

مومنی با بیان اینکه باید روحیه را تغییر داد و مراحل رشد آموزشی را به خوبی طی کرد، تصریح کرد: باید برای تبدیل علم به ثروت پیش برویم و در این راستا طرح های مطالبه گرانه تدوین شود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان مسئله محور باید ارتقاء یابند، گفت: دانشجو باید دانشجو، محقق، فناور و خلاق باشد و این سه ضلع برای رسیدن به موفقیت باید با هم حرکت کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان تصریح کرد: امروز دانشجو از فضای عمل فاصله دارد و باید او را به این فضا سوق داد تا روحیه خوداتکایی شکل بگیرد و بسترهای فناوری و حرکت برای توسعه فراهم شود.

در ادامه این مراسم یکی از دانشجویان مهندسی این دانشگاه به بیان تجربیات خود در مورد صنعت و بازار کار در حوزه های مهندسی پرداخت و عوامل موفقیت دانشجویان در استفاده از برنامه ریزی را بیان کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز بر تلاش و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف تاکید کرد و گفت: موفقیت اتفاقی نیست، اگر انسان می خواهد موفق باشد باید شخصاً مسیر تلاش را طی کند.

مسعود شانیان با اشاره به اینکه این فرصت برای دانش آموزان ناشناخته است، گفت: وقتی می خواهیم مسیری را طی کنیم باید چند موضوع را در دستور کار داشته باشیم، ابتدا باید مسیر پیشرفت خود را تجسم کنیم و بدانیم که آیا می توانیم زندگی موفقی داشته باشیم. . آنجا.

وی با اشاره به اینکه افراد موفق به ویژه بسیاری از کارخانه داران کار خود را از یک جایی شروع کردند و فرش قرمز برای آنها پهن نشد، ادامه داد: مقام معظم رهبری از این موضوع به عنوان جهاد یاد می کنند که برای موفقیت ایشان آخرین تلاش است. بهترین عملکردتان.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: برای رسیدن به موفقیت باید برنامه ریزی داشته باشید و برای خود هدف تعیین کنید، آنچه را که واقعاً می توانید به دست آورید تجسم کنید و برای آن تلاش کنید.

وی با تاکید بر اینکه باید درس را بفهمیم و این بدان معنا نیست که باید نمره کامل را کسب کنیم، گفت: باید پیشرفت فردی و حرفه ای را که یک شبه به دست نمی آید، بهترین فرصت برای رسیدن به این مهم در نظر بگیریم. مدرک لیسانس

شانیان خطاب به جمعیت خواندن مطالب روزانه در حوزه کاری خود را باید در دستور کار قرار داد و گفت: نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای موفقیت خود را بنویسید و به آنها فکر کنید و برنامه داشته باشید.

وی با بیان اینکه امروز فضای همدان به سمتی می رود که گردشگری و صنعت رشد خوبی داشته باشد و شما دانش آموزان را رها نکنید، گفت: با صنعتگران صحبت کنید و آمادگی برای بازدید دانشجویان و اساتید از مراکز صنعتی استان وجود دارد. آنها با توجه به حوزه خود مشکلات را از نزدیک با دیدن قابلیت ها دارند و می دانند.

با اشاره به اینکه بسیاری از فضاها نیاز به نیروی انسانی دارند اما این پارادوکس به وجود آمد که نیروی انسانی چون فضای عملی ندارد نمی تواند کار کند و فقط کار را به صورت تئوری یاد گرفته است، گفت: امیدوارم دانش آموزان به این موضوع توجه کنند و علم را به صورت عملی بیاموزند. برای موفقیت بیشتر.

وی بیان کرد: شما دانش آموزان باید با اعتماد به نفس، جذابیت، تلاش و فضای عملی از موفقیت عبور کنید و به فریبکاری که دشمن پمپاژ می کند توجه نکنید زیرا موفقیت دست یافتنی است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم از ۱۲ کتاب جامع مهندسی در ۱۲ رشته مهندسی رونمایی شد.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/