شفاعت امام خمینی (ره) سردار شوشتری


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد۱۴ مرداد سالروز شروع عملیات مرصاد (۱۳۶۷) است. نام این عملیات با نام منافقین گره خورده است.

آخرین روزهای جنگ بود و نیروهای عراقی امیدی به پیروزی نداشتند اما منافقین که پیروزی جمهوری اسلامی ایران را ندیده بودند ساعت ۶ صبح روز دوشنبه ۳/۵/۶۷ عراق را ترک کردند. . و پس از طی مسیر تعیین شده پس از عبور از مرز خسروی و قصرشیرین بعدازظهر همان روز به پل ذهاب رسید و پس از عبور از کرند به سمت اسلام آباد پیشروی کرد و حدود ساعت ۲۱:۳۰ به اسلام آباد رسید و شهر را تصرف کرد.

اما همه چیز آن طور که می خواستند پیش نرفت و نیروهای جمهوری اسلامی ایران در عملیات مرصاد که بامداد روز چهارشنبه ۵/۵/۶۷ با رمز یا صاحب الزمان (عج) از دو جبهه آغاز شد به شهادت رسیدند. از پادگان الله اکبر و منطقه جنوب. اسلام آباد به اسلام آباد شتافتند و نواحی غربی و جنوبی شهر را به تصرف خود درآوردند.

در این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با پشتیبانی نیروی هوافضای ارتش انجام شد، رزمندگان از سه محور چهار زبر، جاده قلاجه و جاده اسلام آباد پل دختر وارد عمل شدند. نیروهای ضد انقلاب امیدوار به پیشروی به سمت غرب را که برای تصرف تنگه چهار زبر به آن منطقه هجوم آوردند، شکست داد تا اینکه از نوار مرزی عقب رانده شدند و این عملیات جز شکست مفقین هیچ نتیجه ای نداشت.

عملیات مرصاد ضربه مهلکی از جانب رزمندگان اسلام به دشمن وارد شد و منافقین بسیاری از نیروهای خود را از دست دادند و سازمان منافقین به نوعی از هم پاشید.

پس از عملیات مرصاد گزارش پیشروی نیروها برای امام خمینی (ره) قرائت شد، امام (ره) از شنیدن آن خوشحال شدند و فرمودند: به شوشتری بگویید من در این دنیا کاری از دستم برنمی آید. قطعاً در این دنیا شفاعتش خواهم کرد.»

سردار شوشتری که افتخار هم رزمی با شهدای بزرگواری چون شهید باکری و شهید برونسی را داشت در اکثر عملیات ها با مسئولیت های مختلف به ویژه فرماندهی محور عملیاتی خدمت کرد. لشکر قرارگاه نجف، قرارگاه حمزه و جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه شد. بخشی از مسئولیت های این فرمانده بزرگ و شهید والامقام است.

وی پس از جنگ نیز در میدان حضور داشت و در حین تدارک برگزاری همایش سران طوایف در استان سیستان و بلوچستان، در پنجم مهر ماه سال ۸۷ در اقدامی تروریستی به شهادت رسید.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید