شناسایی تلفات و فرسودگی ارتش در نبرد با روسیه توسط اوکراین


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، پس از تبلیغات گسترده کشورهای غربی به رهبری آمریکا مبنی بر کمک های نظامی گسترده به اوکراین، کی یف به تلفات و کاهش ارتش خود در جنگ با روسیه اعتراف کرد.

«الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین یکشنبه شب در مصاحبه با وال استریت ژورنال از تلفات زیاد، کاهش شدید مهمات ارتش این کشور خبر داد.

رزنیکوف توضیح داد: ما باید واحدهای خود را ارتقا دهیم، آنها را جایگزین و تنظیم کنیم، زیرا تلفات سنگینی داریم.

به گزارش سایت «ریانوفستی» به نقل از این مصاحبه، وی ادامه داد: باید برخی مناطق را بازسازی کنیم، استحکامات را به روز کنیم و استراتژی عملیاتی جدیدی را برنامه ریزی کنیم.

وزیر دفاع اوکراین همچنین اعلام کرد که سامانه‌های موشکی کوتاه‌برد جاولین و موشک‌های ضد تانک سبک دیگر در فهرست تجهیزات اولویت‌دار نیروهای مسلح اوکراین نیستند و کی‌یف اکنون به تاسیسات توپخانه‌ای دوربرد نیاز دارد.

چند هفته پیش منابع آلمانی گزارش دادند که دولت کیف از برلین خواسته است ۱۰۰ واحد توپخانه خودکششی مدل «هویتزر» خریداری کند.

اما مدتی بعد مجله اشپیگل به نقل از منابع دولتی آلمان نوشت که برلین به دلیل ترس از اینکه ارتش اوکراین از تانک های ساخت اوکراین و توپخانه های دوربرد برای حمله به خاک روسیه استفاده کند از تامین آنها خودداری کرد. (جزئیات بیشتر)

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه در گزارشی درباره تلفات و تلفات ارتش اوکراین از آغاز عملیات ویژه نظامی در منطقه دونباس اعلام کرد: ۲۴۲ هواپیما، ۱۳۷ هلیکوپتر، ۱۵۰۶ پهپاد، ۳۵۳ سامانه موشکی ضد هوایی، ۳۹۹۵ تانک و سایر خودروهای زرهی، ۷۴۱ خودرو، چندین موشک انداز، ۳۱۲۷ توپ و خمپاره صحرایی و همچنین ۴۱۲۸ خودروی ویژه نظامی منهدم شد.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید