صدراعظم آلمان: پوتین می خواهد اروپا را پرورش دهد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اولاف شولتز، صدراعظم آلمان مدعی شد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در تلاش برای تجزیه کشورهای اروپایی است.

شولتز در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی مونیخ مرکور گفت که پوتین با “جرقه دموکراسی” به روسیه می آید و قصد دارد به دنیایی بازگردد که تحت سلطه حوزه های نفوذش است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پوتین نزدیک‌تر شدن اوکراین به اتحادیه اروپا را می‌پذیرد، گفت: “رئیس‌جمهور روسیه باید بپذیرد که جامعه‌ای از دموکراسی‌های حاکم بر قانون در همسایگی او وجود دارد که نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شود.” برای گسترش جرقه دموکراسی در کشور خود.»

به گزارش رویترز، صدراعظم آلمان نسبت به ادامه افزایش شدید قیمت انرژی برای مدت طولانی هشدار داد و دلیل کاهش صادرات گاز روسیه به کشورش را به بهانه کمبود قطعات یدکی ضروری رد کرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه به طعنه ادعاهای شولتز را رد کرد: «جرقه های آلمانی چندین بار به سمت ما شلیک شد». اجازه آتش سوزی دیگر را نخواهیم داد.

او پیشتر گفت: «برخی کشورها، برخی رهبران باید با او (پوتین) صحبت کنند و آنها باید صریح باشند. (جزئیات بیشتر)

هفته گذشته، شولتز به همراه رهبران فرانسه، ایتالیا و رومانی به اوکراین سفر کرد و در یک کنفرانس خبری با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفت که برلین تا زمانی که کشور به آنها نیاز داشته باشد، به ارسال سلاح ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/ Î
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید