ضد پیری به عنوان یک مزیت مصرف یک رژیم غذایی خام

کسانی که با رژیم های خام آشنا هستند، مطمئناً فواید تغذیه ای مصرف غذاهای خام را می دانند. از جمله این فواید افزایش ویتامین ها و مواد مغذی است که بدن فرصت جذب آنها را دارد و در غذاهای پخته موجود نیست. این منجر به مزایای سلامتی و تناسب اندام زیادی می شود. اخیراً مردم به فواید رژیم خام در ارتباط با پوست توجه کرده اند. وقتی می گویند شما همان چیزی هستید که می خورید، به تمام معنا درست است.

مصاحبه اخیر اپرا با یک زن ۶۴ ساله … ۴۰ ساله به نظر می رسد!

یکی از مصاحبه‌های اخیر اپرا با کارن کالابرز، یک بومی شیکاگو بود که سال‌ها از علاقه‌مندان به خوردن خام بود و فواید رژیم غذایی او برای سلامتی کاملاً واضح است. این بدون دلیل نیست جز اینکه بیش از ۴۰ روز از عمر آن نمی گذرد. ظاهر جوان او به دلیل جراحی، قرص یا هر نوع برنامه رژیم غذایی مد روز نیست. همه چیز به چیزی که او می خورد خلاصه می شود و او اشاره می کند که کل رژیم غذایی او فقط از غذاهای سالم و خام تشکیل شده است. حس خوبی دارد، خوب به نظر می رسد، و کل مخاطب قطعه ای از آن را می خواهد، زیرا انرژی ای را منتشر می کند که طنین انداز است و شاد است.

از نظر علمی اعتقاد بر این است که خوردن ریشه های خام آنزیمی که در فرآیند پخت و پز از بین می رود مفید است. این گروه خاص از آنزیم ها فواید سلامتی شدیدی را ارائه می دهد که باعث می شود غذای پخته شده در مقایسه با آن بسیار کوتاه باشد. دقیقاً همین مواد، زمانی که به صورت خام مصرف شوند، می توانند احساس و ظاهر بهتری در فرد ایجاد کنند.

آیا واقعاً این آنزیم ها شایسته اعتبار هستند؟

دانشمندان در همه جا تلاش می کنند تا تفاوت های فاحشی را که بین مصرف غذای خام و پخته وجود دارد، تجزیه و تحلیل کنند. تفاوت هایی بین مکاتب فکری وجود دارد زیرا برخی از تحلیلگران معتقدند که آنزیم هایی که با تمام این فواید سلامتی شناخته می شوند هرگز به بدن نمی رسند. بر اساس برخی مطالعات، آنزیم ها در طول هضم تجزیه می شوند. از سوی دیگر، برخی از مطالعات، مانند مطالعات انجام شده توسط پروژه چین-کرنل-آکسفورد، نشان می دهد که عامل افزایش مزایای سلامتی در واقع افزایش مصرف گیاه است. گیاهان، مهم نیست که چگونه خورده شوند، فواید انکارناپذیری دارند و رژیم غذایی خام منجر به مصرف بیشتر مواد برگ‌دار می‌شود و همین باعث می‌شود رژیم خام غذایی بسیار مفید به نظر برسد.

تجزیه و تحلیل های بیشتر حتی به نتیجه دیگری می رسد که منبع فواید در ویتامین ها و مواد مغذی اضافی موجود در غذاهای خام نهفته است، نه آنزیم ها یا گیاهان. همانطور که می بینید، اختلاف نظرهای زیادی در علم در مورد دلیل وجود این مزایا وجود دارد، با این حال مطالعات موردی و گزارش های شخصی به اعداد خیره کننده نشان داده اند که افرادی که غذاهای خام می خورند جوان تر به نظر می رسند. کسانی که به دنبال افزایش روند ضد پیری خود هستند باید رژیم غذایی خود را در نظر بگیرند. در نتیجه، تغذیه از دست رفته در طول فرآیند پخت و پز ممکن است کلید مهمی برای جوان‌تر به نظر رسیدن باشد.

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر