kermanyy

Sunday, 24 October 2021

طبق آخرین گزارش شهر ، تعداد دوچرخه سواران به حرکت خود ادامه می دهند

طبق آخرین گزارش شهر ، تعداد دوچرخه سواران به حرکت خود ادامه می دهند


بر اساس آخرین گزارش سالانه دوچرخه سواری در شهر که توسط اداره حمل و نقل منتشر شده است ، در بدترین مرحله بیماری در سال 2020 ، نیویورک شاهد افزایش 33 درصدی دوچرخه سواری در روزهای هفته بود.

در حالی که این گزارش فقط داده های دوچرخه سواری را از ماه مه تا دسامبر 2019 تا مه تا دسامبر 2020 مقایسه می کند ، حقیقتی را که بسیاری از نیویورکی ها از تجربیات میدانی می دانند به دست آورد. کمبود دوچرخه در مغازه های محلی وجود داشت زیرا سواران جدید سعی می کردند به خیابان ها بیایند و اعتماد کنند و همچنین عدم نیاز به حرکت در بدترین شرایط همه گیری.

این شهر دوچرخه سواران را که از پل های DOT ، پل های منهتن ، ویلیامزبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی عبور می کنند ، و همچنین مسیرهای دوچرخه سواری پارک غرب و کنت را زیر نظر خواهد داشت. نتایج نشان می دهد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار بیشتر در طول این مدت در روزهای هفته و 900.000 در تعطیلات آخر هفته وجود داشته است.

این در حالی است که شهر نیز شاهد افزایش رانندگی بی پروا است.

با این حال ، هنک گاتمن ، کمیسر حمل و نقل ، گفت که با دوچرخه سواران بیشتر در جاده ، این باید به جاده های ایمن تری نیز تبدیل شود.

گاتمن روز پنجشنبه گفت: “با دوچرخه سواران بیشتر در راه ، علاوه بر کارهای معماری که برای ایمن سازی آنها انجام دادیم ، من نمی خواستم این کار را انجام دهم ، این تأثیر داشته است.” “و ما قصد داریم ادامه دهیم و بهتر عمل کنیم. ”

امسال تا کنون 13 دوچرخه سوار کشته شده اند. این نیمی از تعداد دوچرخه سواران کشته شده در تمام سال 2020 است که از زمان روی کار آمدن دو بلاسیو و راه اندازی Vision Zero رکورد بالایی بود.

از گزارش دوچرخه سواری در شهر DOT

فلش

از گزارش دوچرخه سواری در شهر DOT

بخش حمل و نقل

گروه حامی حمل و نقل جایگزین نیز گزارش می دهد که نیمی از دوچرخه های کشته شده در سال جاری در برانکس بوده اند.

هدف Vision Zero این است که همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تا سال 2024 ، تنها سه سال دیگر به صفر برساند.

و تعداد زیادی از کشته شدگان امسال کارگران تحویل بوده اند. بر اساس پروژه عدالت کارگری ، امسال حدود 10 تحویل دهنده دوچرخه الکترونیکی ، دوچرخه معمولی و اسکوتر کشته شدند.

DOT اصرار داشت که تا آنجا که ممکن است خطوط محافظ دوچرخه نصب کنند تا جاده ها برای دوچرخه سواران ایمن تر شود.

در سال 2020 ، نزدیک به 30 مایل جاده حفاظت شده با دوچرخه و 10.4 مایل “فضای دوچرخه اختصاصی” در “مناطق با چرخه اولویت دار” یا مناطقی با تعداد زیاد کشته های دوچرخه سواران مانند برانکس نصب کرد.

این شهر امسال 11 مایل دوچرخه محافظ نصب کرده است و برنامه دارد تا پایان سال 30 مایل دوچرخه نصب کند. این شهر همچنین امیدوار است تا پایان سال 2021 50 مایل دوچرخه نقاشی شده اضافه کند ، اما نتوانست تعداد این دوچرخه ها را در این مرحله به دست آورد ، با توجه به اینکه کار در حال انجام است.

این شهر انتظار دارد تعداد دوچرخه سواران همچنان رو به افزایش باشد.

اگرچه این شهر آماری در مورد تعداد افرادی که در خط دوچرخه پل بروکلین که به تازگی نصب شده بود ، نداشت ، اما وی خاطرنشان کرد که مسیرهای عبور از روی پل های منهتن و ویلیامزبورگ از زمان ارائه کاهش نیافته است. این امر باعث می شود تا مقامات شهری بر این باورند که بسیاری از دوچرخه سواران تازه کار هستند و دوچرخه سوارانی هستند که قبلاً از روی پل دوچرخه سواری نکرده اند.

گاتمن گفت اولویت بعدی DOT نصب خط مخصوص دوچرخه سواری در پل کوئینزبورو است.

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *