طرح پرورش میگو توسط اوقاف استان مرکزی به بهره برداری می رسد


به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام عبدالله واحدی اراک در نشست خبری به مناسبت دهه خیر با حضور خبرنگاران از افزوده شدن ۲۵ کمک جدید در استان خبر داد و اظهار داشت: در مشاوره در امور خیرین تلاش می شود. برای رساندن این کمک‌های جدید به مسائل روز، جامعه و جوانان در بخش اشتغال‌زایی و نیز اقدامات فرهنگی و قرآنی صورت گرفت.

وی با اشاره به نامگذاری دهه وقف افزود: روز اول وقف با عنوان وقف، نقش رسانه در توسعه وقف و تکریم واقفان، روز دوم وقف، ترویج معارف قرآنی، عترت و مهدویت، سومین روز وقف نامگذاری شده است. روز را وقف، تولید، دانش بنیادی می گویند. و اشتغالزایی، روز چهارم به نام وقف، امامزادگان، فرهنگ زیارت و پنجمین روز از دهه وقف نیز به نام وقف، تبیین جهاد و نقش نظام اسلامی در حفاظت از نذورات.

مدیرکل کمک های خیرین و امور خیریه استان مرکزی همچنین ادامه داد: ششمین روز از دهه وقف به نام وقف، سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده، هفتمین روز از دهه وقف به عنوان وقف، نقش مردم در مدیریت و احیای صدقات و بقاع متبرکه، روز هشتم نهمین روز از دهه وقف به نام وقف، خدمات فرهنگی اجتماعی برای جوامع بشری و روز دهم نیز به نام وقف، امور خیریه و توسعه مشارکت های مردمی است.

واحدی با اشاره به اقدامات سال گذشته (از دهه انفاق سال گذشته تا کنون) افزود: توزیع بالغ بر ۲۷ هزار سبد معیشتی درآمد اهدایی به ارزش ۱۱ میلیارد تومان به نام امام زمان (عج) و در قالب «مشاوره دوازدهم» طرحی که در دوازدهم هر ماه در بین جامعه هدف توزیع شد، یکی از اقدامات انجام شده بود.

اشتغالزایی مستقیم برای ۲۱۰ نفر در ۱۲ کارگاه شمیم ​​خاتم

مدیرکل کمک های خیرین و امور خیریه استان مرکزی ادامه داد: راه اندازی کانون های افق در کنار بقاع مبارکه با هدف ارائه خدمات در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی، پخت و توزیع ۳۴۵ هزار غذای گرم به ارزش ۱۰ میلیارد تومان کمک های مکاتبه ای و مشارکت خیرینی که تمرکز بر این مراکز بوده است، برگزاری ۱۲ کارگاه آموزشی در قالب طرح «شمیم خمیت» با محوریت امامزادگان و ایجاد ۲۱۰ شغل مستقیم و ۳۰۰ شغل غیرمستقیم بخشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته است.

وحیدی بیان کرد: اهدای ۸۵ صندوق جهیزیه به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در قالب طرح ازدواج بهشتی برای زوج های جوان، اجرای طرح مهر سلامت برای کمک به بیماران نیازمند و پرداخت ۱۵ میلیارد ریال یارانه دارویی. یکی از اقدامات بود.

طبخ ۹۰ هزار غذا در موکب امامزادگان استان مرکزی در کاظمین

وی با اشاره به پیاده روی عظیم اربعین حسینی (ع) گفت: در اربعین حسینی امسال ۲ موکب با نام امامزادگان استان مرکزی علاوه بر اسکان مسافران و حمل و نقل در شهرستان کازمین مستقر شدند. از طریق این موکب‌ها، ۹۰۰۰۰ وعده غذایی زائران در خارج از فعالیت‌های فرهنگی توزیع شد.

مدیرکل کمک های خیرین و امور خیریه استان مرکزی گفت: در این موکب ها ۵۰ خادم حضور داشتند که علاوه بر توزیع مواد غذایی، ۱۰۰ هزار لیوان آب معدنی نذورات بین زائران داخل کشور عراق و ۱۰۰ هزار بطری آب معدنی در محل موکب توزیع شد. مرز مهران.

واحدی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: طرح تمبر آموزشی همزمان با افتتاح و بازگشایی مدارس توسط این اداره کل اجرا می شود و طی آن با هماهنگی ادارات مربوطه بسته ها تهیه و توزیع می شود. در میان دانش آموزان نیازمند

وی تصریح کرد: در سال گذشته در راستای اجرای این طرح یک هزار و ۱۱۶ بسته آموزشی به ارزش ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تهیه و بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

مدیرکل کمک های خیریه و خیریه استان مرکزی افزود: سال گذشته ۱۲ زندانی جرائم مالی غیرعمد با محوریت کانون های افوگ و شورای خیریه شهرستان ها آزاد شدند و ۱۴۵ مورد کمک به خانواده زندانیان به ارزش ۱۰ میلیارد ریال انجام شد. “

واحدی همچنین با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن تصریح کرد: یکی از شاخص ترین اقدامات در راستای اهداف این اداره کل، آماده سازی زمین طرح اقدام ملی مسکن و پروژه مسکن اراک ۸۱۰۰ واحدی است.

مدیر کل کمک ها و امور خیریه استان مرکزی افزود: با توجه به زمین این پروژه حواشی زیادی به وجود آمده است در حالی که این اداره کل می توانست چندین برابر این زمین درآمد داشته باشد اما این زمین در اختیار شماست. هدف از تامین مسکن برای جوانان است.” اداره کل راه و شهرسازی استان.

واحدی با بیان اینکه برای این منظور زمینی به مساحت ۶۵ هکتار در اختیار مردم قرار گرفت، اظهار داشت: این امر باعث شد متقاضیان طرح ملی مسکن در شهر اراک صاحب خانه شوند ضمن اینکه اجرای طرح اقدام ملی در اطراف شهرها در تمامی شهرها انجام شد. کلان شهرها

وی ادامه داد: اگر وقف تامین این زمین را بر عهده نمی گرفت باید این طرح در شهرستان امیرکبیر اجرا می شد.

مدیرکل کمک های خیرین و امور خیریه استان مرکزی با اشاره به برنامه های دهه وقف گفت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای وقف در جوار امامزادگان عبدالله (ع) و آمنه خاتون (س) بهره برداری از طرح پرورش میگو در گمیشان گلستان. استان، بازدید از پروژه های شمیم ​​خمیت، بازدید با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، ائمه جمعه شهرستان، دیدار با استاندار و فرمانداران مرکزی، برگزاری مسابقات قرآنی، برگزاری جلسه تقدیمی با قضات، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه ، تجلیل از کادر درمانی، تجهیز درمانگاه در محل اهدا و پایان مسابقات قرآنی و … از جمله این برنامه هاست.

وی برگزاری مسابقات و دوره های قرآن کریم توسط این اداره کل را برشمرد و اظهار داشت: در مسابقات قرآن کریم اوقاف استان مرکزی امسال یک هزار و ۴۰۳ نفر شرکت کردند که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش نشان می دهد. .

وی همچنین به شعار سال اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات خوب این اداره کل، آغاز طرح پرورش ماهی در استخرهای توری با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزار تن ماهی با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان است. در استان هرمزگان ۱۰ قفس تکمیل شده، البته با ۴ قفس در مراحل اولیه کار می کنند تا هر مشکلی حل شود.

مدیرکل کمک ها و امور خیریه استان مرکزی همچنین تاکید کرد: طرح پرورش میگو در استان گلستان با ظرفیت تولید ۴۰ تن میگو و سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان تا چند روز آینده آغاز به کار می کند.

وی یادآور شد: احداث کارخانه تولید تجهیزات الکترونیکی در زرندیه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۵۰۰ نفر از دیگر اقداماتی است که انجام می شود.
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید