عزت کشور مطیع ولایت بودن است


به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، آیت الله سید احمد خاتمی عصر امروز شنبه ۱۴ خردادماه در مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و در گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد که در مسجد انقلاب ساوه برگزار شد، اظهار داشت: خرداد ماه. ۶ خاستگاه انقلاب اسلامی بود و شهدا در آن روز بذر انقلاب را با خون خود کاشتند.

وی افزود: خون های ریخته شده در این شورش جوانه زد و بر پیکر رژیم غاصب شاهنشاهی حمله کرد و باعث سرنگونی و سقوط این رژیم منفور شد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری رهبری دفاع از ولایت را عامل ۱۵ خرداد و تولد انقلاب دانست و تصریح کرد: ۲۸ دی ۵۶ را می توان دومین ولادت انقلاب نام برد و ایشان شد. شکوهمند انقلاب اسلامی .

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه از آن زمان تاکنون منصب ولایت فقیه را برعهده داشته است، گفت: اگر بعد از ۴۳ سال انقلاب را با عظمت دوران امام ببینیم به این معناست که مردم پشتیبان ولایت هستند و اگر این حمایت کاهش می‌یابد، قطعاً به کشور آسیب می‌زند.»

وی ولایت فقیه در کشور را نه یک تز بلکه به عنوان یک قانون دانست و گفت: هرکسی که امروز می خواهد به قانون اساسی پایبند باشد باید ولایت فقیه را پذیرفته باشد و اگر اینطور نیست به این معناست که آنها قانون اساسی را قبول ندارند.»

سید احمد خاتمی اسلام، جمهوریت، ولایت فقیه و دین رسمی کشور را چهار اصل تغییر ناپذیر در قانون اساسی دانست و اظهار داشت: ریاست جمهوری، قوه قضائیه و مجلس مشروعیت خود را از ولایت فقیه می گیرند.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سالروز آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه ای گفت: پس از سی و سه سال به عنوان شخص متن، تشخیص می دهم که انتخابات رهبری در سال ۶۸ روز به روز بر اعتبار خود می افزاید. روز.”

وی با بیان اینکه خبرگان رهبری معتقدند امروز لباس رهبری فقط برای ولی فقیه زیباست، ادامه داد: در طول بیش از ۴۳ سال انقلاب، موفقیت ها و دستاوردهای ما مرهون تحقق فرامین اسلام و ولایت بوده است و هر کجا که بوده ایم. شکست خورد ما این دستورات را نادیده گرفتیم.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه رمز عظمت ملت ایران پیروی از منویات مقام معظم رهبری است، گفت: قداست ولایت حاکم بر کشور و عزت کشور در اطاعت از ولایت است.

وی با اشاره به تلاش برخی از چهره های منفور، منفور و رسوا برای مخالفت با ولایت فقیه، گفت: این افراد با ابراز مخالفت و مخالفت آشکار در فضای مجازی و واقعی به دنبال شکستن حریم ولایت فقیه هستند. . آنها خودشان هستند، اما نظام به آنها اهمیت نمی دهد.

وی گفت در بحث ولایت فقیه باید اطاعت عملی داشته باشیم نه شعاری.

وی تاکید کرد: کسانی که خط ولایت فقیه دارند و خود را انقلابی می دانند باید در به کار بردن این الفاظ و تبیین در جهاد و بصیرت افزایی در عرصه های مختلف دقت کنند.

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری فضای مجازی را چوپان دروغگو خواند و گفت: فضای مجازی که توسط بیگانگان هدایت می شود دروغ است مگر اینکه صحت آن ثابت شود، پس مراقب دسیسه های دشمنان در این فضا باشید.

انتهای پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید