عسگری: پست من این کار را کردم در سازمان داوری اختراع شد/ پرکارترین داور ما فقط یازده بازی را سوت زده است.


حسین عسگری گفت:وگو وی در خصوص چالش های داوری در فصل پیش رو به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: از قدیم می گفتند امامزاده متولی این امر است. اخیرا متوجه شدم که غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیر اجرایی اداره داوری محکوم شده است. آقای. سلیمانی یکی از داوران باتجربه و خوب کشورمان است که سال ها در حوزه داوری حضور داشته و با من همکاری داشته است اما در حوزه داوری سمتی به نام مدیر اجرایی نداریم.

وی افزود: در چارت دپارتمان رئیس یا رئیس دپارتمان داریم، داور اجرایی وجود ندارد و یکی از سمت های من خارج است. دلیل این سمت برای غلام سلیمانی این است که وی هیچ ادعایی در آینده ندارد و نمی خواهد با مسائل فنی داوری آشنا باشد. توجه به این ظرافت ها مهم است.

رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال با انتقاد از داوران فوتبال کشور گفت: من بارها گفته ام حرف های داوران صحت ندارد اما وقتی این را گفتم کمیته داوران با اخلاق شکایت کرد و گفت: طراحی.” در حالی که رئیس کمیته داوران در مصاحبه ای گفته بود که در داوری برای ما میراثی گذاشته است، خودش در هفته بیست و نهم لیگ برتر ۷-۸ داور به لیگ اضافه کرد و همین کار را کرده است. . تا زمانی که هیئت داوری ما مستقل نشود، وضعیت ما همین خواهد بود.

عسگری تصریح کرد: خشت اول چون نهاد معمار کج است، با دیوار کج به ثریا می رود; وقتی تعداد داورانی که در لیگ برتر قضاوت می کنند زیاد است، نتیجه این می شود که کمک داورانی مثل ابوالفضلی و منصوری با ۷-۸ داور در یک فصل جام جهانی قضاوت می کنند. در حالی که داوران برای آمادگی هر هفته باید قضاوت کنند، چه در لیگ برتر و چه در لیگ برتر؛ اما زمانی که تعداد داوران زیاد باشد، یک داور پس از قضاوت یک مسابقه چهار هفته در خانه می ماند. پرکارترین داور ما فقط ۱۱ مسابقه در این فصل یا نزدیک به یک سوم مسابقات را قضاوت کرد. در چنین مواردی هیچ کس مسئول امور داوری نیست. می گویند رئیس فدراسیون برکنار می شود، فدراسیون توسط رئیس اداره می شود و…

وی افزود: به نظر من در هیئت منصفه فقط افغان ها همه کار را انجام می دهند و از نام هایی که به عنوان اعضای هیئت منصفه درج شده استفاده زیادی نمی شود. در غیر این صورت کمیته داوران و اعضای آن گزارش عملکرد خود را به کمیته داوری ارائه خواهند کرد. اگر فوتبال ما سازمان داوری منسجمی داشته باشد، با توجه به شرایط فدراسیون، وضعیت کمیسیون داوران به این شکل نخواهد بود. اینکه یک رئیس می خواهد تمام امور داوری را اداره کند.

پایان پیام/
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید