علت مرگ پسر ۱۰ ساله در شورابیل چه بود؟/ نیاز به برخورد با عاملان حادثه


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یکشنبه ۵ تیرماه خبری مبنی بر مرگ یک کودک در مجموعه تفریحی شورابیل از شبکه های محلی اردبیل پخش شد. گمانه زنی هایی مبنی بر بی احتیاطی خانواده کودک، تجهیزات غیراستاندارد شهربازی و بی توجهی مدیران توچال وجود داشت.

در این مدت کارکنان مجتمع و خانواده متوفی روایت های متفاوتی از علت این حادثه و روند آن ارائه کردند.

اما داستان و علت واقعی این حادثه چه بود؟

والدین کودک متوفی به دلیل شوک شدید و وضعیت روحی ضعیف نتوانستند مصاحبه شوند. اما عموی این کودک در گفت وگو با خبرنگار فارس اردبیل گفت: برای پیگیری این حادثه به وزارت عمومی اردبیل شکایت شده است و یکی از بستگان ساکن اردبیل مسئولیت پیگیری موضوع را بر عهده دارد. .

یکی از بستگان این کودک که نماینده خانواده برای همراهی امور اداری است، در گفت‌وگویی گفت: خانواده رضایی از همان روزهای اول به وزارت عمومی اردبیل گزارش دادند و پرونده توسط یکی از شعبه‌ها ارجاع شد. دستور دادستانی استانی.

وی افزود: علی اصغر در زمان وقوع حادثه ۱۰ ساله بود اما سن وی در فضای مجازی و خبرگزاری های اردبیل ۱۳ سال اعلام شد.

نماینده این خانواده تصریح کرد: همچنین گفته شد این اتفاق به دلیل شوخی و آویزان شدن از نرده های قطار شهربازی رخ داده است. این در حالی است که به گفته شاهدان عینی قطار از جلو با وی برخورد کرده و در گزارش پزشکی قانونی به وضوح نوشته شده که جسم سختی وارد بدن کودک شده است.

وی با تشکر از همکاری و همدلی ماموران انتظامی استان اردبیل، پرسنل بیمارستان فاطمی و دستگاه قضایی بیان کرد: امید می رفت سایر مسئولین شهرستان نیز در این روزهای سخت به این خانواده دلداری بدهند و از اظهارنظرهای غیرکارشناسی و تند در این زمینه خودداری کنند. .

نماینده خانواده داغدار گفت: تا روشن شدن کامل حقیقت پیگیر هستیم و امیدواریم خانواده ها و مدیران شهرداری از وقوع و تکرار چنین حوادث تلخی جلوگیری کنند.

مجتبی لاله مدیر مجتمع گردشگری و تفریحی شورابیل درباره این حادثه گفت: خانواده کودک متوفی برای یک سفر چند روزه به اردبیل آمدند که با این حادثه تلخ مواجه شدند.

تصریح کرد: کلیه تجهیزات شهربازی شورابیل استاندارد بوده و برای آنها گواهی بیمه صادر شده است و سالانه این تجهیزات بازرسی و گواهی استاندارد برای آنها صادر می شود.

مدیر مجتمع گردشگری و تفریحی شورابیل تاکید کرد: هر وسیله ای که گواهی استاندارد نداشته باشد را تعطیل می کنیم و پیمانکار تا زمانی که گواهی استاندارد نگرفته حق بهره برداری از این تجهیزات را ندارد.

مرگ یک کودک ۱۰ ساله در شورابیل در حال پیگیری است

سید عبدالله طباطبایی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: برخورد قطار با کودک ۱۰ ساله در شورابیل اردبیل منجر به فوت این کودک شد. به طور کامل و دقیق بررسی و زیر نظر کارشناسان پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در روند این پرونده برای رسیدن به نتیجه دقیق از شاهدان عینی حادثه نیز استفاده خواهیم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: در حال رسیدگی به پرونده و شکایت خانواده متوفی هستیم و با دقت و حساسیت فراوان پیگیری و رسیدگی می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، روابط عمومی شهرداری اردبیل نیز در خصوص این حادثه اعلام کرد: گروه شهرداری تابع رأی دستگاه قضایی بوده و در صورت قصور و قصور پیمانکار برابر مقررات و مقررات برخورد خواهد کرد. بر اساس حکم دادگاه».

انتهای پیام/۳۷۲۷/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید