kermanyy

Friday, 22 October 2021

علل تهوع هنگام نوشیدن آب

علل تهوع هنگام نوشیدن آب


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. همچنین می تواند ناشی از ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا بوی نامطبوع باشد. استفراغ عبارت است از تخلیه ارادی یا غیر ارادی محتویات معده از طریق دهان.

هنگام نوشیدن آب باعث حالت تهوع می شود

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، از جمله:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف اتومبیل یا ساحل)

مراحل اولیه بارداری

-استفراغ ناشی از دارو

درد شدید

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا

غذای سمی

عفونت (مانند “آنفولانزای معده”)

پرخوری

واکنش به برخی بوها یا بوها

حمله قلبی

سقط جنین با ضربه قوی

تومور مغزی

صدمات

برخی از انواع سرطان

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی

تخلیه آهسته معده (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

بلع سموم یا مقدار زیادی الکل

الیاس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً با عفونت های ویروسی ، مسمومیت غذایی ، آلرژی به شیر ، سل (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوء تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و تب بالا در کودک همراه است. ممکن است باعث تهوع یا استفراغ شود. دلیل. نمایش هنگامی که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، حالت تهوع یا استفراغ ممکن است به دلیل مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت پس از غذا نیز ممکن است نشان دهنده مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، عفونت های باکتریایی ناشی از غذاهای خاص ، مانند سالمونلا ، می تواند بیشتر طول بکشد. استفراغ معمولاً بی ضرر است ، اما می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. برخی از نمونه های بیماری های جدی که می توانند منجر به تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از: ضربه مغزی ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. مشکل دیگر کم آبی است. خطر کم آبی در بزرگسالان کمتر است زیرا آنها معمولاً می توانند علائم کم آبی (مانند تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص دهند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال نیز داشته باشند ، زیرا اغلب علائم کم آبی را منتقل نمی کنند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، دچار کم آبی بدن می شوید. حالت تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، با احساس اینکه معده به دلیل نوشیدن بیش از حد احساس سیری می کند ، حالت تهوع را تشدید می کند. وقتی آرام هستید ، مایعات بنوشید. اگر آب معده شما را اذیت می کند ، چای یا آب بدون کافئین را با برش های میوه تازه امتحان کنید. استفراغ مکرر در دوران بارداری به دلیل عدم تعادل مایعات و مواد معدنی در زنان باردار شایع است.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

مصرف مایعات از جمله آب را به تدریج افزایش دهید

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید.

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی را بخورید که به دمای اتاق رسیده است

سعی کنید بین وعده های غذایی به جای آب غذا بنوشید.

تنفس عمیق یکی از روشهای مراقبه است. اما می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا از حالت تهوع استرس زا خلاص شوید. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع فروکش کند.

یک ترکیب طبیعی به نام اسید سیتریک در لیمو به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کنید و سعی کنید در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست است ، نوشیدن آب ولرم با آب لیمو می تواند روده شما را تحریک کند. با این حال ، مصرف بیشتر آب لیمو در زمان کمتر می تواند حالت تهوع را بدتر کند. استنشاق بوی لیمو و خوردن لیمو می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

برای کمک به حالت تهوع ، یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید

طبق یک مطالعه ، استنشاق اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک موضوع است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، حالت تهوع بیشتری را تجربه خواهید کرد. بنابراین سعی کنید با انجام کارهای سبک توجه خود را منحرف کنید.

نتیجه گیری: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا علل دیگر این علامت (حالت تهوع) باشد.

تصحیح و ترجمه: عاطفه صادقی

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-ncose-vomiting

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-notic

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس-

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *