kermanyy

Saturday, 23 October 2021

علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان

علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان


علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان

سنکوپ می تواند در افراد در هر سن و جنسیتی رخ دهد ، بنابراین نمی توان گفت این مشکل مربوط به افراد مسن است. اما اکثر افرادی که آن را دریافت کرده اند یا در دیگران دیده اند دلیل آن را نمی دانند.

شاید آنچه شما را به این مقاله می رساند میل به دانستن دلیل درمان آن باشد. در این مقاله امیدواریم این موضوع را بطور خاص از علت این بیماری تا درمان این بیماری مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات جامعی در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ از دست دادن هوشیاری موقت است که معمولاً با جریان خون ناکافی در مغز همراه است ، که به آن صرع یا “آسیب” نیز گفته می شود. این مشکل اغلب زمانی رخ می دهد که فشار خون بسیار پایین باشد (افت فشار خون) و مغز اکسیژن کافی را به مغز پمپ نمی کند. این فرایند ممکن است خوش خیم یا علامت بیماری زمینه ای باشد.

علل سنکوپ

علت سنکوپ چیست؟

سنکوپ به دلایل مختلف یک علامت بدخیم است. بسیاری از عوامل بدخیم مانند گرم شدن بیش از حد ، کم آبی بدن ، تعریق زیاد ، خستگی یا لخته شدن خون در پاها به دلیل تغییرات ناگهانی در وضعیت بدن می تواند باعث ایجاد سنکوپ شود.

همچنین مهم است که علت سنکوپ و هر بیماری زمینه ای مشخص شود. با این حال ، بسیاری از بیماری های قلبی جدی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انسداد جریان خون نیز می توانند باعث سنکوپ شوند.

سنکوپ با واسطه عصبی چیست؟

سنکوپ عصبی (NMS) شایع ترین نوع صرع است و شایع ترین علت مراجعه به اورژانس است. Reflex Syncope ، همچنین به عنوان عصبی قلبی ، وازوواگال (VVS) یا “وازودرسور” شناخته می شود ، خوش خیم است و به ندرت نیاز به درمان پزشکی دارد.

NMS در کودکان و بزرگسالان شایع تر است ، اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این مشکل زمانی رخ می دهد که بخشی از سیستم عصبی که فشار خون و ضربان قلب را کنترل می کند به رویدادی مانند عملکرد ذهنی یا استرس پاسخ می دهد.

NMS معمولاً در حالت ایستاده رخ می دهد و اغلب با گرما ، حالت تهوع ، سبکی سر ، دید تونل یا احساس “تاریکی” همراه است. خواباندن فرد ، جریان خون و هوشیاری و تشنج را متوقف می کند.

سنکوپ موقعیتی ، نوعی NMS ، با تعدادی از عملکردهای بدن مانند سرفه شدید (به ویژه در مردان) ، خنده یا بلع همراه است. اختلالات دیگر می توانند باعث سنکوپ شوند ، که می تواند از عوارض جانبی برخی داروها باشد.

برخی از انواع سنکوپ یک اختلال جدی را نشان می دهند:

کسانی که این کار را با ورزش تجربه می کنند.

کسانی که آن را با تپش قلب یا نقایص قلبی تجربه می کنند.

کسانی که سابقه خانوادگی سنکوپ مکرر یا مرگ ناگهانی دارند.

    سنکوپ قلبی

سنکوپ قلبی چیست؟

سنکوپ قلبی عروقی در اثر انواع بیماری های قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا نوعی افت فشار خون ایجاد می شود. این امر خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش می دهد.

افرادی که حتی در صورت مشکوک بودن به سنکوپ قلبی مشکلی ندارند ، می توانند بر اساس بیماران آتاتی تحت درمان قرار گیرند ، اما در صورت وجود شرایط پزشکی شدید ، بیماران بستری در بیمارستان ممکن است نیاز به بررسی بیشتر داشته باشند. شرایطی که ارزیابی و درمان بیمارستان را تضمین می کند شامل موارد مختلفی مانند آریتمی قلبی ، ایسکمی ، تنگی حاد آئورت و آمبولی ریه است.

اگر ارزیابی نشان دهنده ناهنجاری های قلبی باشد ، ممکن است یک مانیتور قلب خارجی یا بیمار قابل کاشت بیمار مورد نیاز باشد. نارسایی قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماریهای جدی قلبی سنکوپ را در افراد مسن با افزایش شدید بعد از سن 70 سالگی تشدید می کند.

علائم و نشانه های هشدار دهنده

مناطق سیانوکاپیال اغلب با علائم یا علائم هشداردهنده مشخص می شوند. این شامل:

حالت تهوع

لکنت زبان

نبض ضعیف

به دلیل تغییر دمای بدن ممکن است ناگهان قرمز یا سرد شوید.

تعریق ناگهانی و ناخوشایند

پوست رنگپریده

اختلالات بینایی مانند تاری دید ، دید تونلی ، تاری دید یا بزرگ شدن مردمک چشم

صداها ناگهان احساس می کنند بسیار دور است.

سر و بدن ممکن است احساس سبکی کنند ، بدن ممکن است افتاده یا احساس سرگیجه کند.

بیحس

سرگیجه

سرگیجه یا احساس حرکت در اتاق

ضربان قلب سریع

ضعف بدن

ارتعاش

سردرد

    سنکوپ قلبی در نوجوانان

سنکوپ و عوامل خطر در جوانان

سنکوپ یک مشکل شایع است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در بیمارستان بستری می شوند و بیشتر در معرض خطر مرگ هستند. جوانانی که بیماری قلبی ندارند ، اما سنکوپ را در حالت ایستاده تجربه کرده اند یا دارای استرس یا محرک های خاصی هستند کمتر احتمال دارد سنکوپ قلبی را تجربه کنند.

افراد زیر 60 سال بیشتر در معرض سنکوپ قلبی هستند. مردان؛ وجود بیماریهای قلبی شناخته شده ؛ ضربان قلب کوچک یا از دست دادن ناگهانی هوشیاری ؛ غش هنگام کار غش در هنگام خواب تست غیرعادی قلب ؛ یا سابقه خانوادگی شرایط ارثی.

    سنکوپ قلبی در نوجوانان

آیا هنگام سنکوپ نیاز به مراجعه به پزشک دارید؟

صرع معمولاً دلیل بیماری جدی نیست ، اما در صورت بیهوشی بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

در موارد زیر حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

شما بیش از یک بار بیهوش شده اید.
به هوش آمدن بیش از دو دقیقه طول کشید.
شما شک دارید که باردار هستید.
وقتی غش می کنید ، کنترل مثانه یا روده خود را از دست می دهید.
ضربان قلب شما ضربان دار یا نامنظم نیست.
شما درد قفسه سینه دارید
شما سابقه بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا پایین یا دیابت دارید.

هنگام مراجعه به پزشک ، معاینه فیزیکی می تواند علت سنکوپ را مشخص کند ، اما گاهی اوقات تشخیص نیاز به تسکین دارد. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اندازه گیری فشار خون
• تست بارداری در صورت امکان ، آزمایش بارداری
الکتروکاردیوگرام (EKG) ، برای نظارت بر فعالیت الکتریکی قلب و بررسی ضربان نامنظم قلب
آزمایش میز شیب دار برای ارزیابی نحوه واکنش قلب و فشار خون به تفاوت وضعیت بدن
پزشک شما همچنین ممکن است در مورد سابقه پزشکی شما بپرسد ، که شامل موارد زیر است:
یافته های فعلی و گذشته
روایت آنچه در طول رویداد اتفاق افتاده است.
در مورد مصرف مواد مخدر ، چه بدون نسخه و چه بدون نسخه

از شما خواسته می شود تا حد امکان این حادثه را با جزئیات به یاد بیاورید. این به پزشک کمک می کند محرک هایی مانند گرمای شدید یا استرس را تشخیص دهد.

گزینه های درمانی سنکوپ

گزینه های مداوا چه هست؟

گزینه های درمانی بر اساس علت سنکوپ و ارزیابی و نتایج آزمایش است. هدف از درمان این است که از قسمت های سنکوپ جلوگیری کنید.

گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:

داروها مصرف داروها یا ایجاد تغییر در داروهای قبلی.
برای بهبود گردش خون از لباس های حمایتی یا جوراب های فشاری استفاده کنید.
تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید: ممکن است پزشک توصیه کند که وعده های غذایی کوچک و مکرر بخورید. نمک (سدیم) بیشتری بخورید ، مایعات بیشتری بنوشید ، میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
هنگام ایستادن بسیار مراقب باشید.
هنگام خواب سر خود را بالا ببرید. می توانید این کار را با استفاده از بالش های اضافی یا قرار دادن بلند کننده ها در زیر پاهای تخت انجام دهید.
جلوگیری یا تغییر شرایط یا “محرکها” که باعث طول مدت سنکوپ می شوند.
آموزش بیوفیدبک برای کنترل سریع ضربان قلب
درمان بیماریهای قلبی ساختاری
کاشت ضربان قلب برای منظم نگه داشتن ضربان قلب (فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی لازم است). دفیبریلاتور قلب قابل کاشت (ICD). این دستگاه به طور مداوم ضربان قلب و ریتم شما را کنترل می کند و ریتم های سریع و غیرطبیعی را تصحیح می کند (فقط برای بیماران با شرایط خاص پزشکی لازم است).

توصیه های انجمن قلب آمریکا

توصیه های AHA (انجمن قلب آمریکا)

1. افرادی که علائم هشداردهنده ای مانند صرع ، تهوع و تعریق را تجربه می کنند باید بنشینند یا دراز بکشند. افراد مبتلا به سنکوپ باید معاینه فیزیکی اولیه و سابقه پزشک خود و همچنین ارزیابی اولیه شامل اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب را داشته باشند.

2. الکتروکاردیوگرام (الکتروکاردیوگرام) نیز به عنوان بخشی از ارزیابی اولیه برای ارائه اطلاعات در مورد علت سنکوپ توصیه می شود. نوار قلب به طور گسترده ای در دسترس و ارزان است و اطلاعاتی در مورد علت بالقوه و خاص سنکوپ (به عنوان مثال ، ریتم غیرطبیعی قلب) ارائه می دهد. آزمایش های دیگر مانند تست های استرس ورزشی ، مانیتور هولتر و اکوکاردیوگرام ، ممکن است برای رد سایر بیماری های قلبی مورد نیاز باشد.

3. نوار قلب نیز برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به سنکوپ توصیه می شود. در صورت مشکوک به بیماری قلبی مادرزادی ، کاردیومیوپاتی یا آریتمی ، ممکن است سایر آزمایشات تشخیصی غیر تهاجمی مورد نیاز باشد.

4. اگر ارزیابی اولیه واضح نباشد ، “آزمایش شیب” می تواند به بیماران کمک کند. هنگامی که روی تخته دراز می کشید و تخته را خم می کنید ، فشار خون و ضربان قلب اندازه گیری می شود. افراد مبتلا به NMS معمولاً در شیب به دلیل کاهش سریع فشار خون و ضربان قلب بیهوش می شوند. وقتی افراد پشت سر خود می نشینند ، جریان خون و هوشیاری آنها بازیابی می شود.

بیماران بدون VVS و شرایط پزشکی شدید معمولاً در شرایط بیمار قابل کنترل هستند. برای افراد مسن ، یک رویکرد جامع برای کار با متخصص سالمندان می تواند مفید باشد.

6. برای افرادی که دچار کم آبی هستند ، مصرف نمک و مایعات می تواند از سنکوپ جلوگیری کند. این توصیه – و همچنین کاهش یا کاهش داروهای فشار خون و دیورتیک ها – برای افرادی که سنکوپ زمینه ای را تجربه کرده اند نیز بی خطر است.

7. مصرف زیاد نمک و مایعات برای اکثر بیماران اطفال مفید است ، اما نتایج برای افراد مبتلا به NMS نامشخص است. سایر تغییرات شیوه زندگی ، مانند ورزش ، نیز ممکن است به نفع کودکان باشد.

آینده Syncop

برخی از مطالعات نشان داده اند که با تشنج های مکرر ، کیفیت زندگی در بزرگسالان و کودکان بیمار کاهش می یابد ، با این حال ، مطالعات طراحی بهبود یافته مانند کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و کارآیی عملکردی مورد نیاز است. علاوه بر این ، مطالعات بعدی پیامدهای احتمالی کیفیت زندگی ، از دست دادن و عملکرد شغلی و ارتباط علائم سنکوپ ، علل و بیماریهای زمینه ای را با پیامدهای مختلف بهتر درک می کند.

نتایجی که اظهار شده

تشخیص علت سنکوپ و درمان آن نیاز به مشورت با متخصص دارد. خوشبختانه بسیاری از کلینیک های پزشکی اکنون می توانند به شما کمک کنند. کلینیک قلب و عروق اکسیر یکی از بهترین مراکز تشخیص و درمان این نوع بیماری ها با تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی و دیابت است. اگر چنین بیماری هایی را تجربه می کنید ، می توانید برای درمان با این مرکز تماس بگیرید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 4]

Share your comment :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *